New Balance

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów sportowych?

Opublikowano: 25 czerwca 2019

Większość z nas wybierając but kieruje się przede wszystkim ich wyglądem. Nic w tym dziwnego, w końcu chcemy, aby buty dobrze prezentowały się na naszej stopie i jednocześnie były spójne z naszym wyglądem. W przypadku obuwia sportowego kluczowe znaczenie ma natomiast wygoda oraz bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania, dlatego właśnie te kwestie powinny skupić naszą uwagę podczas wyboru butów. Sprawdźmy, o czym jeszcze warto pamiętać kupując obuwie sportowe.

Realizuj swoje pasje przy maksymalnym komforcie

Jest wiele możliwości, by wyrazić siebie, dbając jednocześnie o nasze zdrowie. Aktywny tryb życia to jeden ze sprawdzonych na to sposobów. Bieganie, fitness, tenis czy piłka nożna należą do sportów, które wymagają poświęceń i zaangażowania całego ciała. Przygotuj się dobrze, wybierając dla siebie strój oraz obuwie tak, by zoptymalizować wysiłek fizyczny oraz czuć się swobodnie i komfortowo.

W celu zapewnienia sobie maksymalnej wygody dopasuj rozmiar butów poprzez wybranie prawidłowej długości wkładki. Aby poznać długość wkładki, stań na kartce papieru całą powierzchnią stopy i zmierz długość od środka pięty do palucha. Uzyskana wartość w centymetrach to właśnie długość Twojej wkładki. Jeśli szukamy butów sportowych, w których będziemy wykonywać intensywne treningi o dużej dynamice, warto kupić buty z wkładką o 0,5cm dłuższą. Dzięki temu palce będą miały optymalną przestrzeń podczas ruchu zginania.

Sprawdź atrakcyjne oferty spośród damskich kolekcji New Balance, poznaj nasze wyprzedaże i zacznij swój trening już dziś!

Polecamy: buty treningowe damskie New Balance

Wybierz obuwie zaprojektowanie pod rodzaj stopy

New Balance tworzy profesjonalne obuwie sportowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o każdym rodzaju stóp. Jeśli planujemy zakup butów do biegania, warto wcześniej sprawdzić, czy nasza stopa jest pronująca, supinująca czy neutralna. Zaobserwuj sposób ułożenia stopy na podłożu. Jeśli ich odcisk jest wyraźny na całej powierzchni oraz występuje niski łuk podbicia, mamy do czynienia ze stopą pronującą. W takim przypadku idealnie sprawdzą się kolekcje, które wyróżnia stabilizacja oraz kontrola pronacji.

Supinujący rodzaj stopy możemy stwierdzić w sytuacji, w której zaobserwujemy nacisk ciężaru ciała szczególnie od zewnętrznej strony stóp oraz gdy łuk na podbiciu jest wyraźnie wysoki. Modele New Balance z opisem neutralne/supinacja są doskonałą propozycją dla tego rodzaju stóp, jak i dla stóp neutralnych, które łatwo można rozpoznać po równomiernym rozłożeniu ciężaru.

Ostatni krok w precyzji – użytkowanie zgodne z przeznaczeniem

Precyzyjnie dobrany rozmiar butów oraz uwzględnienie rodzaju stopy w przypadku obuwia biegowego to już połowa sukcesu. Równie ważne jest określenie ich przeznaczenia, które będzie determinowało, jaki rodzaj podeszwy powinien posiadać but.  Będzie ona bowiem różniła się w przypadku obuwia tenisowego, sprinterskiego, do gry w piłkę nożną czy do zajęć fitness, gdyż każda z tych aktywności wymaga nieco innej amortyzacji i stabilizacji.

W przypadku sportów dynamicznych na siłowni czy fitness odpowiednia będzie podeszwa zapewniająca wysoki poziom amortyzacji, ale jednocześnie elastyczna i miękka.

Z kolei do gry w tenisa wybierzemy buty o podeszwie zapewniającej doskonałą przyczepność do podłoża i jednocześnie wyposażoną w piankę stabilizującą podczas wykonywania bocznych ruchów ścinających. Natomiast podeszwy butów przeznaczonych do gry na hali będą musiały wykazać się świetną przyczepnością do podłoża, chroniąc jednocześnie przed ślizganiem.

Jak widać wybór obuwia sportowego wymaga odpowiedniego przygotowania oraz dokładnego określenia swoich potrzeb i oczekiwań. Tylko w ten sposób buty spełnią swą funkcję i zapewnią stopom oraz stawom ochronę, a nam pełen komfort i zadowolenie podczas aktywności sportowej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
buty do ślubu
Buty ślubne powinny pasować do sukni, a jednocześnie zapewni...
New Balance
New Balance to kultowa marka, a oferowane przez nią obuwie m...
Festiwal Biegowy
Powolnym krokiem zbliża si...
SMMASH
Wiele lat ćwiczeń, a wraz z nimi - litry potu wylanego na za...
Graj z Sercem
...