Okulary Ray Ban

Aviator – okulary przeciwsłoneczne, które nigdy nie wyjdą z mody!

Opublikowano: 11 maja 2017

Okulary przeciwsłoneczne już dawno przestały pełnić funkcję jedynie ochronną. W dzisiejszych czasach to jeden z najmodniejszych dodatków i absolutny must have każdej garderoby, zarówno damskiej, jak i męskiej. Zobacz okulary Ray Ban.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie oprawki wybrać w tym sezonie, przyjrzyj się bliżej modelowi, który przeszedł już do historii. Aviator to ikona, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Okulary Ray Ban Aviator – model legendarny

Początków modelu Aviator należy szukać w historii lotnictwa. Wraz z rozwojem technologicznym i coraz większymi osiągnięciami pilotów, którzy zaczęli wznosić się na imponujące wysokości, pojawiły się też pewne dolegliwości z tym związane, takie jak bóle głowy czy nudności. Przyczyn doszukiwano się przede wszystkim w nadmiernej ekspozycji na intensywne promienie słoneczne.

W związku z tym generał MacCready w 1929 roku zlecił firmie Bausch&Lomb stworzenie specjalnych okularów „pilotek” dla sił powietrznych USA. Powstały więc okulary przeciwsłoneczne zapewniające doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Pierwszy model, w którym zastosowano zielone soczewki, nazwano aviator. Okulary te posiadały oryginalny i niespotykany dotąd kształt, bardzo charakterystyczny i obecnie rozpoznawany na całym świecie. Nazwa aviator nikogo nie dziwi, ponieważ w języku angielskim oznacza ona dosłownie „pilot”. Na samym początku model aviator służył jedynie pilotom. W 1937 roku dokonano oficjalnej rejestracji okularów pod znaną do dziś marką Ray-Ban – wyjaśnia nam ekspert z firmy 1242.eu.

Okulary Aviator zyskały popularność dzięki filmowi „Top Gun” z Tomem Cruisem w roli głównej. Od tej pory legendarne okulary przeciwsłoneczne pokochali wszyscy, w tym prawdziwe gwiazdy show-businessu, które chętnie pokazywały się w nich na czerwonym dywanie.

Okulary przeciwsłoneczne Aviator stały się prawie nieodłącznym elementem stylizacji takich znanych osobistości, jak: Michael Jackson, Paul McCartney czy Brad Pitt. Słynne pilotki skradły także serca znanych kobiet. Zalicza się do nich między innymi: Angelinę Jolie, Megan Fox oraz Jennifer Aniston.

Okulary przeciwsłoneczne Aviator i ich oryginalny design

Okulary Ray Ban

Żaden inny wzór okularów przeciwsłonecznych nie jest tak specyficzny jak aviator. To model ponadczasowy i rozpoznawalny na całym świecie. Kształt słynnych pilotek przypomina wyglądem kroplę wody zwężającą się w kierunku dolnej, zewnętrznej części okularów. Cienką metalową ramkę, która towarzyszy wszystkim najnowszym modelom Aviatorów, wprowadzono w 1937 roku. Okulary Aviator charakteryzują także lekko wypukłe soczewki, które zapewniają doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi padającymi z boku.

Obecna oferta rynkowa to szeroki wybór rozmiarów szkieł i ich kolorystyki. Dostępne są między innymi szkła niebieskie, legendarne zielone, ale też brązowe czy fioletowe – mówi ekspert z firmy 1242.eu.

Okulary aviator – do jakiej twarzy pasują?

Wiecznie modne aviatory niestety nie pasują do każdej twarzy, dlatego przed zakupem tego modelu warto sprawdzić, czy fason odpowiada naszym rysom. Okulary o kształcie pilotek najbardziej pasują do twarzy kwadratowej, która posiada taką samą wysokość oraz szerokość, a także pionową linię podbródka, policzków i skroni, szerokie czoło i podbródek. Taka twarz potrzebuje przede wszystkim wysmuklenia oraz zaokrąglenia dość ostrych rysów, co zapewni właśnie model Aviator.

Okulary Aviator mogą zapewnić doskonały efekty stylizacyjny, a wszystko zależy tak naprawdę od koloru szkieł i oprawek. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się srebrne oprawki tego modelu, które pasują najbardziej do szkieł niebieskich. W nadchodzącym sezonie letnim warto postawić na złote ramki, dzięki którym Twoja opalenizna nabierze jeszcze większej wyrazistości.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
okulary przeciwsłoneczne
Wiosna tuż, tuż… a zaraz za nią lato – teraz jest więc najle...
Radosław Wiktorowicz
Okulary nadają naszej aparycji określone cechy. Popr...
Jak się modnie ubierać
Każda kobieta posiada swój indywidualny styl, którym podkreś...
soczewki polaryzacyjne
Soczewki polaryzacyjne do okularów to nowoczesne rozwiązanie...