Menu
Oceanarium w Międzyzdrojach

Niezwykłe Oceanarium w Międzyzdrojach

Do Festiwalu w Międzyzdrojach jeszcze tydzień a na słynnej Promenadzie Gwiazd zaroiło się od znanych twarzy. A wszystko za sprawą uroczystego otwarcia niezwykłego Oceanarium, które z pewnością będzie  wielką atrakcją nie tylko tego modnego kurortu, ale i chlubą naszego kraju.

Powstało z inicjatywy państwa Jagody i Marka Stępniów, wielkich pasjonatów i miłośników podwodnego świata.  To dzięki ich zaangażowaniu w okresie zaledwie jedenastu miesięcy na powierzchni 3 tysięcy metrów i 3 poziomach – zbudowano unikalny, światowej klasy obiekt. Tutaj będzie można spotkać się oko w oko z rekinem, zobaczyć wyjątkowe gatunki  ryb morskich  i słodkowodnych m.in niebezpieczne mureny, piranie, skrzydlice oraz kolorowe ryby z raf koralowych.

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Specjalną atrakcją jest przejście przez 16 metrowy półtunel, 220 ton wody z okazami z najdalszych zakątków świata oraz najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne. Wykorzystanie projekcji laserowych, monitorów 4K oraz technologii wykrywania ruchu pogłębia niesamowite wrażenia uczestnictwa w podwodnym, niedostępnym dla wielu  świecie.

Uroczystego przecięcia wstęgi razem z właścicielami Oceanarium i władzami miasta dokonali: Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Krzysztof Ibisz, Łukasz Płoszajski i Marek Kaliszuk. Artyści witali gości, razem z nimi zwiedzali to niezwykłe miejsce a także częstowali tortem. Ewa Kasprzyk i Joanna Kurowska kochają Międzyzdroje, tutaj kilka lat temu odcisnęły swoje dłonie a panowie w wolnych chwilach lubią nurkować, nic dziwnego, że wszyscy chętnie uczestniczyli w tym pięknym wydarzeniu.

Oceanarium w Międzyzdrojach

Lidia Drabarek

2 odpowiedzi na “Niezwykłe Oceanarium w Międzyzdrojach”

  1. JNK pisze:

    Tak, super. Rekin pozbawiony możliwości pływania w oceanie i zamknięty w akwarium z pewnością jest zachwycony! Podobnie pozostałe „okazy”. Na świecie oceanaria są krytykowane, u nas otwierane w glorii i chwale, a niedouczeni „dziennikarze” zachwycają się tymi barbarzyńskimi projektami. Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023