Menu
folie ochronne

Najskuteczniejsze techniki ochrony lakieru samochodowego

Zdecydowana większość właścicieli samochodów, a z pewnością już wszyscy amatorzy auto detailingu chcieliby, aby lakier ich pojazdu zachwycał nieskazitelną prezencją możliwe jak najdłużej. Niestety bardzo często mimo nawet największej sumienności w jego pielęgnacji, pewne skazy wciąż mogą wystąpić na skutek czynników zupełnie od nas niezależnych, związanych z codzienną eksploatacją. W jaki sposób zredukować jednak do skrajnego minimum ryzyko ich wystąpienia? Odpowiedzią na to pytanie jest oklejanie samochodów folią ochronną oraz aplikowanie na ich powierzchnię powłok ceramicznych.

Najpowszechniejsze problemy związane ze współczesnymi lakierami samochodowymi

Dobrą analogią do lakierów samochodowych jest ludzka skóra. Nawet w przypadku regularnego i skrupulatnego dbania o jej dobry stan, aplikowania na jej powierzchnię renomowanych środków kosmetycznych czy przeprowadzania stosownych zabiegów, pewne problemy i tak mogą się pojawić zupełnie niezależnie od naszych działań. Z lakierem, którym pokryty jest samochód sytuacja prezentuje się bardzo podobnie. Bez względu na to, jak duży wysiłek wkładamy w jego pielęgnację, strukturę powłoki wciąż oszpecić mogą rozmaite skazy, w postaci m.in. zmatowień, wgnieceń, rys o różnej głębokości czy odprysków, które powstać mogą np. po zetknięciu się ze żwirem z jezdni, a także innymi mniejszymi lub większymi zanieczyszczeniami drogowymi.

Sprawę pogarsza dodatkowo fakt, stosowania obecnie przez producentów lakierów pozbawionych zawartości m.in. ołowiu. Są one bardziej ekologiczne, co oczywiście jest ich dużym plusem, jednak z drugiej strony cechują się dużą większą delikatnością niż ich stosowane onegdaj twardsze odpowiedniki. Mikrouszkodzenia w obrębie współczesnych powłok lakierniczych powstają zatem o wiele częściej, a u ich źródła może leżeć nawet wykonane przy użyciu niewłaściwej gąbki, ścierki czy kosmetyku mycie ręczne. Początkowo skazy tego rodzaju nie są poważne i zwykle dostrzeżemy je tylko przy odpowiednim oświetleniu. Z czasem jednak ich skala pogłębia się i stają się coraz silniej widoczne.

Powłoki ceramiczne i folie ochronne

Jeśli chodzi o auto detailing, Poznań należy do jednych z najbardziej pionierskich w naszym kraju miast. W ramach niego funkcjonuje wiele spośród najstarszych polskich salonów detailingowych, w tym firma Cars Care. Zdaniem specjalistów pracujących na co dzień w tym przedsiębiorstwie, obecnie istnieją dwa kluczowe rozwiązania umożliwiające efektywną i co najważniejsze długotrwale utrzymującą się ochronę lakieru samochodowego. Są to wspomniane już wcześniej powłoki ceramiczne oraz transparentne folie poliuretanowe.

Pierwsze z tych rozwiązań pozwala wytworzyć na powierzchni auta dodatkową powłokę zabezpieczającą oryginalną warstwę lakieru przed silnym nasłonecznieniem, substancjami chemicznymi oraz odchodami ptaków, jednocześnie wzmacniając odporność poszycia samochodu na zarysowania i zaleganie w jego obrębie zanieczyszczeń. Właściwości folii ochronnej są bardzo zbliżone, jednak istotnie rozszerzone w zakresie stopnia zabezpieczania lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki wysokiej elastyczności i grubości folia silnie wzmacnia go względem otarć, odprysków i zarysowań.

W przypadku chęci poznania szczegółów dotyczących wydajności, trwałości czy ceny opisywanych rozwiązań, warto skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami firmy Cars Care. W kwestii takiej, jak folie ochronne czy powłoki ceramiczne w Poznaniu salon ten posiada wieloletnie doświadczenie i bardzo specjalistyczną wiedzę, która pomogła uformować nie tylko lokalny, ale również ogólnopolski rynek w kształcie znanym nam współcześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023