Menu
męskie perfumy na wiosnę

Najmodniejsze męskie perfumy na wiosnę 2018

Wraz z nadejściem ciepłych wiosennych dni zaczynamy zwracać większą uwagę na to, jak łączyć zapachy kosmetyków na naszym ciele. W końcu nie tylko perfumy tworzą nasz zapach, ale też żele pod prysznic czy wody po goleniu. Jak dobrze łączyć sportowe i orzeźwiające zapachy? Jakie perfumy męskie będą najmodniejsze tej wiosny? Czy Chanel Allure Homme Sport odpowie na wasze oczekiwania?

Jakie kosmetyki pozostawiają zapach na ciele?

Niemal wszystkie kosmetyki do pielęgnacji ciała, skóry, włosów czy nawet brody zawierają substancje zapachowe, które pozostają na skórze. Jedne aromaty utrzymują się nieco dłużej, inne ulatniają się prawie natychmiast. Istotne jest także to, że skóra każdego człowieka pachnie inaczej, a to ze względu na hormony, które wydzielamy, czy naturalną florę bakteryjną, którą posiadamy. Taki indywidualny zapach miesza się z aromatami syntetycznymi, które nakładamy i tworzy oryginalną woń. Tym samym na każdym perfumy będą pachniały inaczej. Coraz częściej sięgamy po preparaty hipoalergiczne, pozbawione substancji zapachowych, mydła czy konserwantów, dzięki czemu ograniczamy nanoszenie zapachów na ciało. Wtedy właśnie królować mogą perfumy, w swojej doskonałej postaci.

męskie perfumy na wiosnę

Jakie aromaty będą popularne wiosną?

Zdecydowanie będą to orzeźwiające cytrusowe zapachy, które w połączeniu z nutami drzewnymi i korzennymi podarują energetyczne perfumy. Popularne będą nie tylko klasyczne zapachy znanych marek, jak Chanel Allure Homme Sport, ale też niszowe kompozycje o silnym męskim charakterze. Każdy mężczyzna, który dąży do doskonałego ukształtowania sylwetki, nie powinien zapomnieć o idealnym zapachu.

A ten powinien wyeksponować i podkreślić męskość, sprawność i świetną formę. Jeśli zdecydujesz się na zapach Chanel Allure Homme Sport o dynamicznej kompozycji, możesz mieć pewność, że aromat długo pozostanie na ciele. Wyjątkowo skutecznie dobrane składniki z cytrusami na czele pozostawiają uczucie orzeźwienia i świeżości. Męskość podkreślają ostre nuty drzewne, zwłaszcza cedr i korzenny aromat czarnego pieprzu.

Jak połączyć orzeźwiające perfumy z kosmetykami pielęgnacyjnymi?

W przypadku świeżych i energetyzujących zapachów perfum wiosennych nie powinno być większego problemu, bowiem dostępne na rynku kosmetyki dla mężczyzn oparte są na bazie zapachów miętowych, eukaliptusowych, cedrowych czy cytrusowych. Jeśli po kąpieli aromat żelu czy balsamu pozostanie na ciele nieco dłużej, podkreśli odświeżający zapach perfum.

męskie perfumy na wiosnę

Czy ciężkie aromaty nadają się na wiosnę?

Najmodniejsze tej wiosny będą lekkie i orzeźwiające zapachy, ale nawet w takich kompozycjach, jak Chanel Allure Homme Sport łączy się drzewne i korzenne składniki, które powszechnie uważa się za ciężkie, intensywne i ostre.

Tego typu aromaty delikatnie podkreślają i wyostrzają cytrusowy charakter męskich zapachów. Nawet jeśli w perfumach dominują nuty mandarynki, cytryny, neroli czy pomarańczy, to głęboko dają się wyczuć wonie pieprzowe czy cedrowe. To one między innymi kształtują charakter męskich zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023