Ortopeda

Ortopeda – lekarz pacjenta XXI wieku

Opublikowano: 5 listopada 2022

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, reumatoidalne zapalenie stawów, zwyrodnienie stawu kolanowego to tylko przykładowe problemy, z którymi jako pacjenci borykamy się najczęściej. Tryb życia, jaki najczęściej prowadzi człowiek XXI wieku, niestety bardzo sprzyja problemom z zakresu traumatologii narządu ruchu. 

Lekarz ortopeda — sięgnij po pomoc

Choroby zapalne stawów, wady wrodzone i nabyte w zakresie układu ruchu leczy ortopeda, natomiast bardzo często wspomagają go fizjoterapeuci, flebolodzy, chirurdzy naczyniowi. Lekarz ortopeda jest w stanie pomóc nam w bardzo wielu dolegliwościach, zapobiec rozwojowi choroby już go zahamować, natomiast wiele zależy od pacjenta. Od tego, jak szybko zgłosi się do lekarza. USG stawu kolanowego czy biodrowego jest w stanie bardzo dużo powiedzieć nie tylko w przypadku złamań kości, ale i zwyrodnienia stawu. USG ortopedyczne, czyli USG stopy, barku czy kolana może dać bezcenną wiedzę, co robić dalej. Najpierw jednak potrzebna jest diagnostyka. Jeśli więc cierpisz na problemy z układem ruchu, nie czekaj, aż ból się zwiększy. Nie obiecuj sobie, że w końcu samo przejdzie, tylko idź do lekarza. Lekarz ortopeda zajmuje się bardzo różnymi dolegliwościami. Im wcześniej skorzystasz z jego pomocy, tym lepiej.

Choroby zapalne kości, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa — z czym mierzy się ortopeda?

Zakres usług ortopedycznych w dobrze przygotowanych do świadczenia takich usług gabinetach jest naprawdę szeroki. Specjaliści mogą ci pomóc w przypadku:

  • diagnostyki schorzeń ortopedycznych,
  • leczenia zwichnięć i złamań kości, a także towarzyszących im powikłań,
  • konieczności wykonania zabiegów chirurgicznych w obszarze narządów ruchu.

Z ortopedą możesz planować, jak wyeliminować wady postawy (tutaj będzie istotna współpraca z fizjoterapeutą). Lekarz ten zajmuje nie także leczeniem chorób, bólu i skrzywień kręgosłupa. Do ortopedy możesz się zgłosić z każdym urazem narządu ruchu, jak i chorobą zwyrodnieniową stawów. Co ważne, często okazuje się, że zabieg chirurgiczny nie jest niezbędny. Dzisiaj wielką ulgę pacjentowi można przynieść poprzez iniekcje dostawowe, hydrodekompresję czy różnego rodzaju blokady, które pozwalają odzyskać określony poziom mobilności, sprawności, a często także uwolnić się od bardzo ograniczającego bólu. Ortopeda może pomóc zarówno, kiedy cierpisz na dyskopatie, zespół cieśni nadgarstka, choroby więzadeł i mięśni, płaskostopie, kolana koślawe, jak i chorobę Scheuermanna, przykurcze czy ograniczenia ruchomości. Nie warto zwlekać — im wcześniej rozpoczniesz leczenie, tym większą masz szansę na odzyskanie pełnej mobilności.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
antykoncepcja hormonalna
W ostatnich dekadach antykoncepcja hormonalna stała się jedn...