Pawilon ogrodowy

Pawilon ogrodowy – estetyka i funkcjonalność w jednym

Opublikowano: 13 lipca 2023

Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najwięcej czasu spędzać na dworze, ciesząc się otwartą przestrzenią, słońcem, zielenią, kolorami kwiatów i błękitnym niebem. Nic w tym dziwnego, że na najcieplejsze miesiące przypada szczyt sezon wakacyjnego. Nawet jeśli nie wykorzystujemy tego okresu na urlop i egzotyczne wyjazdy, warto zadbać o przestrzeń domowego ogrodu i stworzyć sobie plenerową enklawę. Do tego celu idealnie posłuży pawilon ogrodowy.

Pawilon ogrodowy – alternatywa dla altany

Cóż to takiego? Pierwsze skojarzenie z altanką jest jak najbardziej właściwe. O ile jednak altana jest całoroczną konstrukcją stałą, a zarazem bardziej skomplikowaną w instalacji, o tyle pawilon ogrodowy jest budowlą typowo sezonową – mobilną, a przy tym łatwiejszą w montażu i demontażu. Nie mówiąc o znacznie niższych kosztach. Bazą takiego pawilonu jest metalowy lub drewniany szkielet z materiałowym zadaszeniem, odpornym na działanie wilgoci i promieni słońca. Konstrukcję można wzbogacić o tkaninowe ścianki w formie zasłon, rolet lub moskitiery. Z taką ochroną można przebywać na zewnątrz niezależnie od pory dnia i nocy, rozkoszując się urokami lata.

Pawilon ogrodowy

Pawilon ogrodowy ma zarówno walory praktyczne, jak i estetyczne. Z tego względu jest wykorzystywany do bardzo różnych celów. Może idealnie wkomponować się w pejzaż domowego ogrodu lub w przestrzeń miasta. Stanowi serce restauracyjnych ogródków, a także element hotelowego otoczenia, gdzie organizowane są wesela i przyjęcia okolicznościowe oraz eventy biznesowe. Pawilony mogą być też wykorzystywane przy okazji coraz popularniejszych plenerowych targów i wystaw.

Prostota i ogrom możliwości

Dzięki stabilnej konstrukcji, łatwej do złożenia i rozłożenia, a także tkaninowym zadaszeniom i osłonom, taki pawilon z powodzeniem pełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem, wiatrem, a nawet deszczem. Jednocześnie daje poczucie prywatności i buduje kameralną, estetyczną przestrzeń.

Pawilon ogrodowy

Efekt, jaki uzyskujemy, zależy przede wszystkim od wybranych materiałów. Mogą to być delikatne moskitiery, przez które nie przedrze się żaden owad, spuszczane rolety lub grube dekoracyjne zasłony, upięte w zależności od upodobań − prosto lub fantazyjnie. Wygląd pawilonu jest składową takich elementów, jak rozmiar i kształt konstrukcji, wybrany rodzaj tkanin, materiały konstrukcji, kolorystyka. Może wyglądać przytulnie, wytwornie i elegancko lub minimalistycznie i nowocześnie.

Na event i do ogrodu

Bogata gama wzorów pawilonów sprawia, że są one chętnie wykorzystywane przez organizatorów imprez plenerowych. Równie dobrze pawilon ogrodowy może odmienić prywatny ogród i pomóc stworzyć sielankową przestrzeń zachęcającą do rodzinnego relaksu, jak również spotkań towarzyskich. Taki pawilon  pomieści długi stół i wielu gości. Zapewni cień, ochroni przed wiatrem, a do tego doda uroku naszej zielonej oazie. Pawilon może też być rozstawiony nad basenem lub jaccuzzi. Wówczas pozwoli relaksować się nawet podczas deszczu. Przy okazji da poczucie intymności i uchroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Pawilon ogrodowy to niezwykła konstrukcja – prosta, łatwa w montażu i nieobciążająca budżetu, a przy tym wielozadaniowa i dająca duże pole dla wyobraźni. Wybierając producenta, warto zdecydować się na sprawdzonego dostawcę tego typu rozwiązań, który ma szeroki asortyment propozycji w danej kategorii. Jeśli zależy nam na zróżnicowanych wariantach, sprawdźmy pawilony ogrodowe w ogrodosfera.pl. Tu czeka na nas cała gama możliwości, spośród których każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
meble ogrodowe
Gdy aranżuje się przydomową przestrzeń, trzeba zadba...
Street workout
Street workout cieszy się coraz większą popularności...
meble ogrodowe
Ogród to miejsce, w którym można wypocząć i zrelaksować s...
Lawenda
Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven to roślina pochodząca z P...
Rowy
Wakacje oraz urlop świąteczny czy Sylwester to świetny czas...