Menu
swetry damskie

Must-have na zimę: ciepłe swetry damskie – które wybrać w tym sezonie?

Pogoda przestała nas rozpieszczać, więc czas wyjąć z szafy cieplejsze ubrania. Swetry damskie są obowiązkiem w każdej stylizacji jesienno-zimowej. Jeśli chcesz wyglądać modnie w nadchodzącym sezonie, to koniecznie musisz poznać najnowsze trendy mody, które określają najmodniejsze swetry damskie w 2022!

Jakie swetry damskie będą modne w tym sezonie?

W ostatnich latach obserwujemy skłonność zacierania się wyraźnych trendów modowych. Nie możemy już powiedzieć ze 100% pewnością, że w tym sezonie modny jest jakiś konkretny styl, gdyż największy, trendem jest różnorodność.

Taką tendencję mocno podkreślają uliczne stylizacje, pokazy mody i strony przedstawiające kolekcje różnych marek tj. Modago. Podczas gdy jedna grupa koncentruje się na eleganckim paryskim stylu, inna stawia na androgyniczne outfity lub futurystyczne wzornictwo. I nie inaczej sprawa wygląda w przypadku damskich swetrów na nadchodzący sezon.

Największe trendy są swoimi przeciwieństwami, które wprowadzają w życie mody dość eklektyczne połączenia. Do must-have na zimę 2022 można zaliczyć:

  • eleganckie swetry damskie w stylu paryskim – najczęściej zachowane we wzornictwie lub elementach odzieży typowych dla francuskiej projektantki Coco Chanel,
  • sportowe swetry dla kobiet w stylu amerykańskim – element garderoby, który niejako udaje bluzę, gdyż przeszycia oraz akcesoria imitują typowe dla amerykańskich college-y stroje sportowe,
  • minimalistyczne swetry damskie – odzież o bardzo prostym fasonie pozbawiona jakichkolwiek zdobień,
  • damskie swetry w stylu lat 90. – charakterystyczny kołnierzyk z rozpinanym zamkiem jest hitem wśród kolekcji największych sieciówek,
  • neonowo różowe okrycia na zimę – trend na swetry zgodny ze stylem Barbie girl, który obecnie określa modę uliczną w Stanach,
  • swetry damskie w zwierzęce printy.

Jak sama widzisz, ciężko  znaleźć wspólny mianownik dla każdego trendu. Jeśli nie czujesz się pewnie w wymyślaniu stylizacji, to eklektyczne połączenia mogą nie być dobrym rozwiązaniem. Warto wybrać jeden lub dwa trendy, które w nadchodzącym sezonie będą wyznaczać styl Twojej garderoby. W celu ułatwienia tego wyboru poniżej znajdziesz parę inspiracji, dzięki którym – mamy nadzieję – uda Ci się odnaleźć idealny pomysł na swetry damskie dla Ciebie!

swetry damskie

Eleganckie swetry damskie w stylu paryskim

Moda Paryżanek zachwyca Europejki od lat, ale w ostatnim czasie na ulicach widać wyraźną inspirację modą francuską. Jeden z najmodniejszych trendów na swetry damskie nawiązuje do francuskiego stylu projektantki Coco Chanel. Charakterystyczne printy, guziczki vintage i rozpinane fasony – tak właśnie wygląda trend paryski. To świetny wybór dla kobiet, które lubią eleganckie i klasyczne stylizacje.

Damski sweter w stylu minimalistycznym

Minimalizm nigdy nie wychodzi z mody! To zachowawcza opcja, która pozwoli Ci czuć się komfortowo niezależnie od sytuacji. Prosty sweter damski jest bardzo uniwersalny, dlatego z powodzeniem możesz go ubierać zarówno do biurowych, jak i wieczorowych stylizacji.

swetry damskie

Swetry damskie w stylu amerykańskim

Kojarzysz amerykańskie filmy o collage-ach? Niemal każdy supernastolatek lub supernastolatka zawsze noszą tam bluzy sportowe z logiem ich klubu sportowego. Ten trend widać w tym roku bardzo wyraźne w światowej modzie, a charakterystyczne znaczki są umieszczane nie tylko na bluzach, ale i swetrach damskich. Naszym zdaniem wygląda to całkiem ciekawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023