Menu
fotelik samochodowy

Najlepszy fotelik samochodowy 0-13 kg

Współczesne sklepy z artykułami dla dzieci to szeroki wybór funkcjonalnych i jednocześnie pięknych gadżetów. W oczekiwaniu na pojawienie się maluszka można spędzić w nich nawet kilkanaście godzin. Warto podkreślić, że nie zawsze jedynymi wytycznymi są nasze marzenia i gust. W przypadku niektórych zakupów nadrzędnym czynnikiem decydującym jest bezpieczeństwo dziecka. Właśnie taka wartość powinna być najistotniejsza, gdy wybierasz fotelik dla niemowlaka.

Fotelik dla noworodka – po pierwsze: dopasowanie

Gdy planujesz kupić pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka, musisz przede wszystkim sprawdzić, czy to rozwiązanie z odpowiedniego przedziału wiekowego i wagowego. Dzięki temu będzie idealnie dopasowany do potrzeb niemowlaka. Drugą istotną kwestią jest właściwe dobranie modelu do samochodu, którym się poruszacie i będzie podróżować w przyszłości z waszym maleństwem. Fotelik samochodowy dla dzieci 0-13 kg najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym, przyjeżdżając do niego własnym autem.

Zachęcamy również do przemyślanego wyboru sklepu, w którym znajdziecie najlepszy fotelik dla niemowlaka. Jako że na rynku jest ich obecnie naprawdę sporo, musisz upewnić się, czy zatrudnieni sprzedawcy posiadają wiedzę potrzebną do sprzedawania tak specyficznego produktu. Istotna jest bowiem wiedza branżowa oraz cierpliwość do sprawdzania, czy wybrany fotelik dla niemowlaka pasuje do samochodu, którym przyjedziecie. Jeśli pracownicy sklepu odmawiają współpracy z rodzicem, ten ma pełne prawo do zrezygnowania z zakupów – to rozsądne z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka.

fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy 0-13 kg – bezpieczny i wygodny

Kupując fotelik dla noworodka, zawsze bierz pod uwagę jego bezpieczeństwo w czasie podróży. Należy podkreślać, że nie ma znaczenia to, w jak dalekie trasy planujecie się wybrać całą rodziną. Kolizja drogowa, także ta poważna w skutkach, może wydarzyć się nawet tuż obok waszego domu czy podczas krótkiego wypadu na zakupy czy do mieszkającej w pobliżu babci. Biorąc to pod uwagę, zawsze wybierzesz najlepszy fotelik samochodowy 0-13 kg.

Na co warto postawić? Zdecydowanie dobrym pomysłem są sprawdzone rozwiązania od producentów, którzy cieszą się dużym zaufaniem wśród rodziców. To m.in. fotelik BeSafe iZi Go Modular i-Size, który jest pierwszym fotelikiem w koncepcji BeSafe iZi Modular. Dzięki unikalnej kombinacji materiału EPS oraz pianki w skorupie fotelika, razem ze miękkim obiciem, iZi Go Modular jest bardzo komfortowy dla Twojego dziecka. Do fotelika dołączona jest również dodatkowa ochrona boczna SIP+. W ten sposób fotelik dla niemowlaka jeszcze lepiej absorbuje siły w chwili groźnego zderzenia bocznego, chroniąc w ten sposób dziecko.

fotelik samochodowy

Nie mniej istotna z punktu widzenia podróżującego niemowlaka jest wygoda, którą powinien zapewniać mu właściwie dobrany fotelik samochodowy 0-13 kg. Bardzo ważne jest zadbanie o właściwe ułożenie ciała. Liczy się przede wszystkim możliwie płaskie podłoże i wsparcie dla główki, która nie może bezwiednie opadać. Dlatego przed zakupem należy upewnić się, czy wybrany fotelik dla noworodka został przygotowany z odpowiednich materiałów i posiada specjalną wkładkę, która zapewnia jednocześnie wygodę i bezpieczeństwo podróży.

Zwróć uwagę, że główka dziecka powinna być chroniona w szczególny sposób. Wybierz więc fotelik samochodowy 0-13 kg, który posiada odpowiednie zabezpieczenia. Pamiętaj jednocześnie, że wkładka nie może uciskać delikatnej główki za mocno.

fotelik samochodowy

Funkcjonalność na co dzień

Prawidłowo wybrany i zamontowany zgodnie z instrukcją fotelik dla niemowlaka sprawia, że dziecko jest bezpieczne i podróżuje w komfortowych warunkach. Zawsze jednak stawiaj na postoje co 1,5-2 godziny, by na chwilę wyjąć z niego maluszka i pozwolić mu poleżeć w najlepszej dla niego pozycji – na brzuszku.

Zwróć jednocześnie uwagę, by wybrany przez ciebie fotelik samochodowy 0-13 kg miał możliwość montażu na stelażu wybranego wózka. Choć dziecko nie powinno spędzać w nienaturalnej dla niego pozycji zbyt wiele czasu, to po prostu często bardzo przydatne, gdy np. nagle musisz zrobić szybkie zakupy. Szukając idealnego fotelika, rozglądaj się więc także za współgrając z nim wózkiem.

Foteliki samochodowe tego typu można również zamontować na bazie ISOfix, która zdecydowanie ułatwia i usprawnia wkładanie dziecka w foteliku do samochodu. Warto szukać takich rozwiązań, które pozwalają na wykorzystanie jednej bazy ISOfix dla fotelików z dwóch grup wiekowych, czyli można zamontować na takiej bazie fotelik dla niemowlaka i fotelik do 18 kg. Taki system zapewnia koncepcja BeSafe iZi Modular.

Polecamy: Adapter dla ciężarnej

Zobacz też:  Jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022