Nauka w służbie medycyny

Opublikowano: 12 marca 2016

Nowoczesne leczenie, dobre przygotowanie nowych kadr medycznych oraz wnoszenie wkładu naukowego i technologicznego w rozwój medycyny – to wiodące zadania Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to największy szpital w Polsce, posiada status szpitala klinicznego. Dlatego też w poczuciu troski o zdrowie naszego społeczeństwa czujemy się w obowiązku stałego rozwoju we wszystkich obszarach związanych z naszą działalnością.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

W latach 2008–2012 zrealizowaliśmy inwestycję Centrum Medycyny Inwazyjnej. Do dyspozycji naszych pacjentów są m.in.: 15 klinik wraz 17 salami operacyjnymi, Kliniczny Oddział Ratunkowy, Zakład Radiologii oraz poradnie specjalistyczne. Kolejnym etapem inwestycyjnym jest rozpoczęta we wrześniu 2015 r. budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, zakończenie prac planowane jest na 2020 r. W nowym obiekcie zostanie zlokalizowanych 20 klinik z bazą 688 łóżek. Koszt inwestycji to ok. 600 mln zł.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Wraz z inwestowaniem w infrastrukturę pracujemy nad coraz lepszą i sprawniejszą opieką oraz bezpieczeństwem naszych pacjentów. Służą temu wdrażane w naszym centrum działania organizacyjne i procedury zarządcze. Jako duży sukces w tej dziedzinie traktujemy zdobycie w marcu br. roku Certyfikatu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dla pełnego zakresu działalności UCK. Wśród niewielkiej liczby certyfikowanych szpitali klinicznych jesteśmy największym ośrodkiem medycznym w Polsce.

Współpraca z lekarzami-badaczami implikuje konieczność zapewnienia odpowiedniego zaplecza technologicznego i organizacyjnego dla wykorzystania tego potencjału naukowego.

Stąd starania kierownictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego o pozyskanie środków na inwestycje w nowoczesną aparaturę i technologie (radiologia, medycyna nuklearna, sala hybrydowa kardiologii).

Bez wątpienia jednak najwyższą wartością w prowadzeniu działalności leczniczej jest wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. Efektem pasji i zaangażowania naszego personelu w pracę jest pozycja UCK jako wiodącego ośrodka w wielu dziedzinach medycyny, m.in.:

– transplantologii – przeszczepy nerek, zaawansowane przygotowania do przeszczepów wątroby i wysepek trzustkowych oraz przeszczepy rogówek;

– onkologii – w 2015 r. w 16 klinikach zdiagnozowano 4819 pacjentów z rozpoznaniem onkologicznym, 1689 pacjentówbyło leczonych w ramach Pakietu Onkologicznego; – nowatorskie technologie biomedyczne – autotransplantacje w leczeniu cukrzycy u dzieci (TREGS), przezskórne implantacje zastawek u dzieci i dorosłych, zabiegi chirurgii naczyniowej i kardiochirurgii, wykonywane w najnowocześniejszej w Polsce sali hybrydowej;

– chirurgii –Ośrodek Wiodący w Polsce (High Volume Center) w licznych dziedzinach operacyjnych i zabiegowych, zastosowanie metod Fast Track Surgery i metodologii Fixed Teams;

– medycynie spersonalizowanej (np. Zintegrowany Program Opieki nad Pacjentami z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, współpraca Poradni Genetycznej z klinikami, Ośrodek Chorób Rzadkich i wiele innych).

 

Udostępnij ten post:  • Michał Pająk pisze:

    Bez wątpienia jednak najwyższą wartością w prowadzeniu działalności leczniczej jest wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. Efektem pasji i zaangażowania naszego personelu w pracę jest pozycja UCK jako wiodącego ośrodka w wielu dziedzinach medycyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
E-recepta
Papierowe recepty powoli przechodzą do historii. Obe...
Cascara
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieje zdrowsza al...