Outsourcing

Outsourcing HR w międzynarodowej firmie – to się opłaca!

Opublikowano: 16 grudnia 2018

Obsługa kadrowa w międzynarodowym przedsiębiorstwie to duże wyzwanie. Wymaga m.in. doskonałej znajomości lokalnych przepisów i bieżącego reagowania na zmiany w prawie. Jak zminimalizować ryzyko związane z obsługą kadrową w firmie o zasięgu globalnym? Podpowiadamy!

Zarządzanie pracownikami w dużej organizacji wymaga doświadczenia. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na outsourcing HR. Powierzenie firmie zewnętrznej obsługi kadrowej pozwala zredukować koszty utrzymania wykwalifikowanych pracowników na pełen etat. Obsługa kadrowa dla firm realizowana przez podmioty zewnętrzne to unikatowe know-how, wieloletnie doświadczenie, nowoczesne technologie i najlepsi specjaliści z branży.

Jakie usługi świadczy profesjonalna firma outsourcingowa?

Profesjonalne firmy zewnętrzne świadczą usługi na najwyższym poziomie dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Outsourcing usług kadrowych pozwala nie tylko na usprawnienie wielu działań w firmie, ale także minimalizację kosztów. Podmiot zewnętrzny zajmie się m.in. sporządzeniem niezbędnej dokumentacji dla pracowników, obsługą umów, raportowaniem i archiwizacją danych zgodnie z literą prawa, oraz pomoc w przypadku składania wniosków o wizy, zezwolenia na pobyt lub pracę w danym kraju. To wpływa na wzrost efektywności działań kadrowych.

Obsługa kadrowa w różnych zakątkach świata

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się na oddelegowanie części obowiązków do firmy zewnętrznej, mogą liczyć także na wsparcie merytoryczne, ponieważ eksperci zewnętrzni na bieżąco śledzą informacje branżowe i zmiany w regulacjach, na co często brakuje czasu wewnętrznie. To gwarancja zgodności prowadzonych działań z lokalnymi i globalnymi przepisami i możliwości skupienia się na najważniejszych zadaniach firmy.

Podmioty zewnętrzne świadczące usługi dla firm międzynarodowych zatrudniają doświadczonych przedstawicieli, którzy posługują się lokalnymi językami, doskonale znają lokalną specyfikę i regulacje. Mogą więc błyskawicznie reagować na bieżące zmiany w prawie, dzięki czemu zminimalizują ryzyko popełnienia kosztownych błędów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jak produkowane są magnesy
Magnesy coraz częściej pojawiają się w codziennym życiu każd...
Trados Business Manager
...
Karol Tomas
 W erze globalizacji, gdzi...
fotowoltaika dla firm
Fotowoltaika, czyli technolo...
Wynajem średnioterminowy
Posiadanie własnej firmy ma wiele zalet, jednak aby osiągnąć...