Paco Rabanne dla mężczyzn

Najlepsze zapachy Paco Rabanne dla mężczyzn

Opublikowano: 10 maja 2018

Perfumy Paco Rabanne Invictus czy 1 Million to hity perfumerii, które każdy rozpozna po charakterystycznym flakonie. Marka nie raz zmieniała rynek swoimi nowymi zapachami. Szczególnie ciekawie prezentuje się oferta Paco Rabanne dla mężczyzn.

Marka powstała w latach 60. na fali fascynacji kosmosem i możliwościami ówczesnej techniki. To Paco Rabanne odpowiadał za futurystyczny strój głównej bohaterki w kultowym filmie Barbarella. Twórca do Francji przybył z Hiszpanii, gdzie urodził się w sąsiedztwie miejscowości, z której pochodził inny słynny do dziś kreator mody – Christobal Balanciaga. Można więc powiedzieć, że sukces w modzie był mu pisany.

W wieku 30. lat wypuścił pierwszą kolekcję, a wkrótce powstały też perfumy. Od tej pory dom mody stał się znany nie tylko z ubrań, ale też z zapachów. Szczególne miejsce w ofercie zajmowały oryginalne perfumy męskie.

Uniseks od Paco Rabanne

Ciekawym przykładem jest zapach uniseks Paco z 1996 roku. Większość kreatorów mody nie myślała wówczas o kosmetykach, z których mogą korzystać przedstawiciele obu płci. Paco Rabanne szybko jednak wyczuł potencjał w pomyśle Calvina Kleina, by tych samych perfum mogła używać kobieta i mężczyzna.

Paco Rabanne dla mężczyzn

Tak powstał zapach Paco sprzedawany w prostej, metalowej puszce. Pomysł się przyjął dzięki połączeniu typowo męskiej bazy opartej o drewno i mech, a także kobiecej, lekkiej „góry”, na którą składały się kwiaty i cytrusy. Perfumy inaczej pachniały na kobiecej i męskiej skórze, za każdym razem zaskakując.

Hit marki, czyli Paco Rabanne Invictus

Nieco podobna, bo niejednoznacznie męska, jest propozycja z 2016 roku, czyli Ultraviolet Man Colours. Sam flakon jest odważny dzięki intensywnym kolorom jak z akwareli, które rzadko spotyka się w przypadku męskich perfum. Na kompozycję poza typowymi składnikami, znanymi z wody kolońskiej, składają się też te kojarzone raczej z damskimi perfumami, jak grejpfrut czy ambra.

Jednym z największych hitów marki do dziś są wypuszczone w 2013 roku perfumy dla mężczyzn Paco Rabanne Invictus. Na uwagę zwraca tu charakterystyczny flakon w kształcie pucharu. Perfumami Invictus Paco Rabanne pokazał, że liczy się również otoczka zapachu. W tym przypadku nawiązanie do pucharu sprawiło, że jest to jeden z najchętniej kupowanych na prezent flakonów na okazje warte uczczenia, takie jak wygrana czy awans.

Paco Rabanne dla mężczyzn

Perfumy Paco Rabanne w kształcie sztabki złota

Na zapach Paco Rabanne Invictus składa się orzeźwiająca morska nuta, w której można wyczuć powiew cytrusów. Wszystko to oparte na typowo męskiej bazie, w warstwie serca wspartej nietypowym kobiecym jaśminem. Nazwa perfum Paco Rabanne Invictus pochodzi z łaciny i oznacza niezwyciężonego. Perfumy tworzyły aż cztery osoby, w tym „nosy” pracujące przed Paco Rabanne Invictus dla takich marek jak Davidoff czy Burberry.

Kolejnymi perfumami, które miały przyciągać uwagę również flakonem, były Paco Rabanne 1 Million. Koncept opakowania zapachu w imitację sztabki złota od tamtej pory powieliły dziesiątki marek, ale to ta była pierwsza. To cytrusowo-korzenny aromat, w którym da się wyczuć cynamon, cytrynę i skórę.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
perfumy
Każda kobieta pragnie czuć się wyjątkowo, a każdy mężczyzna...
Pako Lorente
Pako Lorente to popularna polska marka, która od lat zdobywa...
Kosmetyki dla mężczyzn
Skład kosmetyków do ciała dla mężczyzn jest specjalnie dobie...
Robi się coraz cieplej. Wiosnę trzeba powitać świeżym i zdro...
bransoletka męska
Szukasz idealnego prezentu świątecznego dla niego? Bransolet...