Łazienki Królewskie

Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich

Opublikowano: 11 maja 2024

Noc pełna kultury, sztuki i historii czeka na Was w Łazienkach Królewskich podczas zbliżającej się Nocy Muzeów. To wydarzenie, które przyciąga tłumy warszawiaków i turystów, będzie pełne bezpłatnych atrakcji dla całej rodziny.

Zacznijcie ten niezwykły dzień od przemarszu orkiestry wojskowej, który rozpocznie się o godzinie 11:00. Po tym uroczystym starcie, będziecie mieli możliwość zwiedzania dawnej rezydencji królewskiej od godziny 19:00. Wśród zabytkowych obiektów, które będziecie mogli zobaczyć, znajdują się Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Stara Oranżeria, Koszary Kantonistów i Stajnie Kubickiego.

Nie zabraknie także koncertów. W Starej Oranżerii będziecie mogli posłuchać krótkich kameralnych koncertów w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Natomiast o północy czeka na Was koncert pt. “Noc w Łazienkach, czyli zwidy, mary, upiory w polskich tangach i walcach” w wykonaniu Jana Emila Młynarskiego i Brass Federacji.

Dla rodzin z dziećmi przygotowano również specjalne atrakcje. W Starej Kordegardzie odbędą się nocne opowieści “Dobra-nocka”, gdzie mali uczestnicy będą mogli narysować własne mapy nocnego nieba. Natomiast w Wodozbiorze obejrzycie pokazy teatru kamishibai pt. “Zaklęci w kamień”.

Na tegoroczną Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich jest przygotowane mnóstwo atrakcji. Niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami sztuki, historii czy po prostu chcecie spędzić miło czas, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *