Otwarcie wystawy – Baleriny pośród nas

Opublikowano: 30 marca 2016

W środę 30 marca 2016 roku, odbył się wernisaż inaugurujący otwarcie wystawy Agaty Mikulskiej Sienkiewicz zatytułowanej “Baleriny pośród nas. Wystawa, prezentuje część obszernego cyklu zatytułowanego “Balet-Minimalistycznie”. Minimalizm odnosi się przede wszystkim do wąskiej gamy kolorystycznej, jaką artystka posługuję się w tych obrazach.

Królują tu wszelakie odcienie szarości: od ciepłych, po zimne; od bardzo jasnych do bardzo ciemnych, niemal czarnych. Szarość rozświetlana jest różem w równie wielu odcieniach. Minimalistyczna jest też kompozycja prac, gdzie samotna postać ludzka wybija się na tle szerokiej, pustej, jakby mglistej przestrzeni. Ma to swój wymiar symboliczny i odnosi sie do prostego faktu, że nieważne jak wiele osób nas otacza – wewnątrz zawsze pozostajemy sami i tylko od nas zależy, czy odnajdziemy w sobie siłę i wolę, aby zapalić swoje “światełko”. Artystka ukazuje tancerki w różnych sytuacjach: w chwilach ich scenicznych triumfów lub tuż po występie, w momentach zmęczenia a czasem pochłonięte prozaicznymi czynnościami, jak wiązanie baletek.

Mimo iż balet uwielbiam od lat, tancerki zaczęłam malować dwa lata temu. Początkowo wydawało się to przypadkowym wyborem, ale szybko przerodziło sie w głęboką fascynację. To, co naprawdę mnie w nich urzekło to ich siła, wytrwałość, poświęcenie i miłość do tego, co robią. Dążenie do doskonałości, do ideału, jakie charakteryzuje każdą wielką tancerkę. Niewyobrażalnie ciężka praca, która się za tym kryje i ostateczny efekt, to nie tylko części składowe sztuki baletu, ale każdej sztuki, a w szerszej perspektywie całego naszego ŻYCIA. – wyznaje Agata Mikulska Sienkiewicz.

Wystawa została zorganizowana przez BE-ART exclusive w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej. Kryją się za tym dwie kobiety pragnące wspierać i promować polską sztukę: Lidia Bąk właścicielka BE-ART exclusive oraz Barbara Jończyk prezes KIE.

autor zdjęć – Piotr Wiśniewski

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
dwór Strzyżew
21 czerwca Dwór Strzyżew gościł członków Klubu Integracji Eu...
Zaproszenie na Galę Akademii Dobrego Stylu
Przed nami kolejna jubileuszowa Gala Akademii Dobrego Stylu!...
Ikony Gracji
Klub Integracji Europejskiej już po raz siódmy w...
26 czerwca na Rancho pod Bocianem odbyła się VI Letn...
9 maja w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, o...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...