Menu
Centrum Medyczne w Radzyminie

Nowoczesny Zakład Diagnostyki Obrazowej w Centrum Medycznym w Radzyminie

„Inwestujemy w diagnostykę” − pod takim hasłem inauguruje swoją działalność, jako druga w powiecie wołomińskim, nowoczesna Pracownia Tomografii Komputerowej w Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie − SPZ ZOZ. A to nie koniec inwestycji placówki w profesjonalny sprzęt.

To pierwsza tego typu pracownia w tej części powiatu wołomińskiego prowadzona przez podmiot publiczny. Została stworzona od podstaw w miejscu, które dawniej zajmowało laboratorium. Wyremontowane pomieszczenia dostosowano do najwyższych standardów pracowni tomografii komputerowej, aby jak najlepiej spełniało swoje funkcje.

Pracownia została wyposażona w jeden z najnowocześniejszych aparatów na rynku medycznym – FujiFilm Systems Supria 32, co czyni jej ofertę konkurencyjną. Warto podkreślić fakt, że w pracowni wykonywane są badania z kontrastem podawanym przez wykwalifikowany personel medyczny. Dbając o jakość udzielanych świadczeń, SPZ ZOZ podjęło współpracę z najlepszymi specjalistami.

Na tę chwilę badania w Pracowni są wykonywane w ramach zleceń kierowanych przez lekarzy placówki, w ramach hospitalizacji. Krzysztof Jarząbek, dyrektor SPZZOZ, zapewnia jednak, że dołoży wszelkich starań, aby niebawem zawrzeć umowę z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. Wówczas dostęp do badań zyskaliby również pacjenci w trybie ambulatoryjnym.

Centrum Medyczne w Radzyminie

Projekt budowy i wyposażenia nowej Pracowni Tomografii Komputerowej sfinansowano w ramach realizacji projektu unijnego „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń  w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.  Centrum Medyczne otrzymało dzięki niemu sprzęt medyczny o łącznej wartości 3 524 138,57 zł.

Dyrektor Centrum Medycznego w Radzyminie podkreśla, że otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej ma ułatwić dostęp do specjalistycznej diagnostyki pacjentom z Radzymina i okolic. − Mamy nadzieję, iż nowa Pracownia ułatwi pacjentom dostęp do diagnostyki i sprosta oczekiwaniom w zakresie specjalistycznej opieki medycznej – mówi.

W ostatnich miesiącach mieszkańcy Radzymina i okolic zyskali również dostęp do nowoczesnej cyfrowej diagnostyki RTG. W ramach wspomnianego projektu wyremontowano również Pracownię RTG, a sprzęt wymieniono na nowoczesny aparat cyfrowy Shimatzu Japan. Tym samym pacjenci zyskali dostęp do bezpiecznych, profesjonalnych badań wysokiej jakości.

Ważną inwestycją Centrum Medycznego był także zakup nowoczesnego ambulansu transportowego Mercedes Vito z wyposażeniem. Będzie on służył  do przewozu pacjentów w ramach prowadzonej działalności leczniczej na terenie trzech gmin powiatu wołomińskiego.

Centrum Medyczne w Radzyminie

Uroczyste przekazanie ambulansu – od prawej: Burmistrz Radzymina – Krzysztof Chaciński, Posłanka na Sejm RP – Bożena Żelazowska, Dyrektor Centrum Medycznego Radzymin – Krzysztof Jarząbek.

W ramach projektu z funduszy unijnych sfinansowano również inne urządzenia niezbędne w profesjonalnej diagnostyce, w tym 5 pomp infuzyjnych strzykawkowych (każda o wartości 2 970 zł) i 3 aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej z jednorazowymi akcesoriami (o jednostkowej wartości 9502,92 zł).

Podczas uroczystego otwarcia Pracowni Tomografii Komputerowej, które miało miejsce 24 maja br., dyrektor Jarząbek podkreślił rolę partnerstwa z samorządem wojewódzkim i otrzymanego wsparcia. Inwestujemy w diagnostykę, pozyskujemy środki finansowe z różnych źródeł, ale dzisiaj świętujemy nasze partnerstwo z marszałkiem województwa mazowieckiego. Dzięki niemu możemy dzisiaj symbolicznie oddać do użytku całkowicie zmodernizowany Zakład diagnostyki obrazowej, w tym nowopowstałą Pracownię Tomografii Komputerowej – drugą w naszym powiecie i jedocześnie pierwszą prowadzoną przez podmiot publiczny – mówił z satysfakcją.

 

Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie Centrum Medyczne w Radzyminie

Centrum Medyczne w Radzyminie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023