Fotowoltaika Wrocław - PiviEnergy

Panele fotowoltaiczne – 2 rzeczy, które warto wiedzieć

Opublikowano: 14 czerwca 2021

Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Nic dziwnego – mają wiele plusów, a najważniejszym jest możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za prąd.

Panele fotowoltaiczne pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za prąd, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością. Przed założeniem instalacji warto rozejrzeć się za dofinansowaniami, ponieważ specjalne programy dopłat, zarówno rządowe, jak i na szczeblu lokalnym, pozwalają na zmniejszenie kosztów instalacji. Dzięki temu koszty założenia paneli zwrócą się jeszcze szybciej.

Dlaczego warto wybrać panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne mają wiele plusów, a jednym z najważniejszych jest oszczędność na rachunkach za prąd i niezależność od podwyżek prądu. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Wrocław, skontaktuj się z firmą, zajmującą się instalacją paneli, aby jak najszybciej cieszyć się zieloną energią i uniezależnić od dostawcy energii elektrycznej. Bardzo istotny jest też aspekt ekologiczny fotowoltaiki. Panele fotowoltaiczne nie emitują bowiem szkodliwych substancji do atmosfery, a ich praca jest cicha, co sprawia, że możesz wpływać na ochronę środowiska. Sama instalacja fotowoltaiczna jest objęta wieloletnią gwarancją i jest też bezpieczna oraz niezawodna, dzięki czemu możesz użytkować ją przez wiele lat. Ważną zaletą jest również zwiększenie wartości nieruchomości z fotowoltaiką, w stosunku do nieruchomości, które nie są wyposażone w nowoczesne sposoby pozyskiwania energii. Instalacje możesz też odliczyć od podatku, a biorąc udział programie dopłat do montażu paneli, możesz też dużo zaoszczędzić.

Metody finansowania fotowoltaiki

Przed założeniem paneli fotowoltaicznych warto sprawdzić możliwość skorzystania z dofinansowań, które znacznie obniżą koszty inwestycji. Dotacje mają charakter ogólnokrajowych programów, ale spotykane są również lokalne dotacje na fotowoltaikę, finansowane przez gminę czy powiat. Cały czas można korzystać z dopłat na panele fotowoltaiczne z programu Czyste Powietrze. Dopłata dotyczy wymiany starych źródeł energii na ekologiczne oraz prac termomodernizacyjnych.  1 lipca 2021 roku ruszyć ma nabór wniosków do programu Mój Prąd. Z dofinansowania będą mogli skorzystać prosumenci, którzy zakończyli inwestycje, a ich mikroinstalacje są już podłączone do sieci. Jedną z możliwości finansowania fotowoltaiki są kredyty, które często są nisko oprocentowane. Z kolei przedsiębiorcy mogą skorzystać z opcji leasingowania instalacji fotowoltaicznej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
oświetlenie LED
Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w kształtowaniu atm...
fotowoltaika dla firm
Fotowoltaika, czyli technolo...
systemy hydroponiczne
Automatyzacja w rolnictwie t...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
samolot na wodór
Jak pisze brytyjska telewizja BBC, firma działająca w branży...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...