wideorejestratory

Najlepsze wideorejestratory – poradnik jak wybrać odpowiedni

Opublikowano: 23 maja 2019

Gdy po wielu próbach udaje nam się w końcu otrzymać upragnione prawo jazdy – często automatycznie pojawia się strach. Czy aby na pewno jesteśmy gotowi do wyjechania na drogę i kontaktu z innymi kierowcami? Czy sobie poradzę? A może jednak nie umiem jeszcze wystarczająco dużo? Jest to zupełnie normalna obawa, która na samym początku towarzyszy chyba każdemu kierowcy. Możesz sobie z nią poradzić tak naprawdę tylko w jeden sposób – poprzez zmierzenie się ze swoim strachem i faktycznie wyjechanie samochodem na ulicę.

Nie obawiaj się jednak, na rynku dostępne jest obecnie mnóstwo urządzeń, które mają zapewnić Cię, że w razie czegokolwiek – mniej lub bardziej dbają one o twoje bezpieczeństwo. Niektóre z nich są Ci na pewno doskonale znane i jest to np. czujnik parkowania czy GPS. To dzięki nim nie musisz idealnie opanowywać wszelkich zdolności jazdy już od samego początku i możesz powoli przyzwyczajać się do tego, jak faktycznie wygląda sytuacja na drodze. Pamiętaj, że będzie ona bardzo różnić się od tego, do czego przyzwyczajono Cię na jazdach i możesz przeżyć początkowy szok. Nikt nie będzie tam traktował Cię ulgowo, a niecierpliwość tzw. “starych wyjadaczy” może wywołać u Ciebie spory stres. Najważniejsze jest opanowanie strachu i cierpliwe czerpanie wiedzy z każdej nowej sytuacji, której doświadczasz.

Pamiętaj, że wielu kierowców dookoła Ciebie to również amatorzy i wspólnie musicie poznać tajniki kierowania pojazdem – a to ile zajmie Wam to czasu to już kwestia indywidualna. W dzisiejszym artykule skupimy się na jeszcze innym z wymienianych wcześniej urządzeń mających ułatwić poruszanie się na drodze – na wideorejestratorze. Przede wszystkim jest to sprzęt służący zarówno młodym, jak i starym kierowcom. Jest on tak samo potrzebny podczas jazdy tak naprawdę każdemu.

A z czego to wynika? Jego działanie opiera się na nagrywaniu tego co dzieje się przed naszym pojazdem, wraz z jednoczesnym pomiarem prędkości naszego samochodu. W ten sposób w każdej chwili mamy możliwość dokładnego określenia co się działo na drodze i jak szybko jechaliśmy – a te informacje mogą być kluczowe w przypadku jakiejkolwiek stłuczki, wypadku czy innego rodzaju niefortunnego zdarzenia. Bez takiego zapisu jesteśmy skazani na próby udowodnienia swojej racji poprzez opowiedzenie swojej wersji wydarzeń – ale bez żadnych dowodów na jej potwierdzenie. Starsi kierowcy na pewno zdają sobie sprawę jak trudne może być to zadania. Czytaj dalej a dowiesz się więcej na temat wideorejestratorów.

Wideorejestratory ranking

Na stronie https://twoja-elektronika.pl/wideorejestratory/ znajdziesz ranking, w którym kamery samochodowe, czyli inaczej właśnie wideorejestratory – zostały przedstawione w jasny i zrozumiały sposób. Warto jest odwiedzić tę stronę, aby zobaczyć jak w ogóle wygląda to urządzenie.

Każdy ranking podkreśla przede wszystkim, że najlepsze wideorejestratory muszą posiadać dobrej jakości kamerę. Pamiętaj, że dane nagranie może kiedyś stanowić twój dowód w sądzie więc posiadanie zapisu niewyraźnych tablic rejestracyjnych nie pomoże Ci zbyt wiele. Nie warto więc zbytnio oszczędzać, gdyż w ten sposób wydasz tylko więcej pieniędzy w przyszłości. W końcu kupując ten sprzęt robisz to właśnie po to, aby uchronić się przed ewentualnymi stratami finansowymi – a nawet utratą prawa jazdy.

Ranking podkreśla również, że dobre kamery samochodowe posiadają także szereg dodatkowych funkcji – takich jak np. GPS, sterowanie głosowe czy tryb parkingowy. Dobrze przemyśl sobie na jakich właściwościach najbardziej Ci zależy i wybierz idealny dla siebie sprzęt.

Wideorejestratory cena oraz gdzie można je kupić

wideorejestratory

Pierwszym miejscem, które powinno przyjść Ci do głowy, jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić wideorejestrator – jest sklep stacjonarny Media Markt i Media Expert oraz oczywiście Allegro. Zanim się tam udasz najlepiej będzie jak wejdziesz jeszcze na stronę producenta, aby obejrzeć konkretne wideorejestratory i upewnić się, iż cena jaką mogą one kosztować – zwyczajnie Ci odpowiada. Oczywiście, można znaleźć zarówno urządzenia bardzo tanie, jak i te z najwyższej półki, na które być może trzeba będzie trochę oszczędzać.

Tak naprawdę bez znaczenia jest to czy kupujesz wideorejestrator na Allegro, czy w sklepie Media Markt bądź Media Expert – sam musisz wiedzieć, który sprzęt Cię interesuje. Oczywiście, na stronie internetowej masz często o wiele większy wybór – ale to bezpośrednio w sklepie możesz poradzić się konsultanta, który pomoże Ci wybrać dobry sprzęt. Wideorejestratory, bez względu na to jaka jest ich cena, muszą posiadać dobrą rozdzielczość. Jeżeli trafił Ci się inny sprzęt, to nie warto jest w ogóle zwracać na niego uwagi – gdyż nie spełnia swojej podstawowej funkcji. Pamiętaj, że takie funkcje jak GPS czy tryb parkowania to sprawa drugorzędna – w pierwszej kolejności musi zależeć Ci na możliwości uzyskania dobrego i klarownego zapisu z tego, co działo się na jezdni.

Wideorejestrator opinie

wideorejestratory

Opinie, jakie do tej pory zbiera wideorejestrator czy też inaczej kamera samochodowa – są głównie pozytywne. Już niejeden kierowca przekonał się, że w sytuacji kryzysowej ich obecność okazała się kluczowa do udowodnienia swojej racji. Co ciekawe, dobre opinie podkreślają także, że wideorejestrator sprawdza się również do bardziej prozaicznych zadań – takich jak zwyczajne nagranie mijanego przez nas krajobrazu. Jeżeli podróżujemy w ciekawym miejscu, to zawsze przyjemnie jest mieć potem możliwość powrotu do odwiedzonych przez nas miejsc – nawet jeżeli tylko poprzez obejrzenie nagrania.

Pozytywne opinie powinny upewnić Cię w przekonaniu, że kamera samochodowa to urządzenie niezbędne w każdym samochodzie. Nie musisz być nowym kierowcą, aby popełniać błędy a nigdy nie wiesz co przydarzy Ci się na drodze Pamiętaj, że za każdym razem, gdy wyjeżdżasz na ulicę jesteś zdany nie tylko na swoje umiejętności – ale również umiejętności innych kierowców.

Producenci wideorejestratorów

wideorejestratory

Kupując wideorejestrator zwracaj przede wszystkim uwagę na takie firmy jak Mio i Blaupunkt, a szukając korzystnych cen powinna zainteresować Cię także na pewno kamera samochodowa Navitel i Xiaomi. Są to najchętniej wybierane sprzęty, właśnie ze względu na wysoką jakość wykonania i dobrą rozdzielczość kamery. Wideorejestrator Mio i Blaupunkt posiada kilka dostępnych modeli, więc bez problemu znajdziesz coś dla siebie a kamera samochodowa Navitel i Xiaomi nie obciążą zbytnio twojego portfela. Wybór konkretnego urządzenia należy już tylko do Ciebie.

Navitel MR250

wideorejestratory

Wideorejestratorem który polecamy w szczególności jest Navitel MR250. Dlaczego? Ponieważ jest to model oferujący nam bardzo wiele za niewygórowaną cenę. Warto zaznaczyć, że nie jest to typowa kamera samochodowa mocowana na przyssawkę. Ten wideorejestrator został zamontowany w specjalnym, szerokim lusterku wstecznym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli lusterko w jakie nasz samochód został wyposażony fabrycznie jest małe i niewygodne. Navitel MR250 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD w 30 klatkach i wyposażony jest w dodatkową kamerę do nagrywania z tyłu.

Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy na stronę https://twoja-elektronika.pl/wideorejestratory/navitel-mr250/ tam też zapoznacie się ze wszystkimi parametrami. Na koniec kwestia ustawiania lusterka i nagrywania. Wiadomo, że musimy ustawić lusterko tak, abyśmy mogli z niego w pełni korzystać. Co wtedy z nagraniem z naszego wideorejestratora? Otóż nic. Szeroki kąt kamery i duża powierzchnia lusterka sprawiają, że możemy je swobodnie ustawiać, a kamera i tak obejmie wszystko to co dzieje się przed nami. Jeżeli więc zastanawiasz się jaki wideorejestrator wybrać to zachęcamy do przetestowania tego modelu.

Jaki wideorejestrator wybrać?

Jeżeli dalej nie wiesz, jak wybrać wideorejestrator i jaki najlepiej będzie kupić do 200 lub 300 zł – koniecznie wejdź na wspomniane wcześniej strony. Pamiętaj, że wystarczy tylko trochę poczytać, a to jak wybrać dobry wideorejestrator stanie się dla Ciebie jasne. Nie musisz martwić się, że nie uda Ci się kupić dobrego sprzętu do 200 czy 300 zł – wideorejestrator jaki wybierzesz może mieć jednocześnie idealną rozdzielczość, ciekawe funkcje i wcale nie kosztować dużo. Wystarczy tylko poszukać.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...