Menu
gry strategiczne

Najlepsze gry strategiczne ostatnich lat? Poznaj nasze propozycje!

Gry strategiczne od lat cieszą się ogromną popularnością. Zapewniają doskonałą rozrywkę na wiele godzin, ale nie tylko! Uczą planowania, analizowania i przewidywania konsekwencji podjętych działań. Dzięki temu doskonale sprawdzą się nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci i młodzieży. Szukasz nowości gamingowych z gatunku RPG? Sprawdź, czy znasz te tytuły! A jeżeli znasz kogoś, kto uważa, że gry strategiczne są nużące, skomplikowane i zbyt mocno osadzone w historii, pokaż mu nasze zestawienie! Jesteśmy przekonani, że bardzo szybko zmieni zdanie.

3 najciekawsze gry RPG na PC i konsole ostatnich lat

Stellaris

Zacznijmy od kosmicznej propozycji stworzonej przez studio Paradox Development. Tytuł ukazał się w maju 2016 roku na pecety, a w lutym 2019 roku na konsole: PS4 oraz Xbox One. Stellaris to gra strategiczna czasu rzeczywistego posiadająca opcję aktywnej pauzy, która daje możliwość zatrzymania akcji (nawet w krytycznym momencie), by wydać polecenia kontrolowanym postaciom. W grze wychodzimy z naszymi ambicjami imperialistycznymi poza planetę Ziemię, tworząc od podstaw międzygalaktyczną potęgę. W trakcie rozgrywki zawiązujemy sojusze, wypowiadamy wojny, wysyłamy statki badawcze do nieodkrytych wcześniej miejsc w kosmosie. Nie możemy jednak zapomnieć o dbaniu o członków podległej nam społeczności, uzupełniając zapasy żywności czy minerałów. Twórcy zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Wysokiej jakości grafika sprawia, że eksploracja kosmosu staje się emocjonującym przeżyciem (nawet z kanapy przyciąganej przez ziemską grawitację).

Frostpunk

Akcja gry stworzonej i wydanej przez rodzime 11 bit studios rozgrywa się w przeszłości, ale nie do końca takiej, jaką znamy z lekcji historii! Przenosimy się do wieku XIX. W tej alternatywnej wersji historii na Ziemi powtórnie zapanowała epoka lodowcowa. Ludzkość została zdziesiątkowana, a ci, którzy przeżyli, muszą zacząć budować cywilizację od nowa. Przed nami sporo wyzwań: z jednej strony przenikający do szpiku kości mróz, a z drugiej społeczność, której musimy bronić i zapewnić jej szansę na przetrwanie. Nie obędzie się bez podejmowania trudnych i niekiedy moralnie wątpliwych decyzji. Twórcy Frostpunk doskonale połączyli RPG z elementami survivalu. Oprócz trybu fabularnego gracze mają możliwość rozpoczęcia rozgrywki bez konieczności realizacji konkretnych zadań. Tytuł ukazał się na PC i konsole (PS4 oraz Xbox One).

Jurassic World Evolution

No dobrze, a gdybyśmy w końcu chcieli nieco odetchnąć od napadania i rabowania? Nie każda gra strategiczna musi zawierać elementy walki. Jeżeli masz ochotę na strategiczną grę ekonomiczną, a jednocześnie od dziecka marzyło Ci się zobaczyć prawdziwe dinozaury, to studio Frontier Developments stworzyło idealną grę dla Ciebie. Tytuł ukazał się w 2018 roku na PC i konsole PS4 oraz Xbox One. Akcja gry toczy się w przyszłości, ale tym razem ludzkość nie zaczęła jeszcze ze sobą wojować. Naukowcom (może nieco szalonym) udało się za odtworzyć DNA prehistorycznych gadów. Oczywiście dinozaury błyskawicznie stają się największą atrakcją turystyczną na Ziemi. Zadaniem graczy jest sprawne zarządzanie parkiem, w którym mieszkają prehistoryczni goście i zapewnienie bezpieczeństwa zwiedzającym.

Jeżeli szukasz gier RPG, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedią gier serwisu Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023