sale konferencyjne

Organizacja szkolenia w biurze – sale konferencyjne

Opublikowano: 7 listopada 2017

Każda firma chce, by zatrudniani przez nią pracownicy poszerzali swoją wiedzę i zdobywali nowe kompetencje, dzięki którym będą mogli pomagać w rozwoju przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że coraz więcej pracodawców decyduje się na organizację szkoleń dla swojego zespołu pracowników. Sale konferencyjne i wynajem, czy to dobre rozwiązanie?

Niestety, nie jest to zadanie łatwe. Podstawowy problem leży w znalezieniu miejsca do organizacji szkolenia. Część firm decyduje się na odbycie szkoleń w siedzibie firmy, argumentując to przede wszystkim oszczędnością pieniędzy. Część zaś wynajmuje odpowiednią salę szkoleniową w innym obiekcie. Które rozwiązanie jest lepsze? Przyjrzyjmy się temu.

Organizacja szkolenia w siedzibie firmy – poznaj wady i zalety

W dzisiejszych czasach wiele biurowców posiada własne sale szkoleniowe lub konferencyjne. Organizacja wydarzenia w siedzibie własnego biura wydaje się więc być najlepszym rozwiązaniem. Czy aby na pewno? Jak się okazuje, nie do końca. Jak wyjaśnia nam ekspert z SaleRezerwacje.pl,jedyną zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności ponoszenia opłat za wynajem sali. Poza tym, jak twierdzi, mamy do czynienia z wieloma wadami:

Organizując szkolenie w firmie de facto destabilizujemy jej działanie. Część pracowników się szkoli, reszta zaś musi chodzić na paluszkach, by nie przeszkadzać tym, którzy się uczą. Nie da się ukryć, że trudno pracować w takich warunkach.

Warto również dodać, że odbywające się w siedzibie firmy szkolenie może być uciążliwe nie tylko dla pracowników, ale również naszych klientów, co źle odbije się na naszym wizerunku. Co więcej, często sale szkoleniowe lub konferencyjne w siedzibach firm nie posiadają odpowiedniego wyposażenia takiego jak projektory, tablice czy dobre nagłośnienie. Wskutek tego szkolenie może być zwyczajnie nieefektywne.

Dlaczego warto wynająć salę szkoleniową?

Przede wszystkim sala szkoleniowa to dobry sposób na uniknięcie chaosu w firmie i zapewnienie pracownikom, którzy nie biorą udziału w szkoleniu, optymalnych warunków do pracy. Nie jest to jednak jedyny powód. Kolejnym jest dostęp do pełnego wyposażenia, które potrafi znacznie ułatwić przeprowadzanie szkolenia, a tym samym zwiększyć jego efektywność. Co więcej, decydując się na wynajęcie sali, możemy dopasować ją do liczby uczestników szkolenia, co nie zawsze jest możliwe w przypadku korzystania z pomieszczeń biurowych.

Czy to musi dużo kosztować?

Pozostaje nam jednak sprawa kosztów związanych z organizacją szkolenia poza siedzibą firmy. Wielu przedsiębiorców wciąż poszukuje oszczędności, dlatego też obawia się, że wynajem sali dostosowanej do ich potrzeb okaże się zbędnym, dużym wydatkiem. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Ekspert z SaleRezewacje.pl przekonuje: 

Tak naprawdę, w każdym mieście możemy znaleźć zarówno dość drogie sale szkoleniowe o najwyższym standardzie, jak i obiekty w okazyjnej cenie. Te drugie również są w stanie zapewnić nam wszystko to, czego potrzebujemy. Ceny wynajmu zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za godzinę.

Podsumowując, jeśli mamy do wyboru organizację szkolenia we własnej siedzibie lub możliwość wynajęcia sali – o wiele lepiej zdecydować się na drugie rozwiązanie. Nie tylko wpłynie to pozytywnie na prestiż wydarzenia, ale jednocześnie zapewni nam normalne warunki funkcjonowania firmy, co ma znaczenie nie tylko dla nie szkolących się pracowników, ale również dla naszych klientów.

Sale konferencyjne w samym centrum Wrocławia

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
trening mentalny w biznesie
Wszyscy chcemy jak najlepiej zarządzać czasem i dobrze organ...
Akademik
W dobie rosnących cen najmu mieszkań wielu studentów...
Wynajem średnioterminowy
Posiadanie własnej firmy ma wiele zalet, jednak aby osiągnąć...
lokale do wynajęcia
Masz wolny obiekt handlowy i zastanawiasz się, kto poszukuje...
Informatyka
Nie da się ukryć, że żyjemy w dobie Internetu i chyba już ni...