Menu
seans filmowy w salonie

Niezbędnik kinomaniaka – jak zrobić seans filmowy w salonie?

Pragniesz, by oglądanie filmów w domu dawało CI tyle satysfakcji, co w ciemnym kinie? W takim razie zorganizuj w swoim mieszkaniu przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na spore urządzenia RTV i wygodne fotele. Jakie sprzęty dobrać, aby stworzyć komfortową salę kinową we własnym domu?

Po pierwsze telewizor

Przede wszystkim musisz zadbać o sposób wyświetlania filmów. Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę:

  • duży ekran – jeśli zdecydujesz się na telewizor 60-calowy, możesz mieć pewność, że oglądanie filmów nabierze nowego wymiaru. Istnieją także jeszcze większe modele, te są już jednak głównie dedykowane do lokali gastronomicznych,
  • TV 3D – kupując telewizor, możesz wybrać model, który będzie obsługiwał filmy w formacie 3D. Jeśli mas dostęp do takich filmów, np. w pobliskiej wypożyczalni, możesz się skusić na tę nowinkę technologiczną,
  • zakrzywiony ekran – choć można usłyszeć sporo dobrego o tych telewizorach, nie polecamy go do domowej sali kinowej. Dobre wrażenia z oglądania filmów na takim ekranie będą miały tylko osoby siedzące dokładnie naprzeciwko telewizora, pozostałe zaś sporo stracą na takim seansie,
  • rzutnik i ekran – niektórzy decydują się jeszcze na alternatywę dla telewizora, czyli rzutnik wraz z ekranem. Warto wiedzieć, że choć można uzyskać w ten sposób bardzo przyjemny efekt, to na takie rozwiązanie potrzeba sporo miejsca w domu.

seans filmowy w salonie

Po drugie zestaw kina domowego

Ponieważ w filmach to właśnie obraz gra pierwsze skrzypce, często nie doceniamy wrażeń słuchowych w czasie seansów. Zupełnie zresztą niesłusznie. Dźwięk buduje przecież klimat i daje wrażenie przestrzenności. Dlatego też urządzając pokój kinomaniaka, koniecznie zadbaj o obecność dobrych głośników. Najlepiej, aby był to zestaw kina domowego, choć równie dobrze mogą sprawdzić się porządne soundbary i inne systemy głośników.

Po trzecie akcesoria

Co jeszcze będzie Ci potrzebne? Z pewnością może Ci się przydać odtwarzacz Blu-ray, szczególnie, jeśli kolekcjonujesz płyty z filmami lub posiadasz wypożyczalnię niedaleko domu. Urządzenia Blu-ray znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray.bhtml. Zaopatrz się również w pilot uniwersalny, który pozwoli Ci nie tylko sterować telewizorem, ale i pogłaśniać i ściszać dźwięki, obsługiwać odtwarzacze i włączać dekodery, a to wszystko bez konieczności szukania właściwego kontrolera do każdego z urządzeń.

seans filmowy w salonie

Po czwarte klimat

Koniecznie zadbaj o właściwy dobór mebli. Warto postawić przynajmniej na kilka wygodnych foteli, abyś mógł się cieszyć seansami filmowymi wraz z całą rodziną lub przyjaciółmi. Alternatywą mogą być także duże poduszki-fotele, na których każdy może się wygodnie ułożyć, a po seansie takie meble łatwo można schować. Na oknach natomiast koniecznie zamontuj rolety zaciemniające, dzięki którym poczujecie klimat jak w prawdziwym kinie, a może i lepszy! Jeśli tylko zadbasz o łatwo dostępny dla wszystkich gości stół z przekąskami, szybko docenicie wyższość domowych seansów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023