NAVCOM SYSTEMS

NAVCOM SYSTEMS – Awionika bez tajemnic

Opublikowano: 15 sierpnia 2016

Działające od 16 lat przedsiębiorstwo NAVCOM SYSTEMS zostało założone przez dwóch braci – Bogusława i Grzegorza Jędrasików, których połączyła pasja i wspólne plany. Pomysł na rodzinny biznes szybko zaprocentował stałą współpracą z liczącymi się na rynku klientami

Firma zajmuje się naprawą wyposażenia radionawigacyjnego, elektrycznego oraz przyrządów pokładowych, obsługą techniczną statków powietrznych oraz produkcją stanowisk kontrolno-pomiarowych do obsługi sprzętu lotniczego oraz obrotem częściami i podzespołami lotniczymi. W zakres usług wchodzą też modernizacje awioniki statków powietrznych oraz wzorcowanie przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w trakcie obsługi. Jako dostawca NAVCOM SYSTEMS dostarcza podzespoły lotnicze takich producentów, jak BendixKing by Honeywell, TRIG, PS ENGINEERING INCORPORATED, Avidyne Corporation, ACR ARTEX, Kannad Aviation.

Od początku działalności właściciele dążą do zapewnienia usług na najwyższym poziomie. Wyspecjalizowana kadra oraz posiadane certyfikaty i uprawnienia, niezbędne do prowadzenia działalności, stanowią gwarancję niezawodności marki. Ponadto firma działa w oparciu o procedury Systemu Zarządzania Jakością, który zapewnia wysoką klasę oferowanych usług oraz gwarantuje ciągłe doskonalenie personelu w celu maksymalnego zadowolenia klientów.

Wśród klientów spółki są zarówno firmy z Polski, jak i zagraniczne podmioty. Firma obsługuje m.in. Siły Powietrzne RP, Lotnictwo Porządku Publicznego RP (Policja, Straż Graniczna), TOPR, General Aviation, INAER HELICOPTEROS, HISPANICA DE AVIACION SA , PZL Mielec SA, aerokluby. Klienci, którzy zaufali firmie NAVCOM SYSTEMS, doceniają nową jakość w zakresie obsługi statków powietrznych w Polsce, na którą składają się m.in. unikatowy w skali kraju sprzęt obsługowy: Ruchoma Baza Obsługowa (RBO), zasilacz hydrauliczny, nowatorskie stanowiska kontrolno-pomiarowe, stoisko do testowania prądnic i generatorów oraz nowoczesny sprzęt do sprawdzenia pokładowych rejestratorów parametrów lotu oraz radarów meteo. Ponadto firma oferuje obsługę systemu GPS dzięki posiadanemu wielokanałowemu testerowi.

Do mocnych stron firmy należą: samodzielne naprawy większości obsługiwanych agregatów, projekty i wykonawstwo urządzeń potrzebnych do podniesienia jakości i poszerzenia zakresu wykonywanych prac, zarządzanie ciągłą zdatnością do lotu statków powietrznych. Zatwierdzenia PART 21 oraz PART M pozwalają spółce wykonywać modernizację samolotów i śmigłowców w zakresie awioniki i wyposażenia elektrycznego.

Co więcej, NAVCOM SYSTEMS jako jedyne w Polsce prywatne przedsiębiorstwo oferuje obsługę okresową, serwisową i naprawy agregatów śmigłowców Mi-2 dla polskiej armii. Firma dysponuje własnym hangarem i dostępem do pasa lotu, a w planach ma stworzenie szkoły lotniczej, w której kształciliby się piloci do licencji zawodowej na samoloty jedno- i wielosilnikowe oraz śmigłowce.

Zdjęcie: NAVCOM SYSTEMS


Wojsko strategią modernizowane

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
F-35
Amerykański myśliwiec piątej generacji F-35 uchodzi za najdr...
polskie siły powietrzne
Siły powietrzne odgrywają jedną z ważniejszych ról w...
sporty zimowe
Rozpoczyna się sezon zimowy w polskich górach. Z roku na rok...
Grają w golfa, biorą udział w maratonach i rajda...