Pakiety badań – jaki wybrać i kiedy warto się badać?

Opublikowano: 26 października 2021

Na świecie nadal trwa pandemia koronawirusa – i chociaż na całym świecie trwają obecnie szczepienia, to nadal mimo wszystko w wielu sytuacjach potrzebne są badania. Oczywiście badania warto wykonywać nawet wtedy, gdy nie mamy u siebie podejrzenia koronawirusa. To właśnie za pomocą badań, których skład pakietu jest rozszerzony, możemy dowiedzieć się wiele na temat swojego zdrowia. Na szczęście obecnie możliwości są naprawdę duże – można wziąć sobie pakiet ogólny, pakiet tarczycowy a także wiele innych pakietów. Także pełna morfologia krwi nie jest czymś, na co trzeba mieć skierowanie od lekarza.

Pakiet badań – dlaczego warto go sobie zrobić?

Badania krwi warto sobie zrobić przede wszystkim dlatego, aby dowiedzieć się jaki jest autentyczny stan naszego zdrowia. W ten sposób można dowiedzieć się, jakie ma się wartości takich rzeczy, jak wapń całkowity czy białko całkowite we krwi. Można zbadać cholesterol ldl oraz cholesterol hdl i cholesterol całkowity. Znając swoje wyniki będziesz mógł albo spać spokojnie, wiedząc że jesteś zdrowy, albo podjąć dalsze niezbędne kroki, dzięki którym pozbędziesz się swoich problemów. Warto pamiętać o tym, że mniejsze problemy szybciej można zwalczyć i dlatego nie warto czekać na to, aż staną się większe i poważniejsze.

Pakiety badań – jakie można sobie zrobić?

Jest wiele badań na które warto się udać. Można wykonać badanie ogólne moczu. Dobrym wyborem może okazać się również morfologia krwi obwodowej, a także szereg innych badań. Wszystko zależy od tego, czego chcesz się o sobie dowiedzieć. Obecnie dużą popularnością cieszą się badania na obecność przeciwciał koronawirusa sars-cov-2, które można zamówić chociażby na stronie https://diag.pl/sklep/pakiety/koronawirus-sars-cov-2-przeciwciala-igg-ilosciowo/. Dzięki wykonaniu takiego szeregu badań będziesz wiedział, czy chorujesz bądź chorowałeś na koronawirusa. Jest to szczególnie dobra opcja dla tych, którzy muszą mieć wyniki badań bo np. jadą gdzieś, gdzie bez nich nie będą wpuszczeni.

Kiedy warto zrobić sobie następujące badania?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy warto jest zrobić sobie pakiet badań. Prawda jest taka, że nie trzeba czekać na to, aż nasze zdrowie mocno podupadnie i trzeba będzie iść do lekarza. Aby wykonać sobie pakiet badań prywatnie, nie trzeba mieć skierowania, a więc można je zrobić wtedy, kiedy się chce. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale również może pozwolić nam na uniknięcie niepotrzebnego stresu związanego z nagłym pogorszeniem się zdrowia. Bo dzięki badaniom będziesz w stanie wiedzieć, że coś zaczyna się dziać z twoim organizmem zanim jeszcze będzie to dla ciebie odczuwalne w inny sposób.

Pobranie krwi – czy trzeba oddawać krew przy każdym badaniu? Jak przestać bać się pobierania krwi?

Nie każde badanie jest badaniem krwi, ale mimo wszystko w wielu przypadkach tę krew należy pobrać. Dla wielu osób jest to bardzo trudne i stresujące zadanie, które wiąże się ze strachem przed wbijaniem igły i bólem z tym związanym. I chociaż większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że strach ten jest irracjonalny, to mimo wszystko często zdarza się tak, że ludzie panikują i mdleją zanim jeszcze igła zostanie wbita. Jeżeli jesteś osobą, która boi się igieł i pobierania krwi, to możesz postarać się odwrócić swoją uwagę od tego działania. Wystarczy, że odwrócisz głowę i zagadasz pielęgniarkę, która ma wprawę w wykonywaniu tego typu procedur i już cały proces nie będzie aż tak stresujący, jak się wcześniej wydawał. Ba, same pielęgniarki starają się zagadywać pacjentów.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
antykoncepcja hormonalna
W ostatnich dekadach antykoncepcja hormonalna stała się jedn...
kuchna zero waste
W obecnych czasach, gdy półki sklepowe uginają się pod cięża...
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...