baterie prysznicowe

Nowoczesne baterie prysznicowe – zgrany duet funkcjonalności i designu

Opublikowano: 24 lipca 2020

Właśnie zaplanowałeś montaż kabiny prysznicowej? W takim razie jeżeli chcesz, aby korzystanie z niej było naprawdę komfortowe, wybierz właściwą baterię. Nowoczesne modele dostępne na rynku są funkcjonalne i jednocześnie stylowe. Pamiętaj, że taka bateria to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, który musi znaleźć się w twojej łazience.

Jak wybrać baterię prysznicową?

Oczywiście istnieje wiele modeli baterii prysznicowych, dzięki czemu można postawić na wariant odpowiadający własnym preferencjom. Jak wybrać najlepszą? Należy zwracać uwagę na kluczowe kwestie, które decydują o tym, czy dany model sprawdzi się podczas użytkowania.

Jeżeli właśnie przeprowadzasz remont łazienki, na pewno zauważyłeś, że dobrej jakości wyposażenie nie należy do najtańszych. Jednak zawsze warto nieco dopłacić podczas zakupów i zdecydować się na akcesoria od sprawdzonego producenta. Dokładnie ta sama zasada obowiązuje podczas wyboru baterii łazienkowej. Element ten będzie każdego dnia wykorzystywany przez domowników, dlatego nie ma mowy o jego przeciętnej jakości. W przeciwnym razie możesz być pewien tego, że w krótkim czasie będzie cię czekać wymiana baterii.

Zadbaj także o to, aby wybrać baterię prysznicową, z której będą mogli wygodnie korzystać wszyscy domownicy. Jej uchwyty lub dźwignia powinny umożliwiać płynną regulację temperatury wody, a także zmianę objętości jej strumienia.

Rodzaje baterii prysznicowych

Baterie prysznicowe mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia, ale przede wszystkim muszą być praktyczne i spełniać wymagania użytkowników.

  • Baterie podtynkowe – są coraz częściej montowane w kabinach prysznicowych. Mechanizm odpowiedzialny za ich działanie jest w całości montowany w ścianie, natomiast na zewnątrz znajdują się tylko elementy wykorzystywane do ich obsługi. Rozwiązanie takie jest doceniane nie tylko za walory estetyczne. Modele podtynkowe są także znacznie łatwiejsze do pielęgnacji i czyszczenia.
  • Baterie natynkowe – ich korpus jest w całości montowany na zewnątrz ściany. Są one tańsze, ich instalacja jest łatwiejsza, a forma tych modeli może mieć naprawdę nowoczesny design.

Oprócz tego można zdecydować się na gotowe zestawy – natynkowe lub podtynkowe. W takim komplecie znajduje się termostat, deszczownica oraz słuchawka prysznicowa.

Więcej niż wyposażenie łazienki – ponadczasowe i modne baterie

Łazienka to domowa strefa relaksu, która może zmienić się w luksusowy pokój kąpielowy. Dzieje się tak za sprawą jej bogatego wyposażenia, ale też stylowej aranżacji.

Mimo że baterie prysznicowe to na pozór mało rzucające się w oczy akcesoria, ich wygląd jest równie ważny jak styl wanny czy kabiny.

W zależności od tego, czy łazienka urządzona jest bardziej klasycznie, czy nowocześnie, można postawić na modele o tradycyjnej formie lub zaprojektowane nieco bardziej oryginalnie. Wśród dominujących ostatnio trendów prym wiodą minimalistyczne baterie, o prostych, surowych kształtach. Natomiast w łazience urządzonej w stylu loftowym sprawdzą się te czarne o matowym wykończeniu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...