Podróż z dzieckiem

Muzyka, filmy i gry w aucie – niezbędny sprzęt

Opublikowano: 3 stycznia 2019

Podróż z dzieckiem może być przyjemna dla wszystkich uczestników wycieczki, pod warunkiem, że maluch ma zajęcie. Odpowiedni sprzęt samochodowy ułatwia zabawienie dziecka bajkami czy grami podczas długiej jazdy. Jakie głośniki samochodowe i inne gadżety się sprawdzą?

Podstawą udanej projekcji bajek w samochodzie jest odpowiednia podstawka. Można ją umieścić z przodu pomiędzy siedzeniami pasażerów, gdy rodzic chce oglądać film razem z dzieckiem. Jeśli kierowca woli nie rozpraszać się podczas jazdy, specjalny zaczep do tabletu czy wysięgnik może umieścić w tylnej części samochodu.

Dla długiego i przyjemnego oglądania

Prostym rozwiązaniem przy młodszych dzieciach jest specjalny pokrowiec na fotel. Pozwala on umieścić na tylnej części fotela kierowcy ekran na podobnej zasadzie, jak w samolotach na rejsach długodystansowych. Obok znajdują się kieszenie na butelkę czy ulubione zabawki. Dzięki niemu dziecko będzie zajęte bajką. Nie może jej samo wyłączyć ani zmienić, a tablet jest bezpieczny w pokrowcu, więc rodzic może jechać bez zakłóceń.

Jeśli chodzi o granie w gry, to nie potrzeba tu żadnego sprzętu poza tabletem czy telefonem z odpowiednimi aplikacjami. Gadżetem, który pewnie się przyda, jest ładowarka samochodowa, bo takie urządzenia dość szybko się wyładowują przy kilkugodzinnym intensywnym użytkowaniu. Istnieją też ładowarki USB na kilka urządzeń jednocześnie z nawet kilkumetrowym kablem zasilającym. Dzięki temu każdy będzie mógł wygodnie ładować swoje urządzenie.

Podróż z dzieckiem

Głośniki samochodowe czy słuchawki?

Pytaniem, które jest aktualne zarówno przy okazji słuchania muzyki, jak i oglądania filmów i grania w gry, jest czy i jakie głośniki samochodowe wybrać? Gdy dziecko gra w aucie w gry, większość rodziców woli nie słyszeć powtarzających się i często męczących dźwięków. Warto przy tym wiedzieć, że istnieją specjalne słuchawki dla dzieci, które po nałożeniu na uszy wyciszają dźwięki z zewnątrz i nie pozwalają na zbyt mocne podgłośnienie. Chronią w ten sposób słuch, co może być wskazane również w pojazdach, które emitują dość duży hałas. Dzięki słuchawkom dziecko może się również wyciszyć przy ulubionej bajce i łatwiej zasnąć.

Jakie głośniki samochodowe do jazdy z dzieckiem?

Mając dużą rodzinę, można też zainwestować w dobre głośniki samochodowe. Umieszczone z tyłu dadzą idealne wrażenia słuchowe nawet podczas oglądania filmów. Odpowiedź na pytanie, jakie głośniki samochodowe się sprawdzą, zależy od potrzeb. Posiadając dzieci raczej jednak nie potrzeba głośników ze zbyt mocnymi basami. Chyba, że przy dużej, muzykalnej rodzinie, w skład której wchodzą nastolatki – one szczególnie cenią sobie możliwość głośnego słuchania muzyki w aucie.

Podróż z dzieckiem

To, jakie głośniki samochodowe kupić, zależy od sposobu spędzania czasu w samochodzie. Jeśli rodzic chce mieć możliwość puszczenia filmu z tabletu umieszczonego z przodu samochodu i skupienia się na jeździe, powinny to być głośniki bezprzewodowe zewnętrzne. Będą z dzieckiem na tylnym siedzeniu, przez co z przodu będzie nieco ciszej. Do takich głośników niekiedy można podłączyć też do kilku kompletów słuchawek.

 TATA S.O.S. – CO SPAKOWAĆ W PODRÓŻ Z DZIECKIEM? 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
gadżety reklamowe na targach
Targi i kongresy to nie tylko wydarzenia; to kluczow...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...