Nitro-Chem

Nitro-Chem – chemia przyszłości

Opublikowano: 6 czerwca 2017

Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” SA są obecnie największym producentem materiałów wybuchowych w Europie. Swoją pozycję zawdzięczają m.in. realizacji spójnej wizji tworzenia chemii przyszłości.

„Nitro-Chem” eksportuje swoje wyroby do kilkunastu państw na całym świecie, w tym do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Algierii i Hiszpanii. Firma zaopatruje także polskie wojsko i inne służby mundurowe oraz spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

W tej chwili „Nitro-Chem” produkuje około 8 tys. ton trotylu rocznie. W 2017 r. firma zakończy program wdrażania do produkcji małowrażliwych materiałów wybuchowych i gotowa będzie do ich bieżącego wytwarzania. To postawi spółkę wśród firm dysponujących najnowocześniejszą technologią na świecie w tej branży.

Jedną z najważniejszych cech tych materiałów jest ich odporność na bodźce zewnętrzne, np. na przestrzelenie pociskiem karabinowym. Dzięki swej charakterystyce małowrażliwy materiał wybuchowy nie eksploduje, zapewniając lepsze bezpieczeństwo żołnierzom i używanemu przez nich sprzętowi. Technologia produkcji tych materiałów została w całości opracowana przez inżynierów „Nitro-Chemu” we współpracy z naukowcami z polskich uczelni.

Materiały produkowane w bydgoskiej firmie kontrolowane są w zakładowych laboratoriach, gdzie podlegają szczegółowym analizom. „Nitro-Chem” posiada też mały poligon, na którym może testować ładunki o wadze nieprzekraczającej 10 kg.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
pozycjonowanie
Marketing to nieodłączny aspekt przy prowadzeniu każdej firm...
Pol-Mare
General Dynamics – Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) og...
Zależy nam, żeby Air Fair przebiegło bezpiecznie, bo o atrak...
DOMAR
Pierwsza edycja Air Fair w 2007 r. była skromna i bardzo kam...
Mamy doświadczenie, potencjał badawczy i kadrę, która może s...