NESTRO – z planami w przyszłość

Opublikowano: 14 lutego 2016

Nie czas na podsumowania, lecz na spojrzenie w przyszłość i zastanowienie, w jakim kierunku się rozwijać i jak najlepiej spełniać oczekiwania branży meblowej.

Jak działania spółki NESTRO wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju i kto najbardziej korzysta z oferowanych przez firmę rozwiązań?

– Wszystkie nasze rozwiązania spełniają założenia ekorozwoju, zgodnie z którymi poprawa stanu środowiska, jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących rozwój przedsiębiorstw. Nasza strategia rozwoju skupia się na trzech podstawowych pytaniach: „W jakich obszarach będziemy działać za dwa lata albo nawet pięć lat?”, „Co nas wyróżnia i w jakich aspektach jesteśmy lepsi lub bardziej konkurencyjni?”, „Co może być długookresową podstawą sukcesu NESTRO w obliczu różnych wyzwań i wahań na rynku?”.

Dlatego skupiamy się na nowych branżach, którym możemy oferować nasze urządzenia, np. w zakładach papierniczych czy w sortowniach śmieci. W związku z tym inwestujemy w dział konstrukcyjno-projektowy, który jest fundamentem przedsiębiorstwa. Dlatego wspieramy ekorozwojowe rozwiązania w dziedzinie odpylania, pozwalające uzyskać ergonomiczne stanowiska pracy w branży meblowej, a tym samym usprawniające procesy produkcyjne.

Oprócz produktów są państwo doceniani za praktyki biznesowe. Jak na co dzień przejawia się postawa fair play w firmie?

– Staramy się w miarę możliwości angażować się społecznie w gminie i powiecie oleskim, realizując z wybranymi instytucjami czy stowarzyszeniami projekty. W ten sposób NESTRO aktywnie włącza się w życie społeczności lokalnej, realizując założenia CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w obszarze współpracy ze środowiskiem lokalnym. Daje to ogromną satysfakcję i pozytywnie wpływa na rozwój dzieci i młodzieży.

Korzyść dla przedsiębiorstwa to przede wszystkim promocja firmy w środowisku lokalnym, oparta na współpracy, wiarygodności i zaufaniu. Włączając się w inicjatywy lokalne, jesteśmy postrzegani jako dobry partner i atrakcyjny pracodawca dla przyszłych pracowników z regionu, a to ważne w kontekście przyszłości i rozwoju firmy.

W zeszłym roku obchodzili państwo jubileusz 10-lecia firmy w Starym Oleśnie. Jak podsumowałby pan ten okres i jakie cele stawia pan przed firmą na kolejną dekadę?

– Tak, czas mija bardzo szybko, to było dla wszystkich pracowników grupy NESTRO intensywne 10 lat. Jednak myślę, że nie czas na podsumowania, lecz na spojrzenie w przyszłość. Nasze plany skupiają się na szerokim oferowaniu usług obróbki metali na maszynach CNC, TRUMPF, wykrawaniu stali, gięciu elementów.

W planach mamy również kontynuowanie współpracy ze szkołami zawodowymi oraz politechnikami w zakresie praktyk. Rozwój to także pracownicy, dlatego już teraz poszukujemy młodych, dynamicznych, zdolnych inżynierów konstruktorów do działu projektowego, elektryków i automatyków do pracy przy naszych projektach w całej Polsce i zagranicą.

Rozmawiała Zuzanna Maj

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Przedsiębiorstwo Fair play ciekawi jutra
Wraz z nowym rokiem wystartowała kolejna – XXII edycja progr...
Przedsiębiorstwo Fair Play - laureaci nagrody głównej
„Przedsiębiorstwo Fair Play” to program zai...
24 listopada podczas gali w warszawskim EXPO XXI odbył s...
Trwa XVI edycja konkursu Gmina Fair Play, realizowanego...
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Platynowa statuetka Fair Play dla Legnickiego Przeds...