Niecodzienne Historie

Niecodzienne Historie – Fundacja Łączka

Opublikowano: 30 grudnia 2022

Niecodzienne Historie – to cykl podcastów, które uruchamia Fundacja Łączka. Gościem pierwszego odcinka podcastu prowadzonego przez Tadeusza Płużańskiego jest dr Karol Nawrocki – Prezes Instytut Pamięci Narodowej.

Jak boks ukształtował charakter Prezesa IPN, od kogo otrzymał rękawice bokserskie znanego boksera i do kogo one należały? Jaki los powinien spotkać pałac Stalina? O tym wszystkim można dowiedzieć się słuchając i oglądając podcast “Historia pewnych rękawic”.

Fundacja Łączka została powołana, aby objąć opieką Kwatery Ł „Łączki” na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach oraz środowiska rodzin żołnierzy straconych i spoczywających w Kwaterze Ł.

Misją Fundacji Łączka jest prowadzenie i popieranie wszelkiej działalności naukowej, publicystycznej, edukacyjnej i popularyzatorskiej związanej z Kwaterą Ł i spoczywających w niej Żołnierzach Podziemia Antykomunistycznego. Współpraca z młodzieżą w celu przekazania jej idei, wartości obywatelskich i patriotycznych jakie przyświecały życiu i walce jaką prowadzili zamordowani przez komunistów Żołnierze Podziemia. Antykomunistycznego odnalezieni w Kwaterze Ł na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Prowadzenie i wspieranie działalności w zakresie ochrony i popularyzacji dóbr kultury, dziedzictwa narodowego oraz działalności edukacyjnej dotyczącej historii Polski.

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Opieka nad zwierzętami
Opieka nad zwierzętami wiąże...
umowa dożywocia
Można w tym przypadku zwrócić uwagę na nieco zabawną...
Gmina Rozogi
Gmina Rozogi to cenne przyrodniczo i krajobrazowo mi...
psychoterapeuta
Rozważasz studia na kierunku psychoterapii? Wykazuje...
Slawomir Wolniak
Do tej pory depresja poporodowa była kojarzona jedyn...