Menu
Nowe Horyzonty

OPPO i MFF Nowe Horyzonty tworzą historię

Podczas gali wręczenia nagród odbyła się oficjalna premiera filmu „Lila”, autorstwa Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego, zwycięzców konkursu Film Your Story. OPPO – sponsor Festiwalu, objęło również mecenat nad Nagrodą Publiczności, którą w tym roku otrzymał George Peter Barbari za film „Śmierć niewinności i grzech nieistnienia” (Death of a Virgin, and the Sin of Not Living).

W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu odbyła się oficjalna gala wręczenia nagród 21. edycji MFF Nowe Horyzonty, którego sponsorem była marka OPPO. Grand Prix zdobył film „Theo i jego metamorfozy” w reżyserii Damiena Odoula. Wyróżnienie jury zdobyło dzieło „Pióra” w reżyserii Omara El Zohairy’ego. Z kolei Nagrodę Publiczności, pod patronatem marki OPPO otrzymał film George’a Petera Barbariego „Śmierć niewinności i grzechu nieistnienia”.

Ponadto w trakcie gali miało miejsce zakończenie konkursu „Film Your Story” organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i firmę OPPO. Autorzy filmu „Lila” – Dominika Trybulec i Kacper Świtalski, otrzymali grant w wysokości 10 000 złotych. Duet młodych twórców nakręcił wspólnie smartfonem OPPO Reno5 5G etiudę opowiadającą historię zmagań, jakie towarzyszą osobom cierpiącym na PTSD (zespół stresu pourazowego). Było to wyjątkowe wydarzenie w historii festiwalu, kiedy dzieło w całości nakręcone smartfonem miało swoja premierę na ekranie podczas gali wręczenia nagród.

W myśl filozofii OPPO – „Technology for Mankind, Kindness for the World” wierzymy, że dzięki nowym technologiom każdy może być twórcą i pokazywać ważne historie. Dlatego jesteśmy dumni, że jako marka znowu byliśmy w stanie wesprzeć młodych twórców. Dominika Trybulec i Kacper Świtalski to dwójka wspaniałych, utalentowanych ludzi, którzy stworzyli wzruszającą, osobistą historię na uniwersalny temat. Cieszę się, że nasz konkurs pozwolił im rozwinąć skrzydła, zrealizować swoje ambicje i marzenia. Po premierowym seansie i reakcjach widzów festiwalu Nowe Horyzonty możemy być pewni, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy – podsumowała premierę Mo Zhang, Brand Manager, OPPO Polska.

OPPO i Nowe Horyzonty – wyjątkowy filmowy projekt

Wraz z premierą serii smartfonów Reno5 w ramach kampanii „Film Your Story” marka OPPO oddała w ręce użytkowników szereg opcji kreatywnego nagrywania i chciała ich zmotywować do tworzenia unikalnych filmowych opowieści. W tym celu firma nawiązała współpracę z największym w Polsce i jednocześnie jednym z najbardziej cenionych festiwali filmowych w Europie – Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty. W ramach współpracy OPPO objęło patronatem sekcję Pokazów Galowych oraz Nagrodę Publiczności.

Ponadto na platformie Nowe Horyzonty VOD powstała specjalna selekcja filmów OPPO, gdzie każdy widz jeszcze przez trzy miesiące może znaleźć historie o odkrywaniu własnej drogi, przekraczaniu własnych granic i radości tworzenia. Do szóstego września na profilach OPPO na Facebooku i Instagramie trwa konkurs, w którym do wygrania są vouchery z dostępem do filmów z biblioteki NH VOD.

Kluczowym projektem w ramach współpracy był konkurs „Film Your Story”, w którym zadanie polegało na przesłaniu scenariusza lub pomysłu, który można było zrealizować przy pomocy smartfona OPPO Reno5 5G z wykorzystaniem nowatorskiej funkcji Dual-View Video. Do promocji konkursu został zaangażowany ambasador marki OPPO w Polsce – Marcin Prokop, który był także członkiem konkursowego jury. Poza nim w jury znaleźli się filmowi eksperci i inni entuzjaści kina, w tym m.in. Roman Gutek – twórca MFF Nowe Horyzonty, Marcin Pieńkowski – dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty oraz Michał Wilczewski – fotograf i influencer znany jako Wujaszek Liestyle.

Konkursu posiadał również aspekt edukacyjny. Organizatorzy we współpracy z Atelier Scenariuszowym przygotowali bezpłatny webinar, podczas którego eksperci tłumaczyli, jak przygotować własną koncepcję na film i jak wykorzystać do tego najnowsze technologie. Ponadto OPPO poprosiło zaprzyjaźnionych twórców o przygotowanie materiałów wideo, które mogłyby być inspiracją dla uczestników konkursu „Film Your Story”. Paulina Wierzgacz, Alina Kondrat i Igor Szwęch (aka Wielmożny) podzielili się nimi na swoich profilach w mediach społecznościowych. Dla potrzeb akcji zostały stworzone hasztagi #FilmYourStory i #OPPOxNH, a wszystkie informacje o konkursie wraz z wieloma przydatnymi treściami były dostępne na dedykowanej konkursowi stronie internetowej konkursoppo.nowehoryzonty.pl.

W efekcie tych działań współpraca OPPO oraz Nowych Horyzontów zainspirowała wielu twórców do stworzenia niesamowitych scenariuszy i materiałów. Spośród setek nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybrało 15 prac, a ich twórcy otrzymali smartfony OPPO Reno5 5G, za pomocą których mieli zrealizować swoje koncepcje. Etiuda pt. „Lila” autorstwa Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego zwyciężyła w konkursie, a dodatkowo jej twórcy wspólnie z profesjonalną ekipą filmową i przy wsparciu mentora nakręcili w całości smartfonem OPPO Reno5 5G nową wersję swojego dzieła, którego oficjalna premiera miała właśnie miejsce na gali wręczenia nagród festiwalu Nowe Horyzonty. Chcąc docenić wszystkich twórców biorących udział w wyzwaniach marka przygotowała także specjalny spot na podstawie projektów zrealizowanych w drugim etapie konkursu „Film Your Story”, który można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=s91MgwDPrL4

Zdjęcia:  materiały prasowe

Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022