Menu
trampoliny

Park trampolin – pomysł na aktywne zajęcia sportowe dla dzieci

Szukasz sposobu na zachęcenie swojego dziecka do aktywności fizycznej? Postaw na trampoliny!

Nie każde dziecko lubi sporty. Są jednak sposoby, aby zapewnić swojej pociesze niezbędną dawkę ruchu w sposób, który zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Doskonałym sposobem są zajęcia sportowe dla dzieci odbywające się w parkach trampolin.

Sprawdź, jak zapewnić maluchowi dobrą zabawę w parku trampolin, aby rozbudzić w nim chęć do uprawiania sportów!

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Niechęć do aktywnego spędzania wolnego czasu u dziecka może mieć wiele przyczyn. Często okazuje się, że jest to kwestia problemów rówieśniczych – braku akceptacji przez grupę podczas wspólnych zabaw, ale też gorszej kondycji czy nadwagi, która przeszkadza w uprawianiu sportów.

W takiej sytuacji rolą rodzica jest zachęcenie swojej pociechy do aktywnego spędzania wolnego czasu, a zajęcia dla dzieci odbywające się w parku trampolin mogą być w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.

Skoczna zabawa dla najmłodszych

W parkach trampolin na najmłodszych czeka szeroka gama atrakcji, które zachęcają do ruchu. To nie tylko trampoliny, ale również specjalne tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, twister – obracające się belki, których należy unikać, specjalne przestrzenie do ćwiczeń z liną typu slack line, rampami half pipe czy ścieżkami akrobatycznymi.

Tak wiele atrakcji powoduje, że każdy maluch może znaleźć dla siebie sposób, by aktywnie spędzać czas i dzięki temu zadbać o swoją kondycję, sylwetkę i przy tym o dobre samopoczucie.

Zajęcia sportowe specjalnie dla dzieci

W parkach trampolin odbywają się również specjalne zajęcia sportowe dla dzieci, w trakcie których najmłodsi mogą zdobywać nowe umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Zajęcia dla dzieci odbywają się w małych grupach, dzięki czemu możliwe jest wtedy indywidualne podejście trenera do każdego z uczestników, co przekłada się na jeszcze lepsze efekty ćwiczeń.

Do dyspozycji są zajęcia jak:

  • akrobatyka sportowa
  • tricking
  • parkour

To zajęcia dla dzieci, które cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem, ponieważ dzięki nim uczestnicy mogą zdobyć umiejętności, jak wykonywać efektowne akrobacje i poruszać się bezpiecznie wśród przeszkód. Dzięki nim można również przełamać swój strach przed ruchem, podnieść pewność siebie, a także zaimponować posiadanymi zdolnościami rówieśnikom.

Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, na profesjonalnym sprzęcie, co przekłada się na ich najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji o zajęciach dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej parku Airo Active Park w Warszawie, który ma je w swojej ofercie: https://airo.fun/park-trampolin/zajecia-sportowe-dla-dzieci.

WF w parku trampolin

Obecnie coraz częściej parki trampolin oferują także grupowe zajęcia sportowe dla dzieci skierowane do szkół. Wtedy mogą być one kapitalną alternatywą dla zwykłych zajęć wychowania fizycznego.

WF w parku trampolin to okazja do wzięcia udziału w niesamowitych lekcjach, podczas których można połączyć wysiłek wraz z dobrą zabawą. Ćwiczenia dla uczniów są wtedy prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, również w ramach różnych scenariuszy, na przykład uczniowie mogą być podzieleni na dwie grupy, które rywalizują ze sobą o zwycięstwo.

Ile kosztuje wizyta w parku trampolin?

Koszty związane z wizytą w parku trampolin nie są bardzo wysokie. Są one zależne od formy wejścia i wykupionych zajęć.

W parku trampolin Airo Active Park w Warszawie standardowe wejście kosztuje 20 złotych za godzinę od poniedziałku do czwartku oraz od 30 złotych za godzinę od piątku do niedzieli. Zajęcia w ramach WF są dostępne od 15 złotych za osobę bez trenera oraz od 18 złotych z trenerem. Zajęcia sportowe w grupach rozpoczynają się od 45 złotych i dostępne są również w ramach pakietów – 4 zajęcia za 150 złotych, 8 zajęć za 280 złotych oraz 16 zajęć za 550 złotych.

Z dokładnymi cenami w parkach trampolin działających w Warszawie można zapoznać się już teraz na ich stronach internetowych. Bilety można również wykupić przez internet – bez stania w kolejkach na miejscu.

Jedna odpowiedź do “Park trampolin – pomysł na aktywne zajęcia sportowe dla dzieci”

  1. Anita pisze:

    Byłam ostatnio z dzieciakami na takiej własnie zabawie. Odwiedziliśmy Warszawę i po zwiedzaniu postanowiliśmy wybrać się również do Airo – szczególnie,ze znajoma była i bardzo to miejsce zachwalała. Wykupiliśmy karnet a 2 godzin zabawy i szczerze? Gdybyśmy się nie spieszyli do domu to wykupiłabym kolejną godzinę bo dzieciaki tak dobrze się bawiły.

    Jak następnym razem odwiedzę Warszawę to bedzie to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w naszym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022