Menu
Nowy Jork

Nowy Jork – legendarne miasto, które warto odwiedzić

Położony w stanie o tej samej nazwie Nowy Jork to miasto, które stało się żywą legendą, a wielu ludzi nazywa je „stolicą świata”. Jest miejscem akcji dziesiątków filmów, sztuk teatralnych, powieści i musicali, mieszczą się tu globalne instytucje i najbardziej prestiżowe obiekty kulturalne, a także symbole Stanów Zjednoczonych – Statua Wolności oraz Empire State Building. Co roku przybywa tam ok. 40 milionów turystów – chcesz być wśród nich?

Przed podróżą do USA

Choć loty do Nowego Jorku odbywają się codziennie, nie można po prostu kupić biletu i polecieć do tej metropolii. Zanim zaczniesz planować jej zwiedzanie, musisz zdobyć wizę uprawniającą do przylotu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Przed złożeniem wniosku czeka Cię pierwszy wydatek – 150 dolarów opłaty za wydanie wniosku. Następnie musisz wybrać rodzaj wizy, jaką chcesz otrzymać – może być to turystyczna, edukacyjna, służbowa, pracownicza lub też związana z wymianą.

Następnie musisz złożyć w placówce lub konsulacie wymagane dokumenty, stworzyć na stronie ambasady swój profil i ustalić termin rozmowy z jej pracownikiem. Dopiero on ostatecznie decyduje o przyznaniu wizy, jednak na tym nie koniec stresu. Po przylocie na lotnisko – nie tylko w Nowym Jorku, ale każdym mieście USA – o możliwości wejścia na terytorium kraju decyduje urzędnik imigracyjny, może więc zdarzyć się sytuacja zawrócenia podróżnika już z amerykańskiego lotniska.

Ile kosztuje podróż?

Do Nowego Jorku najlepiej udać się samolotem. Z Polski rejsy prowadzone są z lotniska Chopina w Warszawie. Nie są to jednak  bezpośrednie loty do Nowego Jorku – po drodze wymagana jest przesiadka. Gdzie? To zależy od przewoźnika i terminu lotu. Można podróżować przez Berlin, Londyn i Monachium, jak też i zacząć od lotu na wschód, do Kijowa.

Na stronie serwisu Fru.pl znajdują się bilety lotnicze Nowy Jork wszystkich operatorów prowadzących podróże z Polski. Ponieważ zgromadzone są w jednym miejscu, można łatwo wybrać najlepiej pasujący. Podróż – wraz z międzylądowaniem i przesiadką –  zajmuje od 11 do 15 godzin. A jej koszt? Tutaj również cena za  bilety lotnicze Nowy Jork zależy od przewoźnika, ale dochodzi jeszcze termin. Jedna osoba dorosła może lecieć za sumę od 1600 do ponad 2,5 tysiąca złotych. Cena ta obejmuje podróż w dwie strony.

Nowy Jork – co musisz zobaczyć na miejscu?

Obojętnie od tego, które loty Nowy Jork się wybierze, na miejscu po prostu trzeba zobaczyć Statuę Wolności, Empire State Building, Times Square, Piatą Aleję, a także dworzec Grand Central. Z pewnością każdy zna te miejsca z telewizji i filmów, jednak zobaczyć je na własne oczy to przeżycie, którego nie zapomni się do końca życia. A co dalej? Tutaj wypada już skierować czytelników do portali turystycznych, ponieważ Nowy Jork ma do zaoferowania tyle atrakcji, że nie wystarczy do ich wymienienia jeden artykuł, a potrzebny byłby wręcz cały ich cykl.

7 odpowiedzi na “Nowy Jork – legendarne miasto, które warto odwiedzić”

 1. Magdalenka pisze:

  To trzeba zobaczyć – Statuę Wolności, Empire State Building, Times Square, Piatą Aleję, a także dworzec Grand Central.

 2. Wojtek Hermaciński pisze:

  Jak załatwić wizę, Już dwa razy się starałem i nie mogę dostać.

 3. Bilski marek pisze:

  Manhatan !!!zjawiskowy przytłaczający powodujący dreszcze emocji jednocześnie jakże różnorodny . SoHo ,mała italia fantastyczne klimaty,brulklin ech ..czas wracać do Kielc !!wola kopcowa witaj mała ojczyzno!!!

 4. chałka pisze:

  typowy artykuł reklamówka, zerowa wartość merytoryczna. Nie po takie artykuły wchodzę na ten portal

 5. emil pisze:

  Dzięki za porady. Lecę w lutym do NY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022