Menu
MOST IKARA

Paweł Nowak – “MOST IKARA”

W dniu 13 września 2021 w Warszawskim Domu Technika – NOT, odbyło się niezwykłe wydarzenie kulturalne organizowane przez firmę International event – spotkanie autorskie w ramach promocji książki “MOST IKARA”, autorstwa blogera oraz influencera Pawła Nowaka znanego pod nickiem @zwyczjanychlopak.

Spotkanie miało na celu przedstawienie mediom historii powieści, opartej na wątkach autobiograficznych autora, a wśród publiczności pojawiło się wiele znanych twarzy, m.in. Gosia Andrzejewicz, Sylwia Nowak, Rafał Grabias, siostry Szczepańskie, Kuba Kowalewski, Nick Sinckler, Krzysztof Smiszek, Walter Budalachi, Kris Florek, Maciek Radel, Lidia Kopania.

Paweł Nowak jest absolwentem socjologii i dziennikarstwa telewizyjnego Uniwersytetu Warszawskiego. Internautom dał się poznać bliżej jako bloger lifestylowy oraz instagramowy @zwyczajnychlopak.

W wieku 18 lat opuścił swoje rodzinne miasto pod Krakowem i przeprowadził się do Warszawy. Stolica stała się jego miejscem na ziemi i zainspirowała go do napisania powieści. Jak sam mówi, nigdy nie
pisał książki z myślą o jej wydaniu, od początku pisząc ją dla siebie, chcąc rozliczyć się z przeszłością.

Dopiero namowy przyjaciół skłoniły go do starań o publikację. Książka opowiada o trudnej drodze wkraczania w dorosłe życie, poszukiwaniu akceptacji i konfrontacji marzeń z rzeczywistością, a także próbą zmierzenia się z bagażem doświadczeń z przeszłości oddziałujących na nasze dorosłe życie. W powieści autor porusza tematy tolerancji, konserwatywnego wychowania, trudności w budowaniu relacji we współczesnym świecie czy marzeń młodych ludzi.

Bohaterem książki Nowaka jest 22-letni Antek, który ucieka od nietolerancji i agresji ze strony najbliższych do Warszawy. Niestety upragniona wolność wiąże się też z niebezpieczeństwami, na które nie był przygotowany, a aby spełnić swoje marzenia musi walczyć.

“Most Ikara” to wielowątkowa opowieść, o trudach nauki na własnych błędach, bolesnych wyborach i ich konsekwencjach. Trauma z dzieciństwa, dążenie do miłości za wszelką cenę, mylenie pożądania
z miłością to wszystko buduje sylwetkę bohatera. Niewątpliwym atutem książki jest jej autentyzm i fakt, że potrafi wzbudzać skrajne emocje. Książka wzrusza, zaskakuje, a nawet bulwersuje i sprawia, że czytelnik nie może się od niej oderwać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021