materac

Odkształcanie materaca – jak temu zapobiec?

Opublikowano: 29 czerwca 2021

Nawet najlepszej jakości materac trzeba po kilku latach wymienić na nowy, co wynika po prostu z jego naturalnego zużycia się. Nic nie jest wieczne, ale jeśli będzie się prawidłowo dbać o materac, posłuży użytkownikowi przez długi czas.

Zawsze można też kupić nakładkę, jeśli główny materac ulegnie odkształceniu lub jest zbyt twardy czy miękki, przez co mniej komfortowy w użyciu. Materace nawierzchniowe służą głównie do wyrównania powierzchni spania i regulowania twardości, jako wypełnienie do bazowego materaca.

Problem z dokształcającym się materacem? Są na to sposoby!

Kiepskiej jakości materac zacznie się szybko odkształcać, co niestety skutkuje zmniejszeniem komfortu jego użytkowania. Za właściwe podpieranie ciała odpowiada też w dużym stopniu stelaż. Niestety wraz z upływem czasu może dojść do pęknięcia niektórych listewek, czego nie należy lekceważyć, ale powinno się wymienić uszkodzony stelaż na nowy. W przeciwnym razie nie będzie spełniać należycie swojego nadrzędnego zadania i materac zacznie się odkształcać. Przełoży się to oczywiście na dyskomfort. Kolejną kwestią będzie to, aby co jakiś czas odwracać materac na drugą stronę, co zagwarantuje jego równomierne zużywanie się. Warto też rozważyć zakup specjalnej nakładki o grubości kilku centymetrów, którą kładzie się na powierzchnię bazowego materaca. Topper przedłuży żywotność materaca głównego, zabezpieczy przed uszkodzeniami mechanicznymi i odkształcaniem się.

Ile kosztuje materac i co wpływa na jego cenę?

Cena materaca jest uzależniona od wielu czynników, może wahać się między 500 a 5000 złotych. Duże znaczenie ma rodzaj, jakość i ilość użytego materiału oraz zastosowana technologia, liczba warstw. Jeśli szuka się przede wszystkim materaca mającego zapewnić wygodny sen, właściwie podbierającego kręgosłup, to można znaleźć dobrej jakości model już za niewiele ponad 500 złotych. Im więcej będzie udogodnień i zaawansowanej technologii, tym trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia większych kosztów. Materace bardzo skomplikowane w produkcji, odznaczające się wysokimi walorami użytkowymi, bardziej wytrzymałe od modeli standardowych, kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Warto jednak pamiętać o tym, że wygodny materac to podstawa, dlatego nie należy zbyt mocno oszczędzać. Będzie to długoterminowa inwestycja, która szybko się zwróci dobrym nastrojem i zdrowiem, bez dolegliwości bólowych i niewyspania. Przyjmuje się, że dobrej jakości materac kosztuje średnio ponad 1000 złotych, droższe będą modele do łóżek małżeńskich z dwiema niezależnymi strefami. Zastosowanie kilku materiałów również podwyższa cenę materaca. Na jej wzrost wpływają również certyfikaty medyczne i jakościowe.

Szeroki wybór materacy wysokiej jakości na stronie Dr Materac.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
pellet
Dobrej jakości pellet to opał przyjazny i bezpieczny...
salon w stylu klasycznym
Obecnie trendy wnętrzarskie podążają za nowoczesnością i...
wykładzina PCV
Wybór odpowiedniej podłogi do danego pomieszczenia może być...
plisy
Zabezpiecz wnętrze swojego domu przed utratą energii cieplne...
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...