Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji wystawia nowy spektakl „Niepamięć”. Widzowie mogą się spodziewać trzymającej w napięciu, przewrotnej tragikomedii, pełnej błyskotliwych dialogów, a także refleksji nad życiem i relacjami międzyludzkim. To znaki rozpoznawcze najmodniejszego współczesnego dramaturga − Marka Modzelewskiego, autora sztuki „Wstyd” i scenariusza do filmu „Teściowie” na jej podstawie
Spektakl „Niepamięć”, którego warszawska premiera odbyła się 12 listopada, powstał w koprodukcji warszawskiego Teatru Garnizonu Sztuki oraz Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Reżyserii podjął się Piotr Ratajczak, a w obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy, którzy wcielają się w głównych bohaterów − zamiennie: Agnieszka Więdłocha/Karolina Gorczyca, Rafał Królikowski/Krzysztof Czeczot oraz Magdalena Kumorek, Marcin Korcz i Krystian Pesta.
Twórcy spektaklu stawiają pytanie: „Czy da się rozliczyć przeszłość?”. Jak wiele może zmienić w poukładanym, szczęśliwym życiu zwykła, niewinna kolacja z byłą i jej nowym chłopakiem? Okazuje się, że spotkanie z demonami przeszłości może nieźle namieszać w nowych związkach bohaterów. Wspomnienia, refleksje nad tym, co wydaje się być za nami, potrafią otworzyć niezabliźnione rany, które po wielu latach wciąż bolą.
Autorzy sztuki pytają o prawdziwość tych wspomnień, pytając, czym tak naprawdę jest pamięć? Czy nie zdarza nam się przywoływać coś z pamięci, myląc fakty z fantazjami, lub reinterpretować wydarzenia, aby chronić własne emocje i psychikę?
„Niepamięć” pokazuje, że przeszłość potrafi powrócić i mocno wpłynąć na teraźniejszość i przyszłość. Za sprawą kolacji dotychczasowe poukładane życie bohaterów okaże się kruchą i łatwą do zniszczenia konstrukcją. Podczas przedstawienia na pewno nie zabraknie emocji i refleksji nad życiem. Jak skończy się to z pozoru niewinne spotkanie, które przybiera dramatyczny obrót, dowiemy się, odwiedzając Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji, w samym sercu Warszawy, którego współtwórczyniami są Grażyna Wolszczak i Joanna Glińska.
Fot. Kamil Ozimek/GARNIZON SZTUKI − teatr pozytywnych emocji
Dodaj komentarz