Adam Stroniawski

Nowa Era Inwestycji – Mennica Skarbowa Wprowadza Diamenty Kolorowe i Laboratoryjne

Opublikowano: 30 maja 2024

Mennica Skarbowa, czołowy dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych w Polsce, ogłosiła podpisanie strategicznej umowy z Monte Carlo Diam, największym dostawcą diamentów w Polsce. Na mocy tej umowy, Mennica Skarbowa staje się wyłącznym dystrybutorem diamentów Monte Carlo Diam na polskim rynku. To przełomowe porozumienie otwiera drzwi do wyjątkowych możliwości inwestycyjnych, oferując klientom dostęp do najwyższej jakości diamentów naturalnych i syntetycznych.

Rozszerzenie Oferty o Diamenty Kolorowe i Laboratoryjne

W najbliższym czasie Mennica Skarbowa planuje wprowadzić do swojej oferty sprzedaż diamentów kolorowych oraz diamentów laboratoryjnych, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle. Zarząd Spółki podkreśla, że rozwijająca się oferta diamentów to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na dywersyfikację portfela inwestycyjnego, jak również skierowanie oferty do klientów B2B, którzy wykorzystują diamenty w różnych sektorach gospodarki.

Różnorodność i Wartość Diamentów

Diamenty inwestycyjne, jubilerskie i laboratoryjne charakteryzują się różnymi właściwościami i zastosowaniami. Diamenty inwestycyjne są starannie selekcjonowane ze względu na ich parametry jakościowe, takie jak szlif, barwa, czystość i masa karatowa. Posiadają rozwinięty system certyfikacji z unikalnym numerem oraz precyzyjnym opisem parametrów, co gwarantuje ich jakość i wartość inwestycyjną. Ich największą zaletą jest mobilność, co czyni je idealnym narzędziem do przechowywania wartości majątku. Mennica Skarbowa włącza także do swojej oferty diamenty syntetyczne oraz planuje sprzedaż diamentów kolorowych i laboratoryjnych.

Współpraca z Monte Carlo Diam

Monte Carlo Diam to spółka z siedzibą w budynku Antwerp Diamond Center, gdzie znajduje się najstarsza Giełda Diamentowa w Antwerpii – Antwerpsche Diamantkring. Założycielami spółki byli gemmolodzy współpracujący z IGI i HRD, którzy odegrali kluczową rolę w rozwoju nowoczesnych metod szlifowania i oceny diamentów. Od 2021 roku, dzięki nowym wspólnikom z Polski, spółka specjalizuje się w handlu diamentami szlifowanymi oraz hurtowym obrocie diamentami kolorowymi. Monte Carlo Diam posiada oficjalną koncesję na produkcję oraz handel hurtowy diamentami, a wszystkie transakcje są objęte branżowym ubezpieczeniem.

Diamenty w Przemyśle

Diamenty laboratoryjne mają niezastąpione zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ich wyjątkowa twardość i odporność na ścieranie czynią je idealnym surowcem do wiercenia, cięcia i szlifowania metali, chłodzenia układów scalonych w przemyśle elektronicznym oraz produkcji precyzyjnych narzędzi medycznych. Mennica Skarbowa dostarcza diamenty laboratoryjne, które będą wykorzystywane do produkcji nowoczesnych technologii.

Gwarancja Jakości

Wszystkie diamenty oferowane przez Mennicę Skarbową są objęte pełnymi gwarancjami jakości oraz posiadają certyfikaty GIA, IGI i HRD, potwierdzające ich autentyczność i parametry. Dla zainteresowanych inwestorów, Spółka oferuje kompleksowe usługi przechowywania i ubezpieczenia diamentów w nowo otwartym Skarbcu.

Adam Stroniawski, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży w Mennicy Skarbowej, powiedział: „Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Monte Carlo Diam zaspokoimy rosnące zapotrzebowanie polskich inwestorów na wysokiej jakości diamenty. Nasza współpraca umożliwi także sprowadzanie ekskluzywnych kamieni o dużych rozmiarach, dostosowanych do potrzeb klientów, co gwarantuje pewność co do autentyczności i wartości inwestycji.”

O Mennicy Skarbowej

Mennica Skarbowa, największy dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych w Polsce, notowany jest na NewConnect – alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Głównym obszarem działalności Spółki jest sprzedaż złota inwestycyjnego, innych metali szlachetnych oraz biżuterii. Produkty Mennicy Skarbowej dostępne są w 15 oddziałach w całej Polsce oraz online na stronie: mennicaskarbowa.pl.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Rafał Matuszczyk
Formuła wymiany barterowej wywodzi się ze Szwajcarii...
nieruchomości w Bułgarii
Stojąc u progu przystąpienia do strefy euro, bułgarski sekto...
Xavier Thuizat
W branży lotniczej często powtarza się, że podróż to...
W świecie luksusowych akcesoriów i mebli do domu, iRest Maes...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...