Menu
OMEGA olimpijska

OMEGA odmierza czas na Igrzyskach w PyeongChang

Od 1932 roku szwajcarska marka OMEGA odmierza czas podczas Igrzysk Olimpijskich. Z okazji Igrzysk w koreańskim PyeongChang OMEGA przedstawiła linię pięciu unikalnych zegarków „Seamaster Olimpic Games Collection”.

Kolekcja reprezentuje różne kolory słynnych pięciu Kół Olimpijskich. Oferta obejmuje modele czarny, żółty, zielony, niebieski i czerwony. Główną inspiracją dla linii o żywych kolorach stanowiły stopery OMEGA z jej olimpijskiej, a w szczególności te wykorzystywane  podczas Igrzysk w Montrealu i Insbrucku w 1976 roku. Odniesienia do przeszłości są widoczne na lekko wypukłych czarno-białych tarczach modeli, zaprojektowanych tak, aby umożliwiły natychmiastowy odczyt wskazań. Ułatwiają go sportowe wskazówki oraz wyraziste wskaźniki godzin na czarnym tle, zestawione z silnie kontrastującą, czytelną skalą minutową naniesiona na biały pierścień.

Aby odczytać puls, otaczający tarczę kolorowy wskaźnik, podzielono na trzy 20-sto sekundowe sekcje. Ułatwia to użytkownikowi łatwe obliczanie liczby uderzeń serca na minutę. Po stronie dekla zegarka znajduje się pierścień z anodyzowanego aluminium, na który naniesiono wszystkie znane daty i miasta gospodarzy, w których OMEGA zatrzymywała się podczas swojej olimpijskiej podróży.

Modele o średnicy 39,5 mm są oferowane na paskach skórzanych z mikroperforacją, która nie tylko dodaje im stylu, ale także pozwala lepiej oddychać skórze użytkownika. Wewnątrz zegarków pracuje kaliber Master Chronometer 8800.

Kolekcja olimpijska jest limitowana, po 2032 każdego egzemplarza. To odniesienie do przypadającej w 2032 roku 100-letniej obecności marki OMEGA na Igrzyskach Olimpijskich w roli Oficjalnego Chronometrażysty. Indywidualny numer limitowanej edycji każdego zegarka zostanie wygrawerowany na boku koperty.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023