seans filmowy w salonie

Niezbędnik kinomaniaka – jak zrobić seans filmowy w salonie?

Opublikowano: 1 marca 2019

Pragniesz, by oglądanie filmów w domu dawało CI tyle satysfakcji, co w ciemnym kinie? W takim razie zorganizuj w swoim mieszkaniu przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na spore urządzenia RTV i wygodne fotele. Jakie sprzęty dobrać, aby stworzyć komfortową salę kinową we własnym domu?

Po pierwsze telewizor

Przede wszystkim musisz zadbać o sposób wyświetlania filmów. Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę:

  • duży ekran – jeśli zdecydujesz się na telewizor 60-calowy, możesz mieć pewność, że oglądanie filmów nabierze nowego wymiaru. Istnieją także jeszcze większe modele, te są już jednak głównie dedykowane do lokali gastronomicznych,
  • TV 3D – kupując telewizor, możesz wybrać model, który będzie obsługiwał filmy w formacie 3D. Jeśli mas dostęp do takich filmów, np. w pobliskiej wypożyczalni, możesz się skusić na tę nowinkę technologiczną,
  • zakrzywiony ekran – choć można usłyszeć sporo dobrego o tych telewizorach, nie polecamy go do domowej sali kinowej. Dobre wrażenia z oglądania filmów na takim ekranie będą miały tylko osoby siedzące dokładnie naprzeciwko telewizora, pozostałe zaś sporo stracą na takim seansie,
  • rzutnik i ekran – niektórzy decydują się jeszcze na alternatywę dla telewizora, czyli rzutnik wraz z ekranem. Warto wiedzieć, że choć można uzyskać w ten sposób bardzo przyjemny efekt, to na takie rozwiązanie potrzeba sporo miejsca w domu.

seans filmowy w salonie

Po drugie zestaw kina domowego

Ponieważ w filmach to właśnie obraz gra pierwsze skrzypce, często nie doceniamy wrażeń słuchowych w czasie seansów. Zupełnie zresztą niesłusznie. Dźwięk buduje przecież klimat i daje wrażenie przestrzenności. Dlatego też urządzając pokój kinomaniaka, koniecznie zadbaj o obecność dobrych głośników. Najlepiej, aby był to zestaw kina domowego, choć równie dobrze mogą sprawdzić się porządne soundbary i inne systemy głośników.

Po trzecie akcesoria

Co jeszcze będzie Ci potrzebne? Z pewnością może Ci się przydać odtwarzacz Blu-ray, szczególnie, jeśli kolekcjonujesz płyty z filmami lub posiadasz wypożyczalnię niedaleko domu. Urządzenia Blu-ray znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray.bhtml. Zaopatrz się również w pilot uniwersalny, który pozwoli Ci nie tylko sterować telewizorem, ale i pogłaśniać i ściszać dźwięki, obsługiwać odtwarzacze i włączać dekodery, a to wszystko bez konieczności szukania właściwego kontrolera do każdego z urządzeń.

seans filmowy w salonie

Po czwarte klimat

Koniecznie zadbaj o właściwy dobór mebli. Warto postawić przynajmniej na kilka wygodnych foteli, abyś mógł się cieszyć seansami filmowymi wraz z całą rodziną lub przyjaciółmi. Alternatywą mogą być także duże poduszki-fotele, na których każdy może się wygodnie ułożyć, a po seansie takie meble łatwo można schować. Na oknach natomiast koniecznie zamontuj rolety zaciemniające, dzięki którym poczujecie klimat jak w prawdziwym kinie, a może i lepszy! Jeśli tylko zadbasz o łatwo dostępny dla wszystkich gości stół z przekąskami, szybko docenicie wyższość domowych seansów!

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
Meble do salonu
Wybór mebli do salonu może być nie lada wyzwaniem. Mnogość r...
kominek elektryczny
Innowacyjne rozwiązania zdob...
kotły gazowe
Kotły gazowe są popularnymi urządzeniami do ogrzewania nie t...
meble
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...