Menu

Niesamowite wieżowce w Dubaju

Dubaj należy obecnie do najbardziej imponujących miast świata. Dotyczy to przede wszystkim architektury. Okazałe budowle, które można znaleźć w tym mieście zdecydowanie przewyższają te znane nam z polskich miast. W Dubaju widać potęgę, która została zbudowana dzięki dużym pieniądzom pochodzącym ze sprzedaży ropy naftowej.

Najbardziej niesamowite wieżowce wieżowce w Dubaju są z całą pewnością warte opisania, ponieważ należą do największych atrakcji współczesnego świata. A zatem poniżej sporządzono krótką listę tych wieżowców, które w Dubaju mogą robić największe wrażenie.

Na początku listy zdecydowanie powinien się znaleźć Burdż Chalifa, dawniej Burdż Dubaj.

Jest to najwyższy budynek globu, jednocześnie imponujący fantastyczną sylwetką, prezentującą pełnię fantazji tamtejszych architektów. Ten mierzący 828 metrów gigant został zbudowany na cześć prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Można w nim się dopatrzeć bardzo wielu analogii do symboliki islamskiej, dzięki czemu wpisuje się on w ogólny charakter nie tylko miasta i kraju, ale także całego regionu, w którym leży. Burdż Chalifa jest jednym z symboli miasta, co, biorąc pod uwagę jego wysokość i sylwetkę, nie może dziwić.

Co mieści się w tym zapierającym dech w piersiach budynku?

Przede wszystkim jest tutaj hotel zaprojektowany przez Armaniego. Na wyższych kondygnacjach, a jest ich w sumie 240, mieszczą się prywatne mieszkania, ponadto znaleźć tam można luksusowe apartamenty i biura firm o światowym zasięgu działania.

Princess Tower, mierzący 414 metrów wysokości, to z kolei najwyższy na świecie budynek mieszkalny.

Wybudowano go w 2010 roku, a celem jego powstania było zaspokojenie zapotrzebowania na luksusowe mieszkania położone w centrum miasta, w dogodnej lokalizacji. Wszystkie te warunki spełniają apartamenty znajdujące się w Princess Tower. W pobliżu miasta jest wiele centrów handlowych, lokali rozrywkowych, itp.

Jest to budynek nieodbiegający sylwetką od większości budowli miasta, nawiązując wyraźnie do symboliki islamskiej. Oprócz tej symboliki dostrzec można typowy dla Dubaju przepych.

Równie duży przepych towarzyszył projektowaniu budynku 23 Marina.

Jest to drugi co do wielkości budynek mieszkalny w Dubaju oraz na świecie. Jego budowę ukończono w 2012 roku. Wysokość drapacza chmur to 395 metrów, na których zmieszczono 89 pięter. Podobnie jak wyżej opisany Princess Tower, 23 Marina znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, sąsiadując z centrami handlowymi i miejscami, gdzie można zaznać rozrywki. Jest to też punkt leżący w pobliżu węzłów komunikacyjnych.

Nie można na tego rodzaju liście pominąć również hotelu Burdż al-Arab.

Jest to budynek będący jednym z symboli Dubaju, znany z bardzo wielu pocztówek z miasta. Wymienić można bardzo wiele czynników, z powodu których jest to budynek niesamowity. Przede wszystkim należy do najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli globu. Ponadto wzrok przyciąga jego sylwetka – zdecydowanie nietypowa, nawet jak na Dubaj. Dodatkowym elementem jest tutaj fakt, że budynek ten jest zbudowany poza obszarem lądu stałego, na sztucznej wyspie stworzonej specjalnie pod ten hotel.

Wielkie i piękne budowle Dubaju można by wymieniać jeszcze bardzo długo.

Powyższa lista jest jedynie wycinkiem tego, jak wspaniałe jest to miasto. Najlepiej przekonać się o tym samemu, wybierając się do Dubaju w podróż.

Portal Światowe-Budowle.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dlaczego potrzebuję Kontroli dostępu w moim budynku?

Jedna odpowiedź do “Niesamowite wieżowce w Dubaju”

  1. ala pisze:

    Burdż Chalifa – to nie pełnia fantazji tamtejszych architektów, tylko amerykańskich (proszę sprawdzić pracownię architektoniczną). Nie ma tam 240 pięter, tylko 260. Poza wspomnianymi rezydencjami i biurami oraz hotelem Armaniego – są 2 tarasy obserwacyjne, restauracja i sala galowa!
    „W pobliżu miasta jest wiele centrów handlowych, lokali rozrywkowych, itp.”. W pobliżu? W samym mieście przede wszystkim!
    Zamieszczono 89 pięter?
    Tta polszczyzna… Kto to pisze? Styl, powtórzenia, frazeologia – nie da się czytać! To ma być dla VIPów? Chyba tych z przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023