Menu
Okna drewniane

Okna drewniane na miarę XXI wieku

Okna plastikowe to wciąż najpopularniejszy wybór, przede wszystkim ze względu na niską cenę i łatwą dostępność (proces produkcyjny jest tutaj krótszy i prostszy niż w przypadku okien drewnianych). Jeśli jednak cena nie jest dla Ciebie jedynym kryterium wyboru, za to cenisz sobie indywidualny charakter, wysoką trwałość i estetykę bliską naturze, okna drewniane będą opcją dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy kluczowe zalety tego rodzaju okien w zestawieniu z ich podstawowymi wadami.

Różnorodność i ponadczasowa estetyka bliska naturze

Wybierając okna drewniane Sokółka masz przede wszystkim imponujący wybór – kolorów, gatunków drewna (m.in. sosnowe, dębowe, meranti), sposobów wykończenia. To stwarza wiele możliwości aranżacyjnych i swobodę dopasowania okien do stylu wnętrz i architektury domu. Dodatkowo drewno to materiał w pełni naturalny, wręcz szlachetny, a zatem nie ulegający przelotnym trendom i kaprysom mody. Drewno to klasa sama w sobie i rozwiązanie zdecydowanie ponadczasowe.

Okna drewniane to estetyka bliska naturze, bezpośrednie nawiązanie do piękna otaczającej nas przyrody. Ta właściwość okien doskonale łączy się ze szlachetnością materiału, jakim jest drewno – w ten sposób okna zyskują charakter niepowtarzalny, luksusowy, niemożliwy do uzyskania przy zastosowaniu jakichkolwiek materiałów drewnopodobnych. Jeśli cenisz sobie unikatowość rozwiązań, wybierz okna drewniane.

Więcej ciepła, cisza i przytulny klimat

Okna drewniane zapewniają więcej ciepła niż okna plastikowe. Wynika to bezpośrednio z faktu, że drewno posiada niższy współczynnik przenikania ciepła, tj. 1,4 W/m2K niż plastik (ok. 1,9 W/m2K). Doskonałe właściwości termiczne świetnie komponują się z wrażeniami wizualnymi, jakich dostarczają okna. Drewno kreuje bowiem naturalny klimat przytulności, co jeszcze pozytywniej wpływa na odczuwany przez nas komfort w zakresie temperatury. Jeśli dołączyć do tego wysoką szczelność okien oraz zatrzymywanie hałasu z zewnątrz, okna drewniane stają się sposobem na stworzenie w domu prawdziwej oazy spokoju, ciszy i ciepła.

Okna drewniane

Wytrzymałość i sztywność

Drewno to znakomity materiał konstrukcyjny. Jest sztywne, nie ulega naprężeniom. Dlatego też to okna drewniane tak doskonale nadają się do dużych przeszkleń. Planujesz okna tarasowe? Okna drewniane będą optymalnym wyborem.

Doskonała współpraca z więźbą dachową i rozwiązania na wymiar

Jeśli montujesz okna na poddaszu, drewniane okna sprawdzą się lepiej niż okna plastikowe. Drugi wariant nie współpracuje tak dobrze z więźbą, jak to ma miejsce w przypadku okien drewnianych. Dodatkowo, drewno dostarcza większych możliwości w zakresie kształtów i rozmiarów okien. To w zasadzie pełna swoboda w realizacji najbardziej wyszukanych projektów architektonicznych. Okna drewniane możesz zamówić na dowolny wymiar.

A co z wadami okien drewnianych? Jak wszystko, tak i ta opcja ma swoje minusy. jednym z nich jest wyższa cena w porównaniu z oknami plastikowymi. Uwagę zwraca także konieczność wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych (co kilka lat). Okna plastikowe są pod tym względem w zasadzie „bezobsługowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020