Menu
obuwie

Obuwnicze wpadki – jakich błędów należy unikać?

Źle dobrany rozmiar obuwia

Jedną z najczęstszych wpadek jest założenie zbyt małych lub zbyt dużych butów. Obie opcje mogą zupełnie zrujnować całkiem udaną stylizację. Nieprawidłowy rozmiar obuwia może mieć ponadto zły wpływ na zdrowie. Zbyt duże lub zbyt luźne szpilki można zgubić w tańcu, istnieje także spore ryzyko skręcenia kostki z powodu braku stabilizacji dla stopy. Zbyt małe lub zbyt ciasne obuwie nie jest wygodne, może również przyczynić się do powstania żylaków, deformacji stopy czy też zaburzeń krążenia.

Buty niedostosowane do okazji

W wielu sytuacjach można sobie obecnie pozwolić na dość swobodny dobór butów, jednak czasami obuwniczy dress code bywa bezlitosny. Rygorystyczne zasady obowiązują zwłaszcza w przypadku spotkań biznesowych i ważnych uroczystości. Zbyt wysokie szpilki na grubej platformie mogą wyglądać dość wulgarnie w zestawieniu z delikatną sukienką lub eleganckim kostiumem. Sporo uwagi warto ponadto poświęcić kolorom – idealnym dopełnieniem letnich stylizacji będą cieliste sandały, natomiast do biznesowych outfitów zaleca się stonowane kolory i brak wzorów.

Brak umiejętności chodzenia na obcasach

Podczas zakupów warto także wziąć pod uwagę własne umiejętności i doświadczenie w zakresie chodzenia czy też tańczenia w szpilkach. Idealne dopasowanie butów do okazji i stylizacji nie pomoże, jeśli ich właścicielka będzie miała problemy z utrzymaniem równowagi oraz poruszaniem się z gracją. Klasyczne szpilki czasami lepiej zastąpić bardziej stabilnymi czółenkami, koturnami czy też wygodnymi balerinkami, których szeroki wybór czeka na stronie Brilu.pl. Bezpieczeństwo i komfort to podstawa!

Niedopasowanie butów do figury i wzrostu

Buty na cienkiej szpilce są uważane za bardzo seksowne, jednak mogą wyglądać dość karykaturalnie w przypadku pań o większych rozmiarach. Masywne łydki czy też pełna figura prezentują o wiele apetyczniej w połączeniu z wyrównującym proporcje obuwiem na słupku. Zbyt wysokie obcasy nie są polecane bardzo niskim paniom, z kolei koturnów powinny raczej unikać kobiety z krótkimi nogami. Dobrze dobrane obuwie ze sklepu Brilu może podkreślić atuty sylwetki oraz ukryć mankamenty.

Brudne lub znoszone obuwie

Lekko zabrudzone i zniszczone trampki mogą świetnie pasować do wizerunku buntownika, jednak w przypadku innych rodzajów obuwia lepiej pamiętać o regularnej pielęgnacji. Rozklejające się baleriny, wytarcia na kozakach czy też zniszczone obcasy nie prezentują się elegancko i raczej nie świadczą dobrze o ich właścicielce. Ponadto częste czyszczenie i impregnacja mogą znacząco wydłużyć okres użytkowania ulubionej pary butów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021