Menu
buty w Internecie

Na co uważać, kiedy kupujemy buty w Internecie?

Kupowanie butów to prawdziwa przyjemność. Prawdziwi wyjadacze tego swoistego sklepowego „sportu” mają na koncie całe mnóstwo egzemplarzy pięknego obuwia, które pasuje im na każdą okazję i do każdego stroju. Nie ma w tym nic dziwnego, ostatecznie jest to przecież taki rodzaj ubioru, który nie tylko dobrze wygląda, ale jest również bardzo wygodny.

W przypadku butów jednak należy wykazywać się dalece idącą ostrożnością. Nawet zakup w sklepie stacjonarnym obarczony jest pewnym ryzykiem: to, że buty pasują i są wygodne, nie oznacza, że po pewnym czasie nie doprowadzą do otarć. Takowych nie można już jednak zwrócić, bo wszystko opiera się o zasadę rękojmi, która nie musi być zresztą w stu procentach przestrzegana.

O czym należy przede wszystkim pamiętać? O legalności przedsięwzięcia. Kupowanie na podejrzanych portalach ogłoszeniowych od osób prywatnych, które nie mają numeru KRS i nie są zarejestrowane obarczone jest pewnymi trudnościami – nigdy nie wiemy, czy dostaniemy właśnie to, co zamawialiśmy, a do tego ściganie nieuczciwego sprzedawcy może być bardzo trudne.

Kupuj zawsze w sprawdzonych miejscach

Najważniejsze jest to, że nawet kupując w Internecie jesteśmy ciągle pod ochroną polskiego prawa. To oznacza, że jako konsument mamy prawo do zwrotu towaru w momencie, gdy nie spełnia naszych oczekiwań, w przeciwieństwie do zakupów w sklepie stacjonarnym. Musimy jednak pamiętać, że sklep nie przyjmie towaru zużytego czy uszkodzonego, a zasada ta nie dotyczy na przykład produktów spożywczych.

Jeżeli jednak chodzi o buty, Internet daje ogromne możliwości, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Dla przykładu, tylko tutaj da się znaleźć kupony rabatowe do E-obuwie, które można następnie spożytkować przeglądając ogromny wachlarz propozycji na https://coupondojo.com/pl/kupony-rabatowe/eobuwie. Warto mieć świadomość możliwości, które daje nam Internet i Sieć jako taka. Co więcej, zakupy takie można spokojnie przemyśleć, skonsultować, a i porównać z tym, co już mamy.

Opinia jest ważna

Dobrze jest, przed zrobieniem zakupów, sprawdzić opinię o danym sklepie. Jeżeli dla przykładu zdobyliśmy kupony rabatowe New Balance, powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, co użytkownicy sądzą o tym sklepie i jakie mają doświadczenia z ich butami. Pamiętajmy też, że w przypadku obuwia wiele odczuć jest kwestią indywidualną. Z tego też powodu warto na wszystko brać poprawkę, zanim postanowimy wydać osąd.

Podsumowując, każdy z nas musi być świadomy swoich praw. Pamiętajmy, że zakupy w Internecie można zwrócić, pod warunkiem, że mamy do czynienia z rzeczami, które faktycznie można oddać. Jednak trzeba również wiedzieć, iż prawa konsumenta respektowane są przez sklepy, ale niekoniecznie przez osoby prywatne, które mogą w Internecie podszywać się pod kogoś innego. Z tego też względu, jeżeli chcemy zaoszczędzić i złowić okazję, szukajmy raczej bonów rabatowych niż ofert spod znaku „sprzedam za półdarmo”. Lepiej kupić coś nowego i ze sprawdzonego źródła, aniżeli żałować potem zakupu od nieznanej osoby!

Jedna odpowiedź do “Na co uważać, kiedy kupujemy buty w Internecie?”

  1. Michał pisze:

    Fajne te czerwone buciki jaka to marka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020