gdzie zjeść w Poznaniu

Niehandlowe niedziele – gdzie najlepiej zjeść w Poznaniu

Opublikowano: 23 lipca 2018

Zakaz handlu w niedzielę objął wiele sklepów. Na razie nie każdy siódmy dzień tygodnia jest niehandlowy, ale rok 2020 przyniesie zmiany, w związku z którymi zakupów nie zrobimy już w żadną niedzielę (poza kilkoma wyjątkami). Nie oznacza to jednak, że zamknięte pozostaną również restauracje. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na obiad w niehandlową niedzielę. Gdzie zjeść w Poznaniu?

Zamknięte sklepy

W związku z nowymi regulacjami, zakazem handlu w siódmy dzień tygodnia objęte będą tylko konkretne obiekty. Niehandlowa niedziela nie będzie dotyczyć m.in. stacji benzynowych, aptek, zakładów leczniczych, sklepów z pamiątkami, obiektów kulturalnych, sportowych czy tych związanych z turystyką i oświatą. Jednak nawet sklepy spożywcze będą mogły być otwarte, jeżeli za ich ladą stanie właściciel. Co więcej, w niehandlowe niedziele otwarte będą również piekarnie, cukiernie i obiekty gastronomiczne. Dzięki temu wybór lokalu będzie praktycznie taki sam jak w dni powszednie. Są jednak miejsca w Poznaniu, gdzie nie tylko będzie można w spokoju zjeść ulubiony posiłek, ale dodatkowo skorzystać z usług pralni czy zrobić zakupy w kiosku.

Galerie handlowe

W niedziele wolne od handlu z pewnością otwarte będą centra handlowe. Mieszczą się w nich nie tylko sklepy z różnych branż, ale również kina, kawiarnie, cukiernie czy nawet kręgielnie. Ponadto, na gości czekają tu również czynne lokale gastronomiczne. Zaletą wielkich galerii handlowych jest to, że nie tylko będzie można zjeść tu posiłek – otwarte będą pralnie czy kioski. Większość z nowoczesnych centrów handlowych doskonale przygotowała się na czas niehandlowych niedziel. Organizowane są w nich dodatkowe atrakcje, które mają za zadanie ściągnąć klientów w te dni. Jedną z takich galerii jest https://posnania.eu, w której przygotowywane są „Rozrywkowe niedziele”. Odwiedzając centrum i robiąc w nim zakupy podczas niehandlowej niedzieli, można dodatkowo skorzystać z dmuchańca dla dzieci czy skate parku zorganizowanego specjalnie na ten czas.

Małe osiedlowe restauracje

Dobrym rozwiązaniem będzie zjedzenie niedzielnego obiadu w małych, lokalnych restauracjach, które w niedzielę zazwyczaj czynne są podobnie jak w dni powszednie. Niehandlowy siódmy dzień tygodnia to szansa na zysk właśnie dla takich miejsc – robiąc zakupy w tygodniu, zazwyczaj większość osób korzysta z usług restauracji w galeriach, co wpływa niekorzystnie na ruch w mniejszych, osiedlowych lokalach. Ich zaletą jest często lokalizacja – czasem można nie zdawać sobie sprawy, że przytulny, niewielki lokal mieści się np. tuż obok bloku.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Tacki na grilla
Grillowanie w sezonie letnim to idealny sposób na prosty i s...
passata pomidorowa
Passata pomidorowa to popularny składnik wi...
soki na przyjęcie
Podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi dobre soki to ab...
restauracja na randkę
Zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją drugą połówkę na randkę...
tatar
Tatar wołowy, jak powszechnie określa się befsztyk t...