Jest to pytanie przed którym staje wiele osób, które postanawiają zakupić walutę. Nikt w końcu nie chce przepłacać. Nadal jednak bardzo często szukanie najkorzystniejszej oferty, ogranicza się do porównywania ofert kantorów stacjonarnych. Te natomiast są w obliczu dostępnych obecnie metod, praktycznie zawsze bardzo niekorzystne. Poza nielicznymi wyjątkami nie są nawet w stanie konkurować ze społecznościową wymianą walut czy kantorami online. Gdzie kupić walutę?
Podobnie ma się sytuacja jeżeli chodzi o oferty banków. Szybkie, wygodne, opłacalne i bezpieczne wymiany to obecnie domena internetowych metod wymiany walut. Ich rosnąca popularność doskonale świadczy o tym, że klienci są coraz bardziej świadomi i dbają o to, aby korzystać z możliwie jak najlepszych rozwiązań.
Jeszcze jakiś czas temu były to praktycznie jedyne sposoby na wymianę waluty. Nie było zatem wyboru i wszyscy zainteresowani wymianą, dokładnie sprawdzali oferty we wszystkich placówkach i starali się wyszukać tę najlepszą. Kantory stacjonarne przy tym wiązały się z niską wygodą wymiany, ponieważ konieczne było wypłacenie gotówki z konta, przewalutowanie jej i ponowne wpłacenie na rachunek bankowy.
Pochłaniało to mnóstwo czasu i z wygodą nie miało praktycznie nic wspólnego. Oferty banków było natomiast na tyle nieopłacalne, że korzystanie z nich było ostatecznością. Te czasy jednak odeszły i świadomi klienci, nawet nie zwracają uwagi na oferty kantorów stacjonarnych i banków. Rozwiązania internetowe pod praktycznie każdym względem są bardziej opłacalne.
Te dwa dostępne w sieci rozwiązania na tle stacjonarnych rozwiązań, pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo. Kupowanie waluty dzięki nim stanie się znacznie przyjemniejsze. Najlepiej jednak przyjrzeć im się po kolei.
Na pierwszy ogień idą kantory internetowe. Patrząc jak działają nie sposób, nie zauważyć ich podobieństw względem kantorów stacjonarnych. Użytkownik również otrzymuje z góry ustalone propozycje kursów. Te oczywiście zmieniają się praktycznie każdego dnia. W dodatku kupno waluty jest droższe niż jej sprzedaż. Podstawowa różnica mieści się natomiast w wysokości różnicy pomiędzy kupnem, a sprzedażą. W wartościach procentowych, w kantorach stacjonarnych wynosi ona średnio 5%, a internetowych 1%. Osoby kupujące walutę są dzięki temu w stanie dość sporo zaoszczędzić.
Wymiana społecznościowa czy inaczej giełdy walut dają natomiast dużo większą swobodę swoim klientom. Ci mają możliwość samodzielnego ustalania kursów. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale faktycznie jest to możliwe i sprawdza się bardzo dobrze. Kursy są bowiem bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie i w dodatku sprzedaż i kupno, często realizowane są praktycznie po tej samej stawce. Wystarczy rzucić okiem na tę stronę: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ , aby przekonać się jak prezentują się oferty na największej giełdzie walut w Polsce.
Dodaj komentarz