Odnowiony iPhone

Odnowiony iPhone – dlaczego warto go kupić?

Opublikowano: 19 lipca 2022

Być może odnowiony iPhone nie brzmi dla Ciebie jak coś, co jest warte uwagi. Jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, ten tekst rozwieje Twoje wątpliwości. Okazuje się, że możesz wiele zyskać.

Czym jest odnowiony iPhone?

Odnowiony iPhone (czasem nazywany też „refurbished iPhone”) to stosunkowo nowy produkt na rynku. Powstał jako odpowiedź na dynamicznie zmieniające się warunki w biznesie oraz zachowania klientów, często wymieniających swoje urządzenia na nowe.

Pomysł odnawiania telefonów i laptopów ma celu, między innymi:

  • ochronę środowiska,
  • lepsze wykorzystanie sprawnego sprzętu,
  • dopasowanie oferty do potrzeb i oczekiwań klientów,
  • osiągnięcie zysku poprzez sprzedaż tego samego urządzenia po raz kolejny.

Jest to jednak rozwiązanie, na którym korzystają obie strony transakcji. Z perspektywy firmy, dzięki niewielkim nakładom finansowym odzyskuje się sprawny telefon, który następnie można znowu sprzedać z zyskiem. Ponadto przedsiębiorstwo jest w stanie przyciągnąć do siebie kolejnych klientów, oferując im rozpoznawalne urządzenia w przystępniejszej cenie. Dla klienta takie wyjście też ma kilka zauważalnych korzyści.

Odnowiony iPhone – korzyści dla klienta

Jedną z największych zalet odnowionego telefonu czy laptopa, na której możesz skorzystać jako konsument jest zdecydowanie niższa cena. Szacuje się, że – w zależności od stanu urządzenia – możesz oszczędzić na jego zakupie 15-80% początkowej kwoty.

Odnowiony iPhone trafi na rynek po raz drugi jako w pełni funkcjonalne urządzenie. Wcześniej mógł co prawda należeć do innej osoby lub stać na wystawie, jednak producent zapewnia, że otrzymasz telefon:

  • w pełni sprawny,
  • z wymienionymi podzespołami, jeżeli nie funkcjonują poprawnie (bateria, ekran i inne),
  • z gwarancją (warto uważać na sklepy, które nie oferują gwarancji),
  • z zainstalowanym od nowa systemem operacyjnym,
  • pozbawiony wszystkich danych poprzedniego właściciela.

Jednym słowem, otrzymasz telefon, który będzie działał bez zarzutu, zupełnie jak nowy. Jedynych różnic możesz dopatrzeć się w wyglądzie. Możliwe, że na obudowie czy ekranie zauważysz rysy czy inne uszkodzenia, jednak z pewnością nie będzie to coś, co sprawi, że Twój telefon nie będzie działał poprawnie.

W zależności od stanu, wyglądu i roku produkcji cena takiego odnowionego urządzenia odpowiednio spadnie. Może się okazać, że na jednym telefonie oszczędzisz kilkaset złotych, natomiast będzie Ci służył przez tyle samo czasu, co zakupiony w tym samym dniu nowy iPhone.

Odnowiony laptop i komputer – czy można oszczędzić w ten sam sposób?

Jak widzisz, pomysł zakupu refurbished iPhone może okazać się bardzo trafiony. Podobnie jesteś w stanie zrobić z innymi urządzeniami oraz akcesoriami od Apple, jednak ich dostępność bywa ograniczona w danym czasie. Możesz posłużyć się stronami sklepów, które oferują odnowione telefony.

Z laptopami i komputerami sprawy wyglądają nieco inaczej, jednak możesz pokusić się w takim momencie o zakup po prostu używanego urządzenia, na przykład komputera poleasingowego. Zalety takiego sprzętu są podobne, być może będziesz mieć tylko więcej pracy z dostosowaniem go do własnych potrzeb.

Posumowanie

Jak widzisz, odnowiony iPhone ma bardzo wiele korzyści, które warto wykorzystać. Jeżeli dodatkowo weźmiesz pod uwagę wpływ na środowisko, może się okazać, że od następnego zakupu będziesz wybierać wyłącznie używane i odnowione telefony.

Mamy nadzieję, że Twoje kolejne odnowione urządzenie będzie się spisywać jak najlepiej!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
recykling odpadów niebezpiecznych
Recykling odpadów niebezpiec...
Samsung
W dzisiejszych czasach, posiadanie smartfonu wydaje się być...
Laptop Dla Dziecka
W dzisiejszej erze cyfrowej dostęp do komputera staje się co...
recykling tonerów
Drukarki laserowe są obecne praktycznie w każdej fir...
Wrocław
Mieszkasz we Wrocławiu i musisz zała...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...