Menu
Okulary Ray Ban

Aviator – okulary przeciwsłoneczne, które nigdy nie wyjdą z mody!

Okulary przeciwsłoneczne już dawno przestały pełnić funkcję jedynie ochronną. W dzisiejszych czasach to jeden z najmodniejszych dodatków i absolutny must have każdej garderoby, zarówno damskiej, jak i męskiej. Zobacz okulary Ray Ban.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie oprawki wybrać w tym sezonie, przyjrzyj się bliżej modelowi, który przeszedł już do historii. Aviator to ikona, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Okulary Ray Ban Aviator – model legendarny

Początków modelu Aviator należy szukać w historii lotnictwa. Wraz z rozwojem technologicznym i coraz większymi osiągnięciami pilotów, którzy zaczęli wznosić się na imponujące wysokości, pojawiły się też pewne dolegliwości z tym związane, takie jak bóle głowy czy nudności. Przyczyn doszukiwano się przede wszystkim w nadmiernej ekspozycji na intensywne promienie słoneczne.

W związku z tym generał MacCready w 1929 roku zlecił firmie Bausch&Lomb stworzenie specjalnych okularów „pilotek” dla sił powietrznych USA. Powstały więc okulary przeciwsłoneczne zapewniające doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Pierwszy model, w którym zastosowano zielone soczewki, nazwano aviator. Okulary te posiadały oryginalny i niespotykany dotąd kształt, bardzo charakterystyczny i obecnie rozpoznawany na całym świecie. Nazwa aviator nikogo nie dziwi, ponieważ w języku angielskim oznacza ona dosłownie „pilot”. Na samym początku model aviator służył jedynie pilotom. W 1937 roku dokonano oficjalnej rejestracji okularów pod znaną do dziś marką Ray-Ban – wyjaśnia nam ekspert z firmy 1242.eu.

Okulary Aviator zyskały popularność dzięki filmowi „Top Gun” z Tomem Cruisem w roli głównej. Od tej pory legendarne okulary przeciwsłoneczne pokochali wszyscy, w tym prawdziwe gwiazdy show-businessu, które chętnie pokazywały się w nich na czerwonym dywanie.

Okulary przeciwsłoneczne Aviator stały się prawie nieodłącznym elementem stylizacji takich znanych osobistości, jak: Michael Jackson, Paul McCartney czy Brad Pitt. Słynne pilotki skradły także serca znanych kobiet. Zalicza się do nich między innymi: Angelinę Jolie, Megan Fox oraz Jennifer Aniston.

Okulary przeciwsłoneczne Aviator i ich oryginalny design

Okulary Ray Ban

Żaden inny wzór okularów przeciwsłonecznych nie jest tak specyficzny jak aviator. To model ponadczasowy i rozpoznawalny na całym świecie. Kształt słynnych pilotek przypomina wyglądem kroplę wody zwężającą się w kierunku dolnej, zewnętrznej części okularów. Cienką metalową ramkę, która towarzyszy wszystkim najnowszym modelom Aviatorów, wprowadzono w 1937 roku. Okulary Aviator charakteryzują także lekko wypukłe soczewki, które zapewniają doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi padającymi z boku.

Obecna oferta rynkowa to szeroki wybór rozmiarów szkieł i ich kolorystyki. Dostępne są między innymi szkła niebieskie, legendarne zielone, ale też brązowe czy fioletowe – mówi ekspert z firmy 1242.eu.

Okulary aviator – do jakiej twarzy pasują?

Wiecznie modne aviatory niestety nie pasują do każdej twarzy, dlatego przed zakupem tego modelu warto sprawdzić, czy fason odpowiada naszym rysom. Okulary o kształcie pilotek najbardziej pasują do twarzy kwadratowej, która posiada taką samą wysokość oraz szerokość, a także pionową linię podbródka, policzków i skroni, szerokie czoło i podbródek. Taka twarz potrzebuje przede wszystkim wysmuklenia oraz zaokrąglenia dość ostrych rysów, co zapewni właśnie model Aviator.

Okulary Aviator mogą zapewnić doskonały efekty stylizacyjny, a wszystko zależy tak naprawdę od koloru szkieł i oprawek. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się srebrne oprawki tego modelu, które pasują najbardziej do szkieł niebieskich. W nadchodzącym sezonie letnim warto postawić na złote ramki, dzięki którym Twoja opalenizna nabierze jeszcze większej wyrazistości.

Jedna odpowiedź do “Aviator – okulary przeciwsłoneczne, które nigdy nie wyjdą z mody!”

  1. […] Okulary przeciwsłoneczne to modny dodatek, dlatego podczas ich zakupu zazwyczaj skupiamy się na obowiązujących trendach i wygodzie, a dopiero w drugiej kolejności na bezpieczeństwie. Dostępne są wszędzie, możemy je kupić na stacjach benzynowych, w supermarketach, na ulicznych straganach oraz w większości sklepów sieciowych. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023