Narożniki z funkcją spania

Narożniki z funkcją spania — idealne rozwiązanie dla małych mieszkań

Opublikowano: 3 listopada 2022

Małe mieszkania wymagają zastosowania przemyślanych i często wielofunkcyjnych rozwiązań. Z tego powodu ich aranżacja to dla wielu właścicieli takich domów niemałe wyzwanie. Obecnie na rynku dostępnych jest jednak wiele produktów, które idealnie wpisują się w potrzeby takich wnętrz. Jednym z najczęściej wykorzystywanych mebli w tego typu mieszkaniach są narożniki z funkcją spania. Dlaczego jest to idealne rozwiązanie do takich przestrzeni? Podpowiadamy.

Narożnik z funkcją spania do salonu

Narożniki z funkcją spania są idealną propozycją dla małych mieszkań, gdzie salon jest nie tylko miejscem, w którym domownicy spędzają wolny czas, relaksują się oglądając telewizję, grając czy rozmawiając, ale nocą zamienia się w sypialnie. Salon w takich domach jak i pozostałe pomieszczenia bardzo często mają niewielkie wymiary. Dlatego należy stawiać na rozwiązania, które maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń.

Z tego powodu dużą popularnością w tego typu wnętrzach cieszą się właśnie narożniki. Dają one z jednej strony wrażenie większej przestrzeni, z drugiej maksymalnie wykorzystują obszar narożny i dodatkowo mogą pomieścić dużo więcej osób niż standardowa sofa. Wybierając tego typu mebel, warto zwrócić uwagę szczególnie na ten w kształcie litery L, ponieważ gwarantuje on więcej miejsca do siedzenia. Dzięki temu we wnętrzu nie musimy już umieszczać puf czy foteli, które dodatkowo zajmują wiele przestrzeni.

Narożniki z funkcją spania

Narożnik jako miejsce do spania

Narożnik to multifunkcyjny mebel, który z jednej strony pomieści znacznie więcej osób niż tradycyjna sofa, z drugiej zaś może być elementem stanowiącym optyczne rozgraniczenie między strefą jadalnianą a wypoczynkową w mieszkaniach, w których salon połączony jest z kuchnią. Dodatkowo w wielu małych domach jest on wykorzystywany na co dzień jako miejsce do spania. Bardzo często salon jest w ciągu dnia pokojem, w którym rodzina wspólnie spędza czas. Nocą z kolei zamienia się w sypialnię rodziców.

Narożniki z funkcją spania gwarantują dużą przestrzeń wypoczynkową. Nowoczesne modele wyposażone są w bardzo łatwe w obsłudze mechanizmy, dzięki czemu rozłożenie takiego mebla jest niezwykle proste. Równa i duża powierzchnia do spania sprawia, że bez problemu pomieszczą się na niej dwie osoby. Dodatkowo modele, do których produkcji użyto wysokiej jakości sprężyny i gąbki, mogą być niejednokrotnie znacznie wygodniejsze niż standardowy materac w łóżku. Pojemnik na pościel z kolei umożliwia przechowywanie w nim kołdry czy poduszki, dzięki czemu w ciągu dnia znacznie łatwiej jest utrzymać we wnętrzu porządek.

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...