pakiet medyczny

Pakiet medyczny – dostępność lekarzy w wielu miejscach

Opublikowano: 20 marca 2020

W ostatnim czasie medyczne jednostki prywatne zyskały ogromną popularność. Wiele firm zatrudniających pracowników oferuje im dodatkowo pakiet medyczny, dzięki któremu pracownik nie jest zmuszony czekać w długiej kolejce na przyjęcie go przez lekarza pierwszego kontaktu. Również osoby prywatne cenią sobie dostęp do szybkiej pomocy medycznej i coraz częściej w nagłych przypadkach udają się tam, gdzie otrzymają wsparcie specjalisty, nie narażając się przy tym na dalszy rozwój choroby poprzez tracenie cennego czasu. 

Dlaczego pakiet medyczny w jednostce prywatnej do dobre rozwiązanie?

Ogromnym udogodnieniem jest łatwy i nieskomplikowany dostęp do informacji na temat dostępnych terminów wizyt oraz dostęp do szerokiego wachlarza usług, jakie oferują nam prywatne jednostki medyczne takie jak Placówki Grupy LUXMED. Zależnie od tego, jaki pakiet medyczny posiadamy, jesteśmy w stanie w szybki sposób samodzielnie (np. online) wyszukać dogodny termin u specjalisty, którego aktualnie wymaga stan naszego zdrowia. Samodzielnie jesteśmy w stanie też decydować jaki pakiet jest dla nas odpowiedni i czego tak naprawdę oczekujemy ze strony jednostki świadczącej usługi lekarskie. Pakiety badań różnią się między sobą usługami, a także ceną, więc każdy może wybrać pakiet na własną kieszeń. 

Czy wykupując pakiet medyczny jesteśmy zdani na jedną placówkę?

Tu możemy się ogromnie zaskoczyć. Prywatne przychodnie oferują nam szeroki wybór placówek, dzięki czemu mamy możliwość wybrania najbliższej przychodni w naszej okolicy, nawet (uwaga) znajdując się w innym mieście, niż miejsce naszego zamieszkania. Czas oczekiwania jest zwykle krótki, a do tego często mamy możliwość załatwienia całej sprawy umówienia wizyty online lub poprzez użycie aplikacji telefonicznej, za pomocą której zarządzamy kalendarzem wizyt. Wizyty te często można również anulować w odpowiednim czasie. 

Największą zaletą korzystania z pakietów medycznych jest fakt, iż uzyskujemy dostęp do różnych specjalistów płacąc jeden abonament. Pacjent nie jest zdany jedynie na szczęście biegając od placówki do placówki. W razie potrzeby uzyskuje pomoc niemalże natychmiastową od podstawowej opieki po zaawansowane badania, które wykonywane są z użyciem najnowszych technologii specjalistycznej. 

W czasach, w których nasze zaufanie do opieki państwowej mocno podupadło, nasza świadomość narażenia na choroby i nieszczęśliwe wypadki mocno wzrosła. Pacjenci nauczeni doświadczeniem coraz częściej działają zapobiegawczo i decydują się na opiekę prywatną, której ceny nie są już mocno wygórowane, a która natomiast daje im solidne poczucie bezpieczeństwa w przypadkach nagłych, jak i na co dzień. Dostępność do leczenia na wysokim poziomie, a nawet opieki stomatologicznej i szpitalnej, czy hospitalizacji, zawartych w jednym pakiecie, to ogromne ułatwienie w dobie braku dostępności pomocy z szpitalach i jednostkach państwowych. Oznacza to, że opieka medyczna może być w końcu dostosowana do potrzeb pacjenta, co jeszcze kilka lat temu wydawałoby się nam rzeczą niemożliwą do zrealizowania. 

materiał partnera publikacji 

Udostępnij ten post:  • Martiś pisze:

    Ja wykupiłam swój pakiet na platformie Medipakiet i jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie czekałam za długo na wizytę, korzystałam z Luxmedu, więc opieka na poziomie. Poza tym cieszę się, że w obecnej sytuacji mogę korzystać z teleporad.

  • Magda pisze:

    Ja również mogę polecić medipakiet, mają wiele specjalistów i badań. Starają się jak najbardziej wyjsc pacjentom naprzeciw.

  • Anna pisze:

    Tak, to jest sprawdzona firma. Absolutnie moge polecić, lekarz telefonicznie pomagał mi przez kilkanascie godzin i był w stałym kontakcie, pracowników mają z powołania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
endoproteza stawu biodrowego
Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest to wszczepienie sz...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...