Menu
Ochronniki 3M

Ochronniki 3M – zaawansowana ochrona słuchu

Pierwsza generacja ochronników serii ComTac™ była rezultatem projektu mającego na celu stworzenie rozwiązania, które pomoże zapobiec urazom akustycznym żołnierzy, a jednocześnie zapewni doskonałą i niezawodną komunikację. Efektem jest zwiększenie wydajności żołnierza zarówno podczas ćwiczeń, jak i na misjach wojskowych

Pierwszy ochronnik serii ComTac™ został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży 20 lat temu. Do dnia dzisiejszego użytkowanych jest ponad 750 tys. ochronników tej serii w ponad 40 krajach na całym świecie. Aktualnie firma prezentuje najnowszą, szóstą generację ochronników serii ComTac™ VI .

Nowe ochronniki słuchu ComTac™ VI NIB poprawiają świadomość sytuacyjną i ułatwiają komunikację w głośnym otoczeniu. Zastosowanie technologii NIB (Natural Interaction Behavior – Zawężona Łączność Bezpośrednia) umożliwia swobodną, zawężoną łączność bezpośrednią w hałaśliwym otoczeniu, bez konieczności użycia zewnętrznego radiotelefonu. Wystarczy zbliżyć się do osoby, z którą chcemy porozmawiać, a technologia NIB automatycznie nam to umożliwi, niezależnie od panujących warunków.

Ochronniki 3M

Ochronniki 3M

Inną cechą zastosowaną w ochronnikach ComTac™ VI NIB jest technologia MAP (Mission Audio Profile – Profil Audio Zależny od Misji), czyli nowa zaawansowana funkcja pozwalająca na optymalizację odsłuchu otoczenia w czterech różnych trybach: Obserwacja, Patrol, Rozmowa i Komfort, przy jednoczesnym zwiększeniu świadomości sytuacyjnej.

Technologie wdrożone w ComTac™ VI to nowy wymiar ochrony słuchu i przełom dla użytkowników headsetów wojskowych. Podobnie jak poprzednie generacje ochronników tej serii, również ComTac™ VI może być podłączony do zewnętrznego radiotelefonu w celu zapewnienia komunikacji dalekiego zasięgu. Ponadto ochronnik jest kompatybilny z wybranymi półmaskami i maskami wojskowymi, takimi jak 3M Scott FRR czy serią GSR.

Ochronniki 3M

Ochronniki 3M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020