Noc Muzeów w Londynie

Opublikowano: 12 lutego 2018

W Londynie zawsze się coś dzieje, w styczniu szalone wyprzedaże, w kwietniu słynny wyścig łodzi na Tamizie, w maju – noc muzeów, w czerwcu – Chestertons Polo in the Park i festiwal Smaki Londynu, w lipcu – Wimbledon, sierpień – parady uliczne The Notting Hill Carnival. Zatem kiedy najlepiej wybrać się do Londynu? Noc Muzeów w Londynie.

Londyn ma wiele zalet. Uważane za najdroższe miasto świata, zachęca różnorodnością, mówi się, że stąd nie trzeba się nigdzie ruszać by poczuć wpływ kilku kontynentów. Londyn oprócz tego, co wszyscy znają – Big Ben, charakterystyczne budki telefoniczne, most nad Tamizą – ma do zaoferowania o wiele więcej. To tu kryją się bogate muzea, m.in. British Museum z 7 milionami eksponatów, National Galery z dziełami Leonarda da Vinci, Muzuem Victorii i Alberta z gigantyczną kolekcją sztuki z całego świata.

Styczeń to w Londynie okres prawdziwego szaleństwa wyprzedaży, sieciówki kuszą rabatami nawet do 80 proc. A Oxford Street, najbardziej zakupowa ulica Londynu na 2 km długości mieści 300 sklepów. Jednak uwierzcie kolorowe sklepy to nie największa pokusa w tak różnorodnym mieście.

Londyńczycy jak wiemy lubią tradycję. Podkreślają to nie tylko w przywiązaniu do monarchii, do swojej kultury, ale również w organizowanych od przeszło stu lat wydarzeń.  The Boat Race – tak nazywają się coroczne zawody wioślarskie w Londynie nad Tamizą, rozgrywane pomiędzy osadami Oxford University Boat Club i Cambridge University Boat Club. W 2010 roku to widowisko sportowe z brzegu rzeki obserwowało około ćwierć miliona widzów! Całkowity zysk z organizacji wydarzenia najczęściej przekazywany jest na cele dobroczynne, w ubiegłym roku darowiznę otrzymała fundacja Cancer Research UK zajmującą się badaniem i leczeniem raka. W tym roku The Boat Race odbędzie się w  sobotę, 24 marca.

Podobnie jak w Polsce, w jedną majową noc organizowana jest Noc Muzeów (Museums at Night). W Londynie otwarcie zaplanowane jest na 3 dni od 16 do 19 maja 2018 r. W tym czasie turystów czeka 500 wydarzeń, promujących brytyjską kulturę.

Od czerwca zaczynają się sportowe rywalizacje. 9 czerwca w  Hurlingham Park w Fulham odbędzie się  największy, a jednocześnie najbardziej zabawny turniej polo w Europie- Chestertons Polo. W grze biorą udział zespoły reprezentujące sześć różnych miast z całego świata, rywalizujących przez trzy dni. Chestertons Polo to nie typowy turniej, jest w nim więcej szaleństwa, tempa, to rodzaj szybkiego polo, z ognistą rywalizacją. Na miejscu jest typowo rodzinna atmosfera. Teren gry otacza wioska, pełna lokalnych sklepów, stoisk z pysznymi potrawami, barów, ogrodów.  Pomiędzy odkrywaniem wioski zakupowej a smakowaniem pysznych potraw można oglądać polo. Ciekawa propozycja dla spędzenia rozrywkowo czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Wimbledon – o najstarszym i najbardziej prestiżowym turnieju na świecie The Championish słyszeli chyba wszyscy.

Tenisowy turniej zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema jest rozgrywany już 141 lat, od 1877 r.!  W tym roku turnieje zaplanowane są od 2 do 15 lipca. Wimbledon to niezwykle prestiżowe wydarzenie, na które zapraszane są brytyjskie i zagraniczne rodziny królewskie, a także ludzie ze świata tenisa. W specjalnej loży, Royal Box znajduje się 74 miejsc, gdzie zasiadają wspomniane osobistości.   Zaproszenia pochodzą od przewodniczącego All England Club, biorąc pod uwagę sugestie członków Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw, The Lawn Tennis Association i innych odpowiednich źródeł. Jeśli wybierzesz się na najbardziej prestiżowy lipcowy turniej tenisa nie zapomnij o odpowiednim stroju, bowiem obowiązuje specjalny protokół. Eleganckie sukienki, garnitury, marynarki, krawaty.

Na koniec kilka słów o największym karnawale ulicznym w Europie – Notting Hill Carnival.

Wydarzenie odbywa się zawsze w długi weekend sierpniowy – 26-27. Barwny tłum przemieszcza się po ulicach Londynu W10 i W11, zwykle w okolicach Notting Hill, Ladbroke Grove, Westbourne Grove, Westbourne Park i Kensal Road. Karnawał uliczny w Londynie to uczta kolorów, radości, muzyki. Oczywiście nie jest to świeża inicjatywa, po raz pierwszy Notting Hill Carnival odbył się w 1966 roku jako pochodna karnawału w Trynidadzie, świętując karaibską kulturę i tradycje. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatne.

Jeśli interesuje Ciebie atrakcyjna oferta hotelowa, proponujemy ulubione lokum Agaty Christie, Hotel Brown, nastraszy pięciogwiazdkowy hotel w mieście. Koszt noclegu w tym miejscu wynosi od 555 funtów.

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
festiwal biegowy
Rośnie liczba zawodników zarejestrowanych na Festiwal Biegow...
Już 7 lipca Tor Służewiec stanie się areną wyjątkowego wydar...
Fundacja Ukochani
„ Myślę o wszystki...
Beata Drzazga
Beata Drzazga, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop,...
Wakacje na Zanzibarze
Latem do wyboru mamy wiele kierunków wakacyjnych. Na...