krem do tatuażu

Najlepsze kontra najgorsze tatuaże. Przeczytaj nasz poradnik

Opublikowano: 30 kwietnia 2020

Tatuaż nie jedno ma imię. Jeśli nie jesteś ich zwolennikiem i kojarzą Ci się z subkulturą więzienną, to prawdopodobnie widziałeś tylko nieprofesjonalne i mało gustowne „dzieła”. Dziś podpowiemy, czego nie tatuować, aby później nie żałować, czyli napiszemy parę słów o najlepszych i najgorszych tatuażach. Dzięki temu nie popełnisz błędów innych, a Twój tatuaż będzie innych jedynie zachwycał.

Tatuaże, które wywołują salwy śmiechu

Nieudane tatuaże zwykle wywołują salwy śmiechu, a przecież nie taka jest funkcja wykonania trwałego malunku na ciele. Niestety źle dobrane proporcje i zniekształcona twarz na portrecie, zwłaszcza gdy przedstawia on kogoś znanego albo nam bliskiego nie jest dobrze widziana. Tatuaż portretowy może być prawdziwym dziełem sztuki, jednak musisz udać się do profesjonalnego studia tatuażu, a nie faceta, który robi tatuaże za znacznie mniejsze pieniądze. Jeśli coś jest znacznie tańsze to mamy przypuszczenie graniczące z pewnością, że jest to oszustwo, a osoba wykonująca tatuaż w ogóle nie zna podstawowych technik i uczy się na swoich klientach, jak na królikach doświadczalnych. Oczywiście to już skrajność, gdyż najczęściej zdarza się tak, że osoby z nieudanymi tatuażami wiedziały z kim mają do czynienia i że dana osoba tatuowaniem zajmuje się amatorsko, niemniej jednak skusiły się atrakcyjną ceną. Dobieranie kolorów, używanie różnych końcówek czy wreszcie cieniowanie nie jest proste, wszak tusz wprowadzany jest pod skórę i im bardziej precyzyjne elementy się tworzy, tym bardziej trzeba uważać, by nie powstała z nich niekształtna plama.

Tatuaże na czyjąś cześć tatuaże przypieczętowujące związek – czy to dobry pomysł?

W kategorii najgorszych tatuaży znalazły się również te wykonane dla partnera. Tatuowanie imienia osoby, z którą jest się krótki czas nie jest mądrym pomysłem, bo taką pamiątkę potem trzeba zakryć. Jeszcze mniej mądrym pomysłem jest uwiecznianie jej wizerunku. Wszyscy pamiętamy co stało się z tatuażem Radka Majdana, który Dodę musiał przerobić na Indianina po rozstaniu. Zatem takie tatuaże muszą być bardzo dokładnie przemyślane. Podobnie jest z tatuażami inicjałami robionymi przez parę jednocześnie czy też imionami tatuowanymi w tym samym czasie. Taka forma wyznania uczuć niekoniecznie sprawdzi się nawet w przypadku małżeństwa, wszak i ono może się rozpaść, choć tego nie zakładamy, to trzeba wziąć pod uwagę statystykę, że rozchodzi się nawet 1/3 zawartych małżeństw. Zatem lepszym wyborem będzie wytatuowanie imienia dziecka czy daty jego narodzin albo nawet wizerunku ulubionego pupila. Takiego tatuażu, oczywiście jeśli jest elegancko wykonany nie będziesz się później wstydził.

Tatuaże z błędem, czyli nie róbcie tego, czego nie rozumiecie

Tatuaże skrypty powstają w rozmaitych językach. Trzeba jednak przyznać, że niezwykle często w sentencjach pojawiają się błędy literowe lub ortograficzne. Taki tatuaż jest niestety powodem do wstydu, a nie chwalenia się. Swego czasu modne były chińskie napisy, jednak my ich nie polecamy. Tak naprawdę, jeśli nie znasz chińskiego to nie wiesz czy zostało zapisane to, czego sobie życzyłeś. Nawet angielskojęzyczne sentencje zawierają liczne błędy gramatyczne. Warto zatem przed tatuowaniem zweryfikować poprawność zapisu danego słowa, wyrażenia, czy fragmentu poezji bądź piosenki. W końcu taki tatuaż ma nieść przesłanie, a nie być źródłem szyderstwa z powodu zrobionego przez tatuażystę błędu. Trzeba pamiętać, że nie musi on być erudytą i lingwistą i znać wszystkie języki świata, zatem nie można od niego wymagać poprawnego tatuowania wyrażeń w języku hindi.

Tatuaże pełne wulgarności nie są dobrze widziane

Jeśli Twój tatuaż zawiera przekleństwa albo niedwuznaczne symbole, to niestety może to zostać odebrane bardzo źle przez społeczeństwo. Jeśli ubiegasz się o pracę, widać zrobiony przez Ciebie kontrowersyjny tatuaż, to masz znacznie mniejsze szanse jej uzyskania bądź maleją one niemal do zera. Wszak nie po to robisz sobie tatuaż, by później zakrywać go silnym kamuflażem, którego de facto nie można nosić codziennie.

Oczywiście po wykonaniu tatuażu musisz pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Świetnej jakości produkty oferuje producent kosmetyków do tatuażu firma loveink. Nie ma w nich żadnych parabenów ani substancji uczulających. Loveink to ceniona marka, która pozwoli Ci pielęgnować tatuaż bezpośrednio po jego wykonaniu, jak i w późniejszym czasie, gdy dbasz, by kolor nie wyblakł.


Krem do tatuaży – jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
endoproteza stawu biodrowego
Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest to wszczepienie sz...
Tomasz Kasela
Gabinet Dr Kasela łączy medycynę, naukę i biznes w s...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...