Odpoczynek w Gdańsku – miejsca, które warto zwiedzić

Opublikowano: 16 marca 2021

Gdańsk jest znakomitym miejscem do wypoczynku. Wie to każdy turysta, który spędził w tym mieście choć trochę czasu. Morze, dużo zieleni oraz pachnące historią ulice i zabytki. Z całą pewnością jest to miejscowość, do której warto zajrzeć!

Odpoczynek w Gdańsku zacznij od Głównego Miasta

Zacznijmy od tego, że Gdańsk to jedno z największych oraz najpiękniejszych polskich miast. Ma ono bogatą historię, w dodatku oferuje turystom szereg rozmaitych atrakcji. Z tego powodu jest to atrakcyjne miejsce, które po prostu warto zobaczyć.

Gdy już zdecydujemy się na wyjazd, punktem obowiązkowym jest odwiedzenie Głównego Miasta. Tamtejsze ulice tętnią życiem, architektura okazale się prezentuje, a w dodatku miłośnicy historii będą mogli zobaczyć wiele zabytków. Tylko zapamiętajcie dobrze nazwę! W Gdańsku znajdziecie zarówno Główne Miasto, jak i Stare Miasto. Jednak to ta pierwsza lokalizacja jest bogatsza w turystyczne miejsca i atrakcje.

Symbolem Gdańska jest Bazylika Mariacka. Jest to największy zbudowany z cegły kościół na całym świecie. Historia tego budynku sięga XIV wieku, a w jego wnętrzu natrafimy na liczne zabytki malarskie czy też historyczne rzeźby. Warto przyjrzeć się również XVI-wiecznemu ołtarzowi.

Warto wybrać się na spacer wzdłuż historycznej Drogi Królewskiej. Wejdziemy na nią przestępując renesansową Bramę Wyżynną, w której dziś mieści się Centrum Informacji Turystycznej. Tuż za nią znajduje się Barbakan Gdański, czyli Katownia i Wieża Więzienna – obecnie siedziba Muzeum Bursztynu. Kierując się tą drogą natrafimy na Złotą Bramę. W zasięgu naszego wzroku znajdzie się wówczas Dwór bractwa św. Jerzego, Teatr Wybrzeże i Targ Węglowy.

 

Gdańsk Neptun

Spacerując ulicami prędzej czy później natrafimy na charakterystyczną Fontannę Neptuna. Stoi ona przed wejściem do Dworu Artusa – jest to budynek, który mieści się w tym miejscu przynajmniej od XIV wieku. Aktualnie w jego wnętrzu mieści się Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Na końcu Traktu Królewskiego znajdziemy Zieloną Bramę. Niegdyś była to rezydencja królewska, jednak dziś pełni rolę oddziału Muzeum Narodowego. Jeśli uważnie się rozejrzymy, powinniśmy dostrzec w oddali najstarszy europejski dźwig portowy, czyli Żuraw.

Odpoczynek w Gdańsku – miejsca dla całej rodziny

Jeśli chcemy wybrać się do miejsca, w którym spędzimy trochę więcej czasu, Gdańsk zaoferuje nam kilka ciekawych propozycji. Przede wszystkim warto zobaczyć Westerplatte, niezwykle istotny z punktu polskiej historii teren. To właśnie tutaj rozpoczął się atak Niemców na Polskę.

Dla osób poszukujących przede wszystkim wypoczynku dobrą ofertą będzie molo w Brzeźnie. Morze, plaża oraz liczne restauracje czy inne punkty usługowe. To właśnie tutaj odpoczywają całe rodziny ciesząc się słońcem oraz nadmorskim powietrzem.

Dzieciom (ale również i dorosłym) dużo radości może sprawić wizyta w oliwskim zoo. Jest to miejsce, do którego warto wybrać się na dłużej. Zieleń, rozległe tereny, ale przede wszystkim liczne gatunki zwierząt. Dla najmłodszych z całą pewnością będzie to niezapomniane przeżycie.

Odpoczynek w Gdańsku – muzea, które trzeba zobaczyć

Wybierając się do tego miasta na dłużej jeden dzień powinniśmy przeznaczyć na odwiedzenie dwóch muzeów. Pierwszym z nich jest Europejskie Centrum Solidarności. To właśnie tutaj możemy zobaczyć, w jaki sposób rodziła się historia nowoczesnej Polski. Warto nadmienić, że muzeum bogate jest w liczne materiały multimedialne czy dźwiękowe. Jest to więc zupełnie inny wymiar zwiedzania.

Duże wrażenie może zrobić także Muzeum II Wojny Światowej. Każdy kto je odwiedził przyzna, że na zapoznanie się z wszystkimi tamtejszymi wystawami potrzeba dobrych kilku godzin. Warto jednak zagospodarować sobie taką ilość czasu. Jest to bowiem miejsce znakomicie pokazujące okrucieństwo wojny. Z całą pewnością muzeum to jest w stanie przekazać nam dużą dawkę wiedzy w niezwykle przystępnej formie.

Odpoczynek w Gdańsku, ale… gdzie się zatrzymać?

Jak już ustaliliśmy, Gdańsk jest miejscem, które oferuje szereg rozmaitych atrakcji. Chcąc dobrze zapoznać się z tym niezwykłym miastem, powinniśmy spędzić w nim przynajmniej kilka dni. Jednym z miejsc, w których warto zatrzymać się na nocleg z całą pewnością jest trzygwiazdkowy hotel Amber.

Przede wszystkim istotną rolę odgrywa jego położenie. Hotel mieści się w strategicznym punkcie Gdańska, dzięki czemu z łatwością dotrzemy w najważniejsze miejsca tego urokliwego miasta. Na gości czekają dobrze wyposażone pokoje, które cechują się przestronnością oraz wygodą. Telewizor LCD, kablówka, internet, lodówka czy sejf – wszystkie te rzeczy wchodzą w skład wyposażenia pokoi.

Historia hotelu, a ściślej usług noclegowych, które oferowali i oferują w Gdańsku jego właściciele, rodzina Macurów sięga końca lat 80-tych XX w.  Zaczęło się od rozbudowy poniemieckiego domu, w którym wychowała się Maria i wynajmowania wolnych pokoi studentom. Latem te pokoje pozostawały puste. Służyły letnikom. To była szkoła dla synów Marii i Eugeniusza, szkoła z przedsiębiorczości i gościnności. Synów było czterech, każdy z nich zdobywał edukację w wymarzonych kierunkach: geodezja, informatyka, telekomunikacja, ale cel mieli jeden. Oferować coraz wyższy standard usług hotelowych. I tak niemal własnymi siłami wybudowali pod koniec lat 90 pensjonat na 20 pokoi. Popyt na usługi wyższej jakości i duża determinacja ojca Eugeniusza przekonały rodzinę do budowy hotelu.

Cel został określony, a zadanie zrealizowane w latach 2007-2009. Od początku 2010 roku hotel Amber zaczął przyjmować gości. W ciągu pierwszych lat działalności, oddano do użytku sale bankietowe, a następnie drugie zaplecze gastronomiczne i strefę relaksu, do której dobudowano gabinet masażu, w rezultacie osiągając standard 4 gwiazdek. Jak mówi dyrektor hotelu Maciej Macur – lepiej mieć 3 gwiazdki i standardem równać do 4, niż odwrotnie. Dziś właściciele są już zdecydowani starać się o 4 gwiazdkę, co będzie ukoronowaniem ich przeszło 10 lat działalności. W planach jest dodawanie do hotelu nowych funkcjonalności. Na ukończeniu jest budowa oranżerii, placu zabaw z 10 metrową zjeżdżalnią. Na parkingu dostrzec można elementy konstrukcji basenu pływackiego, ale właściciele, pomni doświadczeń z koronawirusem, nie chcą zdradzać szczegółów tej inwestycji.

Szukając miejsca do zatrzymania się w Gdańsku, z całą pewnością warto rozważyć usługi hotelu Amber.

Andrzej Dworzański

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Puszcza Białowieska
W cieniu najstarszego lasu Europy, na styku kultur,...
Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
targowani
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Hotel Amber Park
Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Szerokie plaże i nad...