Najlepszy abonament komórkowy

Najlepszy abonament komórkowy – no limit i dużo GB!

Opublikowano: 26 sierpnia 2021

Jaki jest Twoim zdaniem najlepszy abonament komórkowy? Pewnie odpowiedź w dużej mierze zależy od tego, jak korzystasz z telefonu. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że zwłaszcza młodzi ludzie nie lubią limitów i często korzystają z internetu w smartfonie. Dlatego dla wielu najlepszy abonament komórkowy to właśnie taki bez limitów i z dużym pakietem internetowym. Co jeszcze powinno go charakteryzować? Czego mamy prawo oczekiwać?

Najlepszy abonament – dużo, a tanio

Chociaż trudno oczekiwać, że najlepszy abonament komórkowy będzie też najtańszy, to z pewnością może być niedrogo. Oczywiście nie u naszych największych sieci komórkowych – tej pomarańczowej, fioletowej, magentowej i zielonej… One mają drogie abonamenty. Na szczęście jest całkiem sporo mniejszych operatorów, którzy nie wydają tyle na reklamę i nie muszą płacić za utrzymanie nadajników, bo korzystają z cudzych. Należy do nich na przykład Premium Mobile. Mniejsze koszty umożliwiają mu oferowanie klientom tańszych usług. Tańszych, ale wcale nie gorszych. Dostajesz to samo albo więcej niż u większych operatorów, ale za połowę ceny. Chyba przyznasz, że to ważny powód, żeby zainteresować się tą mniejszą konkurencją?

Umowa bezterminowa

Najlepszy abonament charakteryzuje się też tym, że nie wiąże nas na 2 lata. 24 miesiące to naprawdę długi okres i wiele może się w tym czasie zmienić. Co jeśli postanowisz wyjechać za granicę do pracy albo żeby się uczyć? A może się też zdarzyć, że na rynku w tym czasie pojawią się dużo korzystniejsze oferty, ale Ty nie będziesz mógł z nich skorzystać, bo podpisałeś cyrograf. Dla operatora to korzystny układ, ale dla klienta nie. Właśnie dlatego naprawdę warto poszukać takiego, który umożliwia podpisanie umowy na czas nieokreślony. Wielu mniejszych operatorów daje taką możliwość. Masz jedynie miesięczny okres wypowiedzenia i bez żadnych kar po prostu odchodzisz. Tak właśnie jest we wspomnianym już Premium Mobile, ale nie tylko, bo też u wielu innych.

Najlepszy abonament za 25 zł

A teraz konkretny przykład. Najlepszy abonament za 25 zł powinien oferować nielimitowane połączenia na komórki i numery stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y, a do tego tak ze 20 GB internetu. W Premium Mobile właśnie taką ofertę masz już za 24,70 zł. Do tego wspomniana wcześniej umowa bezterminowa. Opłaca się? Oczywiście! Dla porównania w Orange za nielimitowany abonament z pakietem 15 GB zapłacisz aż 55 zł. Tak samo jest w T-mobile i Play. W Plusie podobnie tylko dostajesz mniej internetu – jedynie 12 GB. Różnica w cenie i usługach jest ogromna, prawda?

Nie bój się małych operatorów!

Niektórzy mają obawy przed wyborem małego operatora. Zastanawiają się, jak będzie z zasięgiem albo z obsługą klienta. Czy rzeczywiście jest się czym martwić? Jest sporo miejsc, gdzie możesz zasięgnąć opinii użytkowników na temat danego operatora. Co więcej, podpisujesz umowę bezterminową, więc jeśli coś Ci się nie spodoba, możesz natychmiast zrezygnować. To minimalizuje ryzyko do minimum. Prawda jest jednak taka, że nie ma operatora doskonałego. Ani żaden przedstawiciel wielkiej czwórki, ani żadna inna sieć nie może poszczycić się wyłącznie pochlebnymi opiniami. Właśnie dlatego często najlepiej jest po prostu spróbować i wyrobić sobie własne zdanie na podstawie faktów.

Zawsze możesz wziąć pod uwagę jeszcze jedną ważną informację. Na przykład do wspomnianego wyżej Premium Mobile każdego miesiąca przenoszą numer tysiące osób. Z drugiej strony, tylko nieliczni od niego odchodzą. To naprawdę ważne, bo przecież klienci tego operatora mogą odejść w każdej chwili. Z jakichś powodów jednak tego nie robią. Być może właśnie dlatego, że znaleźli ta najlepszy abonament – bez limitów, z dużym pakietem internetu, tani i z umową na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Samsung
W dzisiejszych czasach, posiadanie smartfonu wydaje się być...
Wrocław
Mieszkasz we Wrocławiu i musisz zała...
Wybierasz model auta dopasowany do Twoich potrzeb.
Samochód na abonament to wci...
części do telefonów
...
Samsung
Smartfon to nie tylko gadżet i urządzenie do dzwonienia, ale...