Nowy Ford Puma

Nowy Ford Puma – uniwersalny crossover stworzony dla Ciebie!

Opublikowano: 23 stycznia 2020

Powracający po latach nieobecności do gamy Forda model Puma ma za zadanie trafić w gusta europejskich klientów. Duża przestrzeń ładunkowa przy kompaktowych wymiarach, ekologiczne i ekonomiczne jednostki, w tym wersja hybrydowa, świeża stylistyka i pewne prowadzenie na zakrętach – właśnie tym Nowy Ford Puma będzie starał się zjednać przychylność konsumentów.

Crossover, w którym nie brakuje przestrzeni

Puma, będąca miejskim crossoverem, oferuje bardzo ciekawie zaaranżowaną przestrzeń, dzięki której pomimo niewielkiej bryły, udało się zapewnić wygodne warunki podróżowania nawet dla 5 osób, każdej z nich zapewniając sporo miejsca.

Nowy Ford Puma

Bagażnik o pojemności 456 (niespotykanej w swojej klasie) zapewnia, że w żadnej podróży nie zabraknie miejsca na ładunki. Dodatkowe zastosowanie schowka Ford MegaBox pozwala na przewożenie w jego wnętrzu nawet niewygodnych w załadunku, wysokich przedmiotów. Łatwy załadunek zapewnia system bezdotykowego otwierania bagażnika, dzięki czemu nie trzeba odkładać zakupów, by dostać się do jego wnętrza. Osoby, które potrzebują więcej miejsca, z pewnością będą zadowolone z olbrzymiej pojemności bagażnika po złożeniu siedzeń – pozwala ona na załadunek bagażu o wymiarach 112 cm x 97 cm x 43 cm.

Komfortowe rozwiązania – by nawet najdłuższa podróż była dobrym wspomnieniem

Ford w swoim najnowszym modelu poświęcił wiele uwagi na rozwiązania i systemy zwiększające komfort podróżowania. W nowej Pumie znajdziemy m.in. funkcję masażu odcinka lędźwiowego kręgosłupa (z 3-stopniową regulacją), wielopłaszczyznowo regulowane przednie fotele o odchudzonej budowie (co zapewnia więcej miejsca pasażerom tylnych rzędów), czy specjalnie wyprofilowaną tylną kanapę, ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie z samochodu.

Nowy Ford Puma

O delektowanie się podróżą zadba sterowany głosem system łączności i rozrywki SYNC 3, który z łatwością można bezprzewodowo połączyć ze smartfonem, 8-calowy ekran multimedialny, panoramiczny dach, zapewniający poczucie otwartej przestrzeni. System FordPass przekształca nową Pumę w mobilny punkt dostępowy, łącząc aż do 10 urządzeń z internetem przez wifi, a o ich naładowanie zadba wbudowana bezprzewodowa ładowarka i dwa porty USB.  Specjalnie zaprojektowana aplikacja FordPass pozwala każdemu połączonemu urządzeniu na wyświetlanie szczegółowych informacji o stanie pojazdu – poziomie paliwa, zbliżających się serwisach, czy stanie instalacji alarmowej, dzięki czemu właściciel zawsze może wiedzieć, co się dzieje z jego samochodem.

Nowoczesne jednostki – dynamiczne i ekonomiczne

Nowy Ford Puma oferowany jest z trzema jednostkami benzynowymi – każdą o pojemności 1 litra. Najciekawiej prezentuje się hybryda, rozwijająca moc 155 KM i zapewniająca przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 9 sekund. Równocześnie zadowala się bardzo niewielkimi ilościami paliwa – w czym zasługa systemu BISG, pełniącego funkcję rozrusznika i generatora, zdolnego do odzyskiwania energii podczas hamowania i późniejszego oddawania jej, wspierając tym 3-cylindrową jednostkę. Rozwiązanie to, nazywane “miękką hybrydą” pozwala na płynną i dynamiczną, ale i oszczędną eksploatację, dlatego cieszy się uznaniem w oczach kierowców. Wysoką moc – 155 KM osiągnięto dzięki zastosowaniu większej turbosprężarki i przemodelowaniu jednostki, tak, by zmniejszyć opory wewnętrzne podczas pracy.

Nowy Ford Puma

Niezależnie od wybranej jednostki można cieszyć się z zadowalających osiągów, które nie zostają okupione zbytnim zapotrzebowaniem na paliwo – zużycie paliwa przez wszystkie jednostki mieszczą się w przedziale 5.4 do 6.2 litra/100 km, zależnie od eksploatacji. Połączenie ich z opcjonalną siedmiobiegową, wyposażoną w dwa sprzęgła, automatyczną skrzynią biegów, zapewnia płynną i oszczędną jazdę. Zastosowane jednostki wykorzystują również nowatorską, niespotykaną do tej pory w tej klasie technologię automatycznie odłączającą jeden z cylindrów, w sytuacji ,gdy nie korzystamy z pełnej mocy i pojemności silnika – samo przełączanie między trybami zajmuje zaledwie 14 ms, dzięki czemu jest niezauważalne dla kierowcy.

Nowy Ford Puma

Technologia, która pozwala skupiać się na tym, co ważne

Nowy Ford Puma to także rozwiązania dla bezpieczeństwa, do tej pory zarezerwowane dla modeli z wyższej półki – m.in. system wczesnego ostrzegania (informujący o niebezpieczeństwach, zanim pojawią się w zasięgu wzroku), adaptacyjny tempomat z systemem Stop & Go, rozpoznawaniem ograniczeń prędkości (SSR) i asystent pasa ruchu.

Zastosowane rozwiązania pozwalają także na dopasowanie ustawień zawieszenia i napędu do stanu nawierzchni – do wyboru kierowcy otrzymują tryby Normal, Eco, Sport, Droga nieutwardzona i Śliska nawierzchnia – co pozwala polegać na crossoverze, niezależnie od napotkanych przeszkód. Tylna belka skrętna, powiększone amortyzatory i zwiększona sztywność konstrukcji pozwala bezpiecznie pokonać każdy zakręt.

Nowy Ford Puma

A to wszystko zamknięte w pięknej bryle

Nowy język stylistyczny Forda, którego odbicie znajduje się w Pumie to zdecydowanie jedna z najmocniejszych stron nowego modelu. Muskularne linie nadwozia, wysoko umieszczone reflektory i opadająca linia dachu – to z pewnością rozwiązania pozwalające Pumie wyróżniać się na drodze. Całość dopełniają szerokie nadkola, nowocześnie zaprojektowany przedni słupek i aluminiowe elementy wykończenia z pewnością nie pozwolą nikomu przejść obok Forda obojętnie. Zresztą, możesz się o tym przekonać sam, odwiedzając najbliższy salon.

Tekst: AutoVIPek

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Regeneracja skrzyni biegów
Regeneracja skrzyni biegów j...
Hyundai KONA
Za 20 000 euro możemy sięgnąć dość daleko w świecie SUV-ów....
Opel Astra
Kompaktowe wymiary, ...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
Kia EV9
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....